• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Tawuła japońska, Spiraea japonica Shirobana C2 20-30
search
  • Tawuła japońska, Spiraea japonica Shirobana C2 20-30
  • Tawuła japońska, Spiraea japonica Shirobana C2 20-30
  • Tawuła japońska, Spiraea japonica Shirobana C2 20-30

Tawuła japońska, Spiraea japonica Shirobana C2 20-30

16,90 zł
Brutto

‘Shirobana’ to niewielki krzew o zwartym i gęstym pokroju, swym wzrostem osiąga do 0,6 m wysokościKrzew zakwita na przełomie lipca i sierpnia w białe lub różowe kwiaty, które zebrane po kilka sztuk tworzą płaskie kwiatostany

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Tawuła japońska - wieloletni, kwitnący krzew ozdobny

Tawuła japońska (Spiraea japonica)  to wieloletni krzew ozdobny. Ten gatunek krzewu zaliczany jest do rodziny różowatych. Pochodzą z terenów Chin i Japonii. 

Tawuły zazwyczaj dorastają do 1,5 m wysokości, wyróżnia się również odmiany karłowe. Mają wzniesiony, półkulisty, rozłożysty pokrój niektóre odmiany rozrastają się nawet do 3m szerkości. 

Tawuła japońska to niezwykle dekoracyjny krzew ozdobny zarówno z liści, jak i w czasie kwitnienia. Od wczesnej wiosny krzewy pokrywają się eliptycznymi ostro zakończonymi liśćmi. Ich barwa zależy od odmiany, najczęściej są to odcienie żółtego i zielonego koloru. Dodatkowo liście nabierają uroku, kiedy się przebarwiają w odcienie żółci, czerwieni, pomarańczy. 

Tawuła japońska to długo kwitnący krzew ozdobny. Ich termin kwitnienia zależny jest od odmiany. Zazwyczaj czas kwietnia przypada od czerwca do późnej jesieni. Szeroki wybór odmian Tawuł pozwala na stworzenie kwitnącej rabaty nawet do 4 miesięcy. Tawuła japońska jest krzewem intensywnie kwitnącym, kolor kwiatów może być biały lub w odcieniach różu czy purpury.

Ten gatunek krzewów jest bardzo popularny w ogrodnictwie i wykorzystywany w wielu aranżacjach. Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jest odporny na niekorzystne warunki. Kolejną zaletą Tawuł są ich miododajne kwiaty, które przyciągają pożyteczne owady do ogrodu.

Tawuła japońska ‘Shirobana’ krzew o dwukolorowych kwiatach 

‘Shirobana’ to niewielki krzew o zwartym i gęstym pokroju, swym wzrostem osiąga do 0,6 m wysokości. Charakteryzuje się różnokolorowymi kwiatami, które świetnie prezentują się na tle jasno lub ciemnozielonych liści.

Krzew zakwita na przełomie lipca i sierpnia w białe lub różowe kwiaty, które zebrane po kilka sztuk tworzą płaskie kwiatostany. Krzew jest łatwy w uprawie, nie ma specjalnych wymagań. 

Tawuła japońska - uprawa

  • stanowisko słoneczne
  • gleba przeciętna ogrodowa
  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Tawuła japońska to niewymagający krzew kwitnący. Najlepiej się czuje w pełnym słońcu, wtedy jego kwitnienie i wybarwienie liści jest intensywniejsze. W półcieniu też sobie poradzi jednak kwiatów będzie mniej a kolor liści delikatniejszy. Wymagania glebowe Tawuły nie są wygórowane, ważne aby to nie były ziemie ciężkie i podmokłe.

Tawuła japońska - podlewanie 

Tawuła japońska jest krzewem, który poradzi sobie z krótkotrwałą suszą. Ważne aby pamiętać o regularnym podlewaniu świeżo posadzonych krzewów, aby mogły się dobrze zakorzenić.

Tawuła japońska - nawożenie

Do zasilenia Tawuły możemy stosować wieloskładnikowe nawozy, biohumus ekologiczny, kompost czy mieszanki o przedłużonym działaniu. 

Tawuła japońska - zimowanie i wytrzymałość 

Tawuła japońska to niezwykle wytrzymały krzew długo kwitnący. W pełni mrozoodporny, nie wymaga okrycia na zimę. Dodatkowo Tawuła odporna jest na suszę, zanieczyszczenia środowiska. Jest odporna na choroby i szkodniki

Tawuła japońska - przycinanie 

Tawuła jest krzewem bardzo dobrze znoszącym cięcie. Krzew kwitnie na pędach jednorocznych. Cięcie przeprowadzamy wczesną wiosną , ścinając wszystkie pędy 20-30cm nad ziemią dodatkowo usuwamy wszystkie chore, zniszczone pędy. Tak ostre cięcie pobudza krzew do wypuszczenia nowych pędów i obfitszego kwitnienia

Latem warto przyciąć przekwitłe kwiatostany, poprawi to wygląd krzewu. Roślina wypuści nowe liście. Przycinanie krzewu latem nada mu półkolistego wyglądu.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Tawuły japońskiej  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Gdzie możesz posadzić nasze Tawuły japońskie?

Tawuła japońska bardzo często pełni rolę rośliny okrywowej. Znakomicie sprawdza się jako niski kwitnący żywopłot i obwódka.

Doskonale komponuje się na różnego rodzaju rabatