Aktywne filtry

Krzewy mało wymagające

Spis treści:

  1. Krzewy łatwe w uprawie
  2. Ogród ładnie wyglądający cały rok
  3. Rodzaje krzewów łatwych w uprawie
  4. Pielęgnacja krzewów

Krzewy łatwe w uprawie

Krzewy mało wymagające to rośliny najczęściej wybierane przez osoby pragnące pięknego ogrodu, jednak nie mające wystarczającej ilości czasu na zajmowanie się ogrodem i pielęgnację roślin. Krzewy łatwe w uprawie charakteryzują się okresem zakwitania, wyglądem, barwą oraz wielkością. Niektóre kwitnące krzewy są bogate w owoce, które stanowią dodatkową formę dekoracji w ogrodzie i idealnie komponują się na tle zielonych krzewów i drzew liściastych. Krzewy mało wymagające to jednocześnie krzewy odpowiednio dopasowane wymaganiami do warunków panujących w środowisku. Jeśli krzew ma wszystko, czego potrzebuje, nie będzie wymagał dodatkowej pielęgnacji. Krzewy sprawiają, że ogród lub przestrzeń wokół domu nabiera nowego charakteru oraz wygląda atrakcyjnie o każdej potrze roku.

Ogród ładnie wyglądający cały rok

Podczas aranżacji ogrodu powinniśmy wziąć pod uwagę okres zakwitania roślin w ogrodzie. Warto wiedzieć, że każda odmiana rośliny ma inny czas zakwitania, dlatego najlepiej wybierać rośliny kwitnące wiosną, łącząc je z drzewami zakwitającymi na przełomie wiosny i lata. Dobrze wyglądają krzewy między drzewami jesienią - liście przybierają wielokolorowe barwy. Do ogrodów warto wybierać także krzewy zimozielone, które będą rozweselały zielonym kolorem przestrzeń pokrytą śniegiem. Jeśli wybierzemy odmiany krzewów nie potrzebujące specjalnej pielęgnacji, zapewnimy sobie piękną przestrzeń przez cały rok.

Rodzaje krzewów łatwych w uprawie

Do jednych z najpopularniejszych krzewów mało wymagających możemy zaliczyć krzew Berberys Thunberga. Jest to drzewo ozdobne silnie rozgałęzione, osiągające wysokość do 1,5 metra, o lekko ciernistym wyglądzie. Sprawdzi się jako żywopłot, również idealnie komponuje się na tle innych krzewów, posadzony jako solitera. Wybierając krzew Berberys należy wziąć pod uwagę cierniste odgałęzienia, które mogą stanowić niebezpieczeństwo, szczególnie dla małych dzieci bawiących się w ogrodzie. Charakteryzujące się drobnymi, lekko czerwonymi liśćmi, a na okres jesienno zimowy, Berberys zakwita w czerwone owoce, utrzymujące się aż do końca zimy. Krzew cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie ze względu na owoce w kolorze czerwonym, które idealnie komponują się z zimowym otoczeniem i ślicznie wyglądają na tle lekko przyprószonych gałązek pokrytych śniegiem. Berberys przepada za stanowiskami nasłonecznionymi, osłoniętymi przed wiatrem, jest mrozoodporny. W okresie wiosennym, na przełomie maja i czerwca zakwita w drobne kwiaty w kolorze żółtym.

Jaśminowiec wonny to krzew osiągający wysokość 1-3 metrów, jest dość rozłożysty, na przełomie maja i czerwca zakwita w kwiaty w kolorze białym, które pięknie prezentują się na tle zielonych liści. Jaśminowiec lubi stanowiska nasłonecznione, nie ma specjalnych wymagań, jednak lepiej rośnie w glebie żyznej, lekko wilgotnej niż w glebie suchej. Kwiaty jaśminowca wytwarzają piękną, kwiatową woń, która unosi się w powietrzu i jest szczególnie wyczuwalna w letnie wieczory. Krzew Jaśminowca pięknie zdobi przestrzeń wokół domu posadzony pojedynczo, jednak idealnie będzie prezentował się na tle zielonych krzewów i drzew liściastych.

Hortensja ogrodowa to bardzo dekoracyjny krzew, osiągający wysokość do 1 metra, o dość dużych liściach w barwie zielonej, który zakwita na przełomie sierpnia i września ciesząc nasze oczy bujnymi, bogatymi kwiatami o różnych odcieniach, w zależności od rodzaju gleby. Pięknie wyglądają posadzone w kępach, tworząc kolorową przestrzeń wypełnioną kwiatami. Idealnie komponują się w zestawieniu z krzewami ozdobnymi. Zakwita w kwiaty w kolorze różowego, fioletowego i niebieskiego. Hortensja ogrodowa przepada za stanowiskami nasłonecznionymi, ewentualnie pół zacienionymi. Doskonale sprawdzi się jako forma dekoracji w ogrodzie, ale również w okolicy wejścia do domu, w parkach i na rabatach.

Pielęgnacja krzewów

Krzewy ogrodowe mało wymagające, jak sama nazwa wskazuje nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Krzew posadzone na odpowiednim stanowisku, dopasowany do własnych wymagań będzie rósł przez wiele lat bez dodatkowej pielęgnacji i nawożenia. Niektóre z krzewów potrafią się rozrastać do sporych rozmiarów, dlatego niekiedy wymagają przycięcia. Pielęgnacja roślin w ogrodzie często potrafi zabrać wiele długich godzin, dlatego krzewy mało wymagające to świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają wystarczającej ilości czasu na zajmowanie się ogrodem. Krzewy łatwe w uprawie pozwolą na posiadanie pięknego ogrodu bez poświęcenia długich godzin na pielęgnację.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki roślin, chętnie służymy pomocą w wyborze odpowiednich krzewów. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą dostępną w naszym sklepie internetowym.