Trzmielina Fortune'a, Euonymus fortunei Emerald Gaiety
search
  • Trzmielina Fortune'a, Euonymus fortunei Emerald Gaiety
  • Trzmielina Fortune'a, Euonymus fortunei Emerald Gaiety

Trzmielina Fortune'a, Euonymus fortunei Emerald Gaiety

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Emerald Gaiety to niski krzew - osiąga do 25 cm wysokości. Jego pędy potrafią rozrastać się na długość nawet do 2m. Posiada drobne listki z białym marginesem, który na zimę różowieje.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Trzmielina Fortune'a - zimozielony krzew płożący

Trzmielina Fortune’a to jeden z gatunków Trzmielin, pochodzących z rodziny dławiszowatych. Pierwotnie pochodzi z terenów Chin i Korei. 

Trzmielina Fortune’a to grupa zimozielonych roślin, które są bardzo ciekawe ze względu na swój pokrój, choć z wyglądu może przypominać pnącze zaliczana jest to krzewów liściastych

Trzmielina to wytwarza długie, płożące lub wspinające się pędy. Swoim rozmiarem może osiągnąć od 2-5m długości, w zależności od odmiany. Może być wykorzystywana jako roślina okrywowa, potrafi się wspinać na podpory za pomocą elastycznych pędów

Trzmielina Fortune’a Emerald Gaiety - zimozielony krzew ozdobny 

Odmiana Trzmieliny ‘Emerald Gaiety’ to niska krzewinka - osiąga do 25 cm wysokości. Jej pędy potrafią rozrastać się na długość nawet do 2m, świetnie sprawdza się jako roślina okrywowa, potrafi wspinać się po pniach drzew, murkach. 

Charakteryzuje się lśniącymi, drobnymi listkami w kolorze zielonym, z białym marginesem po zewnętrznej stronie. Na zimę brzegi liście stają się różowe.

Trzmielina Fortune-a jest rośliną ozdobną przez cały rok dodatkowo mało wymagającą. Posadzona w grupie tworzy przepiękne biało-zielone dywany.

Trzmielina Fortune'a Emerald Gaiety - wymagania i uprawa

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste

  • przeciętna gleba ogrodnicza

  • umiarkowane podlewanie

Trzmielina Fortunea to mało wymagający gatunek wieloletniego krzewu liściastego. Najlepiej będzie się czuć pod koronami drzew gdzie słońce będzie rozproszone. Posadzenie Trzmieliny na słonecznym stanowisku nie będzie dla niej problemem. Krzew jest bardzo tolerancyjny względem podłoża, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej.

Trzmielina Fortune'a - podlewanie

Roślina wymaga umiarkowanego podlewania, poradzi sobie z krótkotrwałą suszą. Bardzo ważne jest regularne podlewanie świeżo posadzonych krzewów.

Trzmielina Fortunea to roślina zimozielona, dlatego ważne jest podlewanie w okresie późno jesiennym aby zapewnić odpowiednią wilgoć na zimę.

Trzmielina Fortune'a - nawożenie

Krzew nie wymaga specjalnego zasilania. Wystarczy na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy

Trzmielina Fortune'a - wytrzymałość

Krzew jest odporny na działanie zanieczyszczeń powietrza, dlatego doskonale sprawdzi się jako nasadzenie miejskie. Jest również odporny na niskie temperatury. 

Trzmielina Fortune'a - cięcie

Trzmielina Fortunea bardzo dobrze reagują na przycinanie i formowanie. Cięcie przeprowadzamy początkiem marca, usuwamy martwe, chore pędy. Przycinamy nadmiernie wybujałe części. Cięcie spowoduje, że roślina wypuści nowe pędy co zagęści krzew.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Trzmieliny  z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 0,5 litrów - C 0,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie możesz posadzić naszą Trzmielinę Emerald Gaiety ?

Krzew doskonale sprawdzi się jako roślina okrywowa, jako wypełnienie rabat. Sadzony w miejscach osłoniętych może wspinać się po murach, ścianach, pniach drzew lub kamieniach.

Trzmielina Fortune'a Emerald Gaiety będzie bardzo dobrze wyglądać pod krzewami hortensji bukietowej czy innymi krzewami liściastymi. Sadzona po 3-4 sztuki na 1 mkw stworzy gęsty, kolorowy dywan.

Swoje zastosowanie znajdzie również w parkach i ogrodach miejskich. Z powodzeniem może być sadzona wzdłuż ogrodzeń przy ulicach - jest odporna na zanieczyszczenia środowiska. AC0A-11123
20 Przedmioty
Komentarze (0)