• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Hortensja ogrodowa, Hydrangea macrophylla MACULATA C2
search
  • Hortensja ogrodowa, Hydrangea macrophylla MACULATA C2
  • Hortensja ogrodowa, Hydrangea macrophylla MACULATA C2

Hortensja ogrodowa, Hydrangea macrophylla MACULATA C2

36,90 zł
Brutto

Jest niskim, wieloletnim krzewem ozdobnym, dorasta do 1m wysokości oraz podobnej szerokości. Cechą charakterystyczną są gęsto występujące eliptyczne, dwubarwne liście. Płaskie kwiatostany składają się z kwiatów płonnych w kolorze białym oraz niebieskich płodnych.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hortensja ogrodowa Maculata - krzew o dekoracyjnych kwiatach i liściach

Hortensja ogrodowa ‘Maculata’ pierwotnie wywodzi się z rejonów Japonii i Korei. Jest niskim, wieloletnim krzewem ozdobnym, dorasta do 1m wysokości oraz podobnej szerokości. Ozdobny krzew o zwartym pokroju, składa się ze sztywnych pędów.

Cechą charakterystyczną są gęsto występujące eliptyczne, dwubarwne liście. Długość liści może osiągnąć nawet 12 cm a szerokość 5cm. Ciemnozielone liście z białym nieregularnym marginesem tworzą tło dla talerzowatych kwiatostanów pojawiających się od lipca. Płaskie kwiatostany składają się z kwiatów płonnych w kolorze białym oraz niebieskich płodnych.

Odmiana ceniona przez kolekcjonerów gatunku, wciąż rzadkość w ogrodach!

 

Hortensja ogrodowa ‘Maculata’ - wymagania i uprawa

  • stanowisko nasłonecznione, półcieniste
  • gleba żyzna, próchnicza, wilgotna
  • podłoże lekko kwaśne 

Hortensja Maculata najlepiej czuje się na stanowiskach o rozproszonym świetle. W cieniu będzie się dobrze rozrastać ale jej kwitnienie będzie słabsze. Natomiast bezpośrednie słońce może poparzyć liście. Ważne jest aby podłoże było lekko kwaśne wtedy uzyskamy niebieski kolor kwiatów. 

 

Hortensja ogrodowa- podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę. Unikaj lania wody bezpośrednio na kwiatostany. Egzemplarze posadzone w donicy i w bezpośrednim słońcu mogą potrzebować więcej wody. Jeśli zauważysz, że liście stają się zwiędłe to znak, że podłoże jest zbyt wysuszone.

 

Hortensja ogrodowa - nawożenie

Odpowiednie nawożenie jest bardzo ważne aby hortensja mogła intensywnie kwitnąć i pięknie się wybarwiać na niebiesko. Do zasilenia krzewu stosuj  gotowe mieszanki, dedykowane dla Hortensji ogrodowej dostępne w sklepach ogrodniczych. 

 

Hortensja ogrodowa Maculata - cięcie

Odmiana Maculata zawiązuje pąki kwiatowe latem dlatego nie przeprowadzamy cięcia pędów. Na wiosnę usuwamy jedynie uschnięte, chore, połamane pędy oraz zeschnięte kwiaty. 

 

Hortensja ogrodowa Maculata - mrozoodporność 

Hortensja Maculata może wymagać okrycia w bezśnieżne i wietrzne zimy.

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Hortensji drzewiastej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

‘Maculata’ Hortensja Ogrodowa - Zastosowanie 

Hortensja Ogrodowa znajdzie swoje zastosowanie na rabatach, w kompozycji z bylinami i kwiatami ogrodowymi. Świetnie sprawdzi się również sadzona w pojemnikach, jako forma dekoracji na balkon lub taras.

 

Hortensja ogrodowa Maculata - kompozycje

Świetnie będzie się prezentować pośród zimozielonych różaneczników czy azali japońskich. Dobry towarzystwem będą rośliny wrzosowate np. pierisy, wrzośce, modrzewnica, kiścienie

Jeśli chcesz wypełnić miejsce między Hortensjami posadź np. barwinka, runiankę.BC5E-75910
Komentarze (0)