14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 399 zł sklep@ogrodowagaleria.pl (+ 48) 537 540 537

 

Cedrus deodorata, Cedr himalajski C2 60-70 cm

Cedrus deodorata, Cedr himalajski C2 60-70 cm
Cedrus deodorata, Cedr himalajski C2 60-70 cm

Cedr himalajski Pokrój początkowo stożkowaty, z wiekiem szeroki, rozpostarty. Pędy jasne, zróżnicowane na długopędy i krótkopędy, pokryte igłami. Igły o długości od 2-6 cm, zielone. Dorasta do 15-20m.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 5 dni

Cena: 34,90 zł
szt.

Choina kanadyjska, Tsuga canadensis, C2 60-70

Choina kanadyjska, Tsuga canadensis, C2 60-70
Choina kanadyjska, Tsuga canadensis, C2 60-70

Dostępność: spodziewana dostawa

Cena: 14,90 zł

Spis treści:

  1. Drzewa iglaste
  2. Drzewa iglaste szczepione na pniu
  3. Solitery
  4. Drzewa iglaste kolumnowe
  5. Drzewa iglaste na choinki

Drzewa iglaste

Drzewa iglaste są jednymi z najczęściej wybieranych drzew do ogrodu, podobnie jak krzewy iglaste, jednak drzewa różnią się od krzewów przede wszystkim wielkością. Drzewa iglaste stanowią świetną formę dekoracji w ogrodzie, często wybierane są też na żywopłot. Potrafią osiągnąć wysokość nawet do ponad 3 metrów wysokości, jednak zazwyczaj rosną do 2 metrów. Są długowieczne, dzięki czemu raz zasadzone mogą stanowić formę dekoracji przez długi okres czasu. Należy pamiętać o odpowiednim przycinaniu, większość drzew iglastych jest mrozoodpornych. Są zimozielone, dlatego świetnie wyglądają przez cały rok, również w okresie zimowym. Drzewa iglaste przyprószone białym śniegiem nadają otoczeniu nowego charakteru, a ozdobione świątecznymi lampkami sprawiają, że ogród staje się magiczny. Drzewa iglaste nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jednak sadzonki potrzebują odpowiedniego nawadniania, nawożenia - zaniedbane mogą być narażone na choroby. Odpowiednia pielęgnacja drzew iglastych pozwoli uzyskać świetną formę dekoracji ogrodu. 

Drzewa iglaste szczepione na pniu 

Drzewa iglaste szczepione na pniu to świetna forma dekoracji na tle innych krzewów i drzew ozdobnych. Drzewa szczepione na pniu osiągają wysokość do 2 metrów, a nawet wyższą. Bujna korona drzewa na pniu wygląda efektownie i świetnie prezentuje się w ogrodzie z innymi krzewami, ale także doskonale sprawdzi się posadzone pojedynczo np. przed domem. 

Drzewa wymagają regularnego przycinania, odpowiedniego nawadniania oraz nawożenia, które chroni przed wszelkiego rodzaju chorobami i szkodnikami, jak np. mszyce. Drzewa iglaste szczepione na pniu są szczególnie narażone na czynniki atmosferyczne jak mróz lub wiatr, dlatego w okresie zimowym należy okryć je włókniną, a doniczkę najlepiej schować do kartonowego pudełka wypełnionego styropianem. 

Solitery

Na solitery składają się drzewa i rośliny osiągające duże wysokości. Solitery najczęściej umieszcza się w ogrodzie od strony najbardziej widocznej, wystawione na największą ekspozycję, ze względu na ich różnorodność oraz sposób wyróżniania się. Są to drzewa szczególnie dekoracyjne i wyróżniające się na tle innych drzew, krzewów i roślin. Drzewa na solitery nie wymagają specjalnej pielęgnacji, jednak przed wyborem należy wziąć pod uwagę rozmiar i wzrost, jakie osiąga roślina. Należy pamiętać o odpowiedniej ochronie przed mrozem i wiatrem w okresie zimowym. Solitery dają dużo cienia, szczególnie na otwartej przestrzeni, a w ogrodzie stanowią formę piętrzenia się drzew i krzewów.  

Drzewa iglaste kolumnowe

Drzewa iglaste kolumnowe stanowią świetną dekorację w ogrodzie, sprawdzą się w ogrodach o mniejszej wielkości, ale także doskonale będą pasować w ogrodach o większej powierzchni. Posadzone wzdłuż ogrodzenia mogą stanowić formę zasłony przed wiatrem i ciekawskimi sąsiadami oraz świetnie komponują się z innymi krzewami i roślinami w ogrodzie. Iglaki kolumnowe rosną na wysokość około 2 metrów, jednak mogą osiągać wysokość nawet do 3,5 metrów. Są odporne na cięcia, przy niektórych należy pamiętać o regularnym przycinaniu. Drzewa iglaste mają wiele zalet, są bardzo łatwe w uprawie, nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Są zimozielone, dlatego stanowią formę dekoracji ogrodu nawet w okresie zimowym. Przyprószone białym puchem doskonale zdobią nasz ogród nadając mu nowego charakteru. 

Drzewa iglaste na choinki 

Niezbędnym elementem świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Nic nie nadaje takiego klimatu jak zapach świeżej choinki w salonie. Najbardziej intensywny zapach nadaje Świerk, który jest najczęściej wybieranym drzewkiem na święta, ale równie często wybierane są Jodły oraz Sosny. Drzewa iglaste na choinki charakteryzują się stożkowatym pokrojem oraz jak sama nazwa wskazuje - gałązkami z kłującymi igłami. Drzewa iglaste nie są bardzo wymagające, najlepszy czas na posadzenie drzewek w ogrodzie to okres od wiosny do jesieni. Drzewa iglaste najlepiej sadzić w porze wilgotnej, deszczowej. Lubią gleby żyzne, wilgotne, w dobrze nasłonecznionym stanowisku. Młode drzewo wymaga regularnego podlewania, jednak dorosłe nie potrzebuje praktycznie żadnej pielęgnacji. Drzewa iglaste na choinki są zimozielone, świetnie wyglądają podczas okresu zimowego, ale będą zdobić nasz ogród również przez cały rok. 

BEZPIECZNE ZAKUPY
  • Różne formy płatności
  • Bezpieczne przelewy
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy
  • Szyfrowane dane i transakcje
  • Kontakt ze sprzedawcą
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl