Tawuła szara, Spiraea cinerea Grefsheim C3
search
  • Tawuła szara, Spiraea cinerea Grefsheim C3
  • Tawuła szara, Spiraea cinerea Grefsheim C3
  • Tawuła szara, Spiraea cinerea Grefsheim C3
  • Tawuła szara, Spiraea cinerea Grefsheim C3
  • Tawuła szara, Spiraea cinerea Grefsheim C3

Tawuła szara, Spiraea cinerea Grefsheim C3

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Tawuła Grefsheim to malowniczy, gęsty krzew kwitnący wiosną. Białe miododajne kwiaty odlepiają wygięte pędy. Krzew o rozłożystym pokroju, dorasta do 2m wysokości i podobnej szerokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Tawuła szara Grefsheim - wcześnie kwitnący krzew

Tawuła szara Grefsheim zwana również tawułą norweską bądź wczesną  to bardzo popularny kwitnący krzew w ogrodnictwie. Jest to odmiana tawuły, która w naszym klimacie kwitnie najwcześniej.

Gęsty, rozłożysty krzew o łukowato wygiętych pędach. Dorasta do 2 m wysokości i podobnej szerokości. Posiada cienkie, brązowe pędy, które gęsto pokrywają się kwiatami. Tawuła Grefsheim kwitnie wcześnie bo już w kwietnia obsypuje się białymi przyjemnie pachnącymi kwiatostanami. Krzew zaliczamy do roślin miododajnych, wabi do ogrodu pożyteczne owady.

Po kwitnieniu fontannowe pędy pokrywają się drobnymi, lancetowatymi liśćmi. Liście są lekko owłosione, szarozielone. Na jesień przebarwiają się na żółto.

Tawuła Grefsheim jest malowniczym krzewem o małych wymaganiach, który kwitnie wiosną.

Tawuła szara Grefsheim - uprawa

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Tawuła szara nie ma specjalnych wymagań. Do intensywnego kwitnienia potrzebuje stanowiska słonecznego. W półcieniu też będzie kwitnąć ale nieco słabiej. Jest tolerancyjna co do gleby. Będzie rosnąć w przeciętnej glebie ogrodowej, ważne aby nie była to ziemia ciężka. 

Tawuła szara- podlewanie 

Tawuła japońska jest krzewem, który poradzi sobie z krótkotrwałą suszą. Ważne aby pamiętać o regularnym podlewaniu świeżo posadzonych krzewów, aby mogły się dobrze zakorzenić.

Tawuła szara - nawożenie

Do zasilenia Tawuły możemy stosować wieloskładnikowe nawozy, biohumus ekologiczny, kompost czy mieszanki o przedłużonym działaniu.

Tawuła szara - zimowanie i wytrzymałość 

Tawuła szara to niezwykle odporny i wytrzymały krzew. Jest to najbardziej mrozoodporna odmiana Tawuły. W naszym klimacie nie wymaga okrycia na zimę i bez problemu kwitnie co roku na zeszłorocznych pędach. 

Dodatkowo Tawuła to roślina odporna na suszę, szkodniki i choroby dlatego bardzo często wykorzystywana jest w zieleni miejskiej.

Tawuła szara - przycinanie

Tawuła szara to krzew kwitnący na pędach zeszłorocznych, dlatego przycinanie krzewu przeprowadzamy zaraz po kwitnieniu. Roślina wypuści nowe pędy, które na wiosnę pokrywają się kwiatami. 

Przekwitłe pędy skracamy o 1/3 bo silnego pędu bocznego. Takie cięcie stymuluje kwitnienie w przyszłym roku.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Tawuły szarej z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Wysyłamy tylko zdrowe gęste, duże i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Gdzie i z czym możesz posadzić Tawułę szarą ‘Grefsheim’ ?

Tawuła swoje zastosowanie znajdzie w większości ogrodów. Doskonale sprawdzi się w ogrodzie naturalistycznym, przydomowym, na rabatach. Jest odporna na czynniki miejskie, dlatego swoje zastosowanie znajdzie w parkach lub ogrodach miejskich.

Tawuła nadaję się na kwitnące żywopłoty, bardzo dobrze znosi cięcie. Można z niej tworzyć szpalery, które będą pięknie kwitnąć wczesną wiosną

Bardzo ładnie będzie wyglądać w towarzystwie np. jeżówek, rudbeki, rozchodników, czy niższych traw ozdobnych. Tawuła szara urozmaici wiosenne rabaty, sadzona z forsycją, porzeczką krwistą, tamaryszkiem - stworzą wielobarwne kompozycje.

1063-455CF
95 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)