14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 399 zł sklep@ogrodowagaleria.pl (+ 48) 537 540 537

 

Acer palmatum, Klon palmowy 'ATROPURPUREUM' C3 100-120cm GĘSTA

Acer palmatum, Klon palmowy 'ATROPURPUREUM' C3 100-120cm GĘSTA
Acer palmatum, Klon palmowy 'ATROPURPUREUM' C3 100-120cm GĘSTA

Klon palmowy 'Atropurpureum'

Klon palmowy 'Atropurpureum' to niewielkie drzewo charakteryzujące się wyprostowanym pokrojem, ażurowej koronie ozdobionej czerwonymi liśćmi. Jeśli tylko warunki sprzyjają jego wzrostowi to osiąga do 5-8 metrów wysokości, choć zdarza się to rzadko. Jego liście są 5 lub 7 klapowane i zmieniają swoją barwę w zależności od pory roku: początkowo są jasnopurpurowe, później ciemnieją, a jesienią przybierają szkarłatnoczerwoną barwę.

Dostępność: brak towaru

Cena:

99,90 zł

Grujecznik japoński Cercidiphyllum japonicum C5 GĘSTY

Grujecznik japoński Cercidiphyllum japonicum C5 GĘSTY
Grujecznik japoński Cercidiphyllum japonicum C5 GĘSTY

Drzewa liściaste - Grujecznik japoński

Grujecznik japoński jest drzewem liściastym, po kilkudziesięciu latach dorasta do około 10 metrów wysokości i 4-7m szerokości. Grujecznik jest drzewem wielopniowym o zaokrąglonej koronie.

Cechą charakterystyczną grujecznika są jego sercowate liście z widocznym unerwieniem. Liście na wiosnę mają kolor czerwonobrunatne, latem stają się ciemnozielone. Jednak na jesień nabierają niezwykłych barw złoto-czerwonych.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 8 dni

Cena:

49,90 zł

szt.

Grusza drobnoowocowa, Pyrus calleryana 'RED SPIRE' C3 50-70 cm

Grusza drobnoowocowa, Pyrus calleryana 'RED SPIRE' C3 50-70 cm
Grusza drobnoowocowa, Pyrus calleryana 'RED SPIRE' C3 50-70 cm

Grusza drobnoowocowa 'Red Spire'

Grusza drobnoowocowa jest drzewem dekoracyjnym przez cały rok: na wiosnę cieszy oko bardzo obfitym kwitnieniem, jesienią przebarwiającymi się liśćmi, a zimą swoim piramidowym pokrojem. Osiąga wysokość ok. 10-12 metrów. Owocuje małymi i niejadalnymi okazami. Kwitnie od kwietnia do maja. 

Dostępność: brak towaru

Cena:

65,00 zł

Judaszowiec kanadyjski, Cercis canadenis C5

Judaszowiec kanadyjski, Cercis canadenis C5
Judaszowiec kanadyjski, Cercis canadenis C5

Drzewa liściaste - Judaszowiec kanadyjski 

Judaszowiec kanadyjski jest drzewem liściastym wolno rosnącym, po kilkudziesięciu latach dorasta do około 8 metrów wysokości. Cechą charakterystyczną jest pokrzywiony pień, mocno rozstawione gałęzie, które rosną praktycznie pod kątem prostym w stosunku do pnia. Korona Judaszowca ma okrągły pokrój, mocno rozłożysty. 

W maju na Judaszowcu pojawiają się gęste, 5-6 cm liście w sercowatym kształcie. Natomiast na przełomie kwietnia i maja, jeszcze przed pojawieniem się liści zakwitają piękne, niezwykle ozdobne, miododajne kwiaty w intensywnie różowym kolorze. Niekiedy kwiaty wyrastają nawet na starszych gałęziach czy na pniu tworząc niezwykły, różowy efekt całego drzewa. 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 8 dni

Cena:

49,90 zł

szt.

Miłorząb dwuklapowy 'MARIKEN' NA PNIU PA100 C5

Miłorząb dwuklapowy 'MARIKEN' NA PNIU PA100 C5
Miłorząb dwuklapowy 'MARIKEN' NA PNIU PA100 C5

Miłorząb dwuklapowy, Glinko biloba 'Mariken'

Karłowa odmiana miłorzębu - szczepiona na pniu wysokości 100cm, rośnie początkowo kuliście, po kilku latach korona jest płasko kulista. Liście jak u gatunku, zielone klapowate. Nie wymaga cięcie i formowania, pięknie komponuje się z iglakami i innymi krzewami.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 8 dni

Cena:

145,00 zł

szt.

Miłorząb dwuklapowy, Glinko biloba, C6 60-70cm

Miłorząb dwuklapowy, Glinko biloba, C6 60-70cm
Miłorząb dwuklapowy, Glinko biloba, C6 60-70cm

Miłorząb dwuklapowy, Glinko biloba - lecznicze drzewo liściaste.

Miłorząb dwuklapowy - to roślina lecznicza, pochodząca z Chin, gdzie już bardzo dawno temu odkryto jej dobroczynne właściwości. Charakteryzuje się dość powolnym wzrostem. Nazwa miłorzębu nawiązuje do jego liści, które mają kształt podwójnej klapki. Są one zielone. Drzewo, pomimo, że ma liście, nie igły, zaliczane jest do rodziny iglaków.  

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 8 dni

Cena:

95,00 zł

szt.

