14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 399 zł sklep@ogrodowagaleria.pl (+ 48) 537 540 537

Spis treści:

 1. Drzewa o ozdobnych liściach
 2. Klon jesionolistny jako dekoracja w ogrodzie
 3. Jarząb pospolity
 4. Śliwa wiśniowa

Drzewa o ozdobnych liściach

Ogród pełen drzew i krzewów to miejsce idealne, by odpocząć od zgiełku miasta. W ogrodzie świetnie prezentują się krzewy i byliny ogrodowe, ale także drzewa ozdobne z liści. Tworzą tło dla kwiatów i krzewów ozdobnych, ale stanowią także formę dekoracji posadzone pojedynczo, jako solitery. Dostępnych jest wiele odmian drzew ozdobnych, zarówno tych osiągających spore rozmiary, jak i idealnie nadających się do ogrodu o małej przestrzeni. Drzewa ozdobne charakteryzują się kształtem i fakturą liści oraz ich barwą. Od zielonych, po żółte, aż do ciemnoczerwonych. Rośliny te doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie. Do najczęściej spotykanych drzew w ogrodach należą:

 • Klon jesionolistny 'Flamingo',
 • Jarząb pospolity 'Pendula',
 • Śliwa wiśniowa 'Pissardii'.

Klon jesionolistny jako dekoracja w ogrodzie

Klon jesionolistny to drzewo bardzo popularne i często spotykane w wielu ogrodach jako solitery, lub w kompozycji z innymi drzewami. Klon jesionolistny posiada koronę o pokroju kulistym o gęstych liściach w kolorze jasno różowym oraz białym, które z czasem przybierają barwę zieloną, a jesienią zmieniają swój kolor na żółty. Jest to drzewo odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz jest drzewem mrozoodpornym. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub pół cieniste, rośnie w glebie piaszczystej. Swoim wzrostem osiąga nawet do 3 metrów wysokości. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, w kompozycji z innymi drzewami oraz posadzony pojedynczo, jako solitera. Sprawdzi się również posadzony w donicy, jako forma dekoracji na balkonie lub tarasie.

Jarząb pospolity

Wśród drzew o ozdobnych liściach wyróżniamy również Jarząb pospolity. Jest to drzewo szybko rosnące, o wysokości około 2 metrów. Charakteryzuje się rozłożystymi pędami o gęstych, zielonych liściach, które tworzą tło dla owoców w kolorze czerwonym, które pojawiają się w lipcu i utrzymują się do października. W okresie jesiennym korona drzewa zmienia się ze względu na kolor liści - liście przybierają barwę żółto - pomarańczową. Jarząb pospolity jest drzewem nie wymagającym specjalnej pielęgnacji. Jest mrozoodporny. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko cieniste. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej, nawet w piaszczystej. Będzie świetnie pełnił formę dekoracji w ogrodzie, w nasadzeniach przydomowych, sprawdzi się również w parkach i ogrodach miejskich.

Śliwa wiśniowa

Jeśli poszukujesz niezwykle dekoracyjnego drzewa do ogrodu o małej przestrzeni, to doskonale sprawdzi się Śliwa wiśniowa. jest to niewielkie drzewo o rozłożystych pędach rosnących ku górze. Swym wzrostem osiąga około 3 metry wysokości. Posiada błyszczące liście w ciemnym, purpurowym kolorze, które nie zmieniają swej barwy przez cały sezon. Posiada liczne kwiaty w kolorze białym i różowym, które doskonale prezentują się na tle liści. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste, rośnie w przeciętnej glebie ogrodowej. Śliwa jest mrozoodporna oraz odporna na czynniki miejskie, dlatego sprawdzi się również jako nasadzenia miejskie. Pokrój drzewa jest niezwykle dekoracyjny, dlatego znajdzie ono swoje zastosowanie w każdym ogrodzie, posadzone pojedynczo, jako solitera, ale także w kompozycji z innymi drzewami i krzewami. Doskonale będzie prezentować się na tle krzewów w kolorze zielonym.

BEZPIECZNE ZAKUPY
 • Różne formy płatności
 • Bezpieczne przelewy
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Kontakt ze sprzedawcą
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl