• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Hydrangea arborescens , Hortensja drzewiasta ANNABELLE C3 GĘSTA KILKUPĘDOWA
search
 • Hydrangea arborescens , Hortensja drzewiasta ANNABELLE C3 GĘSTA KILKUPĘDOWA
 • Hydrangea arborescens , Hortensja drzewiasta ANNABELLE C3 GĘSTA KILKUPĘDOWA
 • Hydrangea arborescens , Hortensja drzewiasta ANNABELLE C3 GĘSTA KILKUPĘDOWA
 • Hydrangea arborescens , Hortensja drzewiasta ANNABELLE C3 GĘSTA KILKUPĘDOWA
 • Hydrangea arborescens , Hortensja drzewiasta ANNABELLE C3 GĘSTA KILKUPĘDOWA

Hydrangea arborescens , Hortensja drzewiasta ANNABELLE C3 GĘSTA KILKUPĘDOWA

32,90 zł
Brutto

Odmiana ‘Annabelle’ to wieloletni krzew ozdobny o zjawiskowych kwiatach, które przykuwają wzrok. Krzew o luźnym, kulistym pokroju dorasta do 1-1,5m wysokości. 

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hortensja drzewiasta długo kwitnący krzew ozdobny

Hortensja drzewiasta jest bardzo popularnym wieloletnim, krzewem ozdobnym. Naturalnie występuje we wschodnich rejonach Ameryki Północnej. W polskich ogrodach spotykamy odmianowe rodzaje Hortensji drzewiastej. Potocznie nazywana jest również hortensją drzewiastą czy krzaczastą.

Cechą charakterystyczną tego rodzaju hortensji są jej ogromne kuliste kwiatostany, w odróżnieniu od stożkowatych hortensji bukietowych. Puchate kule składają się z kwiatów płodnych i większych płonnych, które całości nadają objętości. 

Hortensja drzewiasta to mało wymagający kwitnący krzew ozdoby. Nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych, jedynym koniecznym jest odpowiednie przycięcie krzewu.  A jego główną zaletą jest pełna mrozoodporność. Kwitnie na pędach jednorocznych co zapewnia coroczne i obfite kwitnienie. 

 

Hortensja drzewiasta ANNABELLE piękny ozdobny krzew 

Odmiana ‘Annabelle’ to wieloletni krzew ozdobny o zjawiskowych kwiatach, które przykuwają wzrok. Krzew o luźnym, kulistym pokroju dorasta do 1-1,5m wysokości. 

‘Annabelle’ charakteryzuje się niezwykle ogromnymi kwiatostanami, które mogą osiągnąć nawet 25 cm średnicy.  Początkowo zakwita na zielono przechodząc do śnieżnej barwy. Ciemnozielone, szerokie liście stanowią piękne tło dla śnieżnobiałych kul. 

 

Jak uprawiać i jakie wymagania ma hortensja drzewiasta ‘Annabelle’?

 

 • stanowisko słoneczne, półcieniste 
 • gleba próchniczna, wilgotna, przepuszczalna
 • odczyn lekko kwaśny
 • umiarkowane podlewanie

Hortensja drzewiasta jest krzewem ozdobnym łatwym w uprawie. Najlepszym stanowiskiem dla niej będzie miejsce z rozproszonym słońcem. Bezpośrednie słońce może poparzyć jej liście  a posadzona w cieniu nie będzie mogła pięknie kwitnąć. Wymagania glebowe nie są wygórowane, wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa, lekko kwaśna, jednak nie jest to warunek konieczny. Ważne aby podłoże nie było zbyt ciężkie i gliniaste warto zapewnić przepuszczalną glebę. Unikniemy wówczas zastojów wody, których hortensja nie lubi. 

Młode rośliny warto popatrzeć pałkami lub podporami aby nie łamały się pod ciężarem kwiatów. 

 

Hortensja drzewiasta - podlewanie

Hortensja wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie wzrostu i kwitnienia. Jest to bardzo ważne przy świeżo posadzonych roślinach. Dobrze jest podlewać hortensje wcześnie rano lub wieczorem, wtedy najlepiej chłonie wodę. Unikaj lania wody bezpośrednio na kwiatostany. Egzemplarze posadzone w donicy i w bezpośrednim słońcu mogą potrzebować więcej wody. Jeśli zauważysz, że liście stają się zwiędłe to znak, że podłoże jest zbyt wysuszone.

 

Powiem Ci jak nawozić Hortensje drzewiastą 

Odpowiednie nawożenie jest bardzo ważne aby hortensja mogła intensywnie kwitnąć. Do zasilenia krzewu stosuj nawozy wieloskładnikowe lub dobrze przefermentowany obornik czy kompost. Dobrym rozwiązaniem będą gotowe mieszanki, dedykowane dla Hortensji dostępne w sklepach ogrodniczych. 

Krzewy hortensji drzewiastej najlepiej nawozić 2 lub 3 razy w okresie wegetacyjnym. Pamiętaj aby pierwsze nawożenie wykonać wiosną po rozpoczęciu wegetacji - kiedy zaczną pojawiać się pierwsze liście.

 

Hortensja drzewiasta czy wiesz jak zimuje?

Ten rodzaj hortensji jest w pełni mrozoodporny, poradzi sobie również w zimniejszych rejonach kraju. Nie wymaga okrycia na zimę.

Hortensja drzewiasta kwitnie na pędach jednorocznych więc niskie temperatury nie przeszkadzają jej w zawiązywaniu pąków kwiatowych.

Możesz więc z powodzeniem uprawiać ja w swoim ogrodzie i również w dużych donicach.

 

Hortensja drzewiasta ‘Annabelle’ kiedy wykonać cięcie

Przycięcie hortensji drzewiastej jest konieczne aby mogła w pełni zakwitnąć. Cięcie przeprowadzamy wczesną wiosną, przed rozpoczęciem okresu wegetacji. Ścinamy wszystkie pędy ok 20cm nad ziemią, na wysokości 3-4 oczek. Wysokość cięcia zależy od ogólnego stanu krzewu. 

Tak radykalne cięcie pozwoli hortensji wypuści nowe mocne pędy i zakwitnie jeszcze pełniejszymi i mocnymi okazałymi kwiatostanami.

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Hortensji bukietowej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki hortensji Annabelle obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w przyszłym sezonie pięknie kwitła. Ostatnie zdjęcie przedstawia roślinę końcem sierpnia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia a najczęściej już w 24h. Wysyłka cała Polska.

 

Gdzie posadzić Hortensję drzewiastą ‘ANNABELLE’ ?

Hortensja drzewiasta znajdzie swoje zastosowanie w wielu aranżacjach w ogrodach przydomowych, na rabatach. Nadaje się do sadzenia pojedynczo jako soliter, np. na tle trawnika. Możemy hortensję wykorzystać do tworzenia luźnych żywopłotów.

Dobrze rośnie także w pojemnikach, dlatego pięknie będzie prezentować się na balkonie lub tarasie. 

 

Hortensja drzewiasta ‘ANNABELLE’ - aranżacje

‘Annabelle’ stworzy niesamowite kompozycje z kolorowymi bylinami np. werbena patagońska, bodziszek, tawułka Arendsa, floksy wiechowate

Duża różnorodność kolorów i rozmiarów odmian hortensji pozwoli Ci stworzyć ciekawe aranżacje.

DFFA-3052D

Zobacz także

Komentarze (0)