Spis treści:

 1. Soliter w ogrodzie
 2. Drzewa na solitery
 3. Klon zwyczajny 'Globosum' jako dekoracja w ogrodzie
 4. Surmia 'Catalpa Nana'
 5. Migdałowiec trójklapowy
 6. Głóg pośredni - soliter do ogrodu

Soliter w ogrodzie

Drzewa soliterowe pełnią główną formę dekoracji w ogrodzie, najczęściej możemy spotkać je posadzone w centralnym punkcie ogrodu lub w części frontowej. Soliter to drzewo wyróżniające się na tle pozostałych roślin pokrojem, dekoracyjnym kształtem i kolorem liści oraz pięknie prezentującymi się kwiatami. Najczęściej wybierane rośliny na solitery to drzewa, rzadziej krzewy i byliny ogrodowe. Roślina rosnąca w centralnym punkcie ogrodu powinna nie tylko pełnić doskonałą funkcję ozdoby, ale także być odporna na mróz, suszę oraz silny wiatr. Najczęściej są to drzewa mało wymagające, które nie potrzebują specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Drzewa na solitery

Solitery to drzewa charakteryzujące się swym wyglądem, wyróżniające się na tle pozostałych roślin niezwykłym wyglądem, wzrostem oraz dekoracyjnym kształtem liści lub pięknymi kwiatami. Solitery doskonale sprawdzą się zarówno w miejscu o sporych rozmiarach, jak i w niewielkim ogrodzie. Do najczęściej spotykanych drzew soliterowych możemy zaliczyć:

 • Klon zwyczajny 'Globosum',
 • Surmię 'Catalpa Nana',
 • Migdałowiec trójklapowy,
 • Głóg pośredni ' Paul's Scarlet'.

Klon zwyczajny 'Globosum' jako dekoracja w ogrodzie

Klon jest to niezwykle dekoracyjne drzewo z koroną o kulistym pokroju umieszczoną na grubym pniu. korona posiada liczne pędy bogate w zielone liście, które w okresie jesiennym zmieniają swą barwę na kolor żółto - pomarańczowy. Jest to roślina odporna na zanieczyszczenia miejskie, na suszę oraz mróz, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w naszym klimacie. Jest to drzewo mało wymagające, rośnie na stanowiskach lekko nasłonecznionych lub całkowicie zacienionych, nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w glebie żyznej, wilgotnej. Swój charakterystyczny kształt korony zawdzięcza swej naturze, dzięki czemu nie wymaga formowania. Klon znajdzie zastosowanie posadzony pojedynczo, jako solitera. Doskonale sprawdzi się w parkach,ogrodach miejskich.

Surmia 'Catalpa Nana'

Surmia jest to niewysokie, wolno rosnące drzewo doskonale sprawdzające się jako soliter. Posadzone w centralnym punkcie będzie tworzyć świetną formę dekoracji oraz będzie idealnie prezentować się na tle pozostałych roślin. Surmia 'Nana' to drzewo charakteryzujące się gęstą koroną o pokroju kulistym, na grubym pniu. Drzewo bogate w liczne liście w kształcie serca, w kolorze zielonym. Jest bardzo łatwe w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Surmia nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w glebie żyznej. Dojrzałe drzewo jest odporne na mróz, jednak młode drzewka należy okryć włókniną, by zabezpieczyć przed przemarznięciem. To drzewo liściaste ozdobne, doskonale prezentujące się na trawniku lub we frontowej części ogrodu. Sprawdzi się również przed wejściem do domu, tworząc formę dekoracji, a także w parkach i ogrodach miejskich.

Migdałowiec trójklapowy

Migdałowiec trójklapowy to przepiękna dekoracja, która idealnie ozdabia każdy ogród. To idealne drzewo na soliter, charakteryzujące się oryginalnym wyglądem kwiatów, które zakwitają jeszcze przed pojawieniem się liści, co tworzy niesamowity efekt dekoracyjny. W okresie wiosennym posiada liczne kwiaty w kolorze różowym, które idealnie prezentują się na tle pozostałych roślin, następnie zmieniają swą barwę na białą. Migdałowiec dorasta do około 3 metrów wysokości, jest rośliną łatwą w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Preferuje stanowiska nasłonecznione, niezbyt dobrze znosi ostre zimy, dlatego powinniśmy zabezpieczyć drzewo przed przemarznięciem podczas ostrej zimy. Rosną w glebie żyznej, przepuszczalnej i dość wilgotnej. Migdałowiec trójklapowy to drzewo, które wymaga nawożenia, co pozytywnie wpływa na lepsze i bardziej obfite kwitnienie. Doskonale sprawdzi się jako soliter w centralnym punkcie, zdobiąc ogród swym przepięknym wyglądem oraz niepowtarzalnymi kwiatami. Może być również posadzony przed wejściem do domu, w parku lub w ogrodach miejskich.

Głóg pośredni - soliter do ogrodu

Solitery w ogrodzie powinny wyróżniać się na tle pozostałych roślin oraz przykuwać uwagę ze względu na pokrój, wzrost i niepowtarzalny wygląd. Do tego rodzaju drzew możemy zaliczyć Głóg pośredni. To niewielkie drzewo liściaste o kulistej koronie, bogate w liczne, dekoracyjne kwiaty. Posiada kwiaty o barwie czerwonej, które doskonale prezentują się na tle zielonych liści. Swym wzrostem osiąga nawet do 6 metrów wysokości. Jest drzewem mało wymagającym, odpornym na zanieczyszczenia powietrza, na mróz oraz suszę. Preferuje stanowiska nasłonecznione i nie ma specjalnych wymagań glebowych - rośnie w każdej glebie ogrodowej. Jest drzewem niezwykle charakterystycznym ze względu na wygląd, dlatego idealnie nadaje się na soliter. Jest odporne na wiele czynników zewnętrznych, dzięki czemu sprawdzi się jako nasadzenia w parku lub ogrodzie miejskim.

BEZPIECZNE ZAKUPY
 • Różne formy płatności
 • Bezpieczne przelewy
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Kontakt ze sprzedawcą
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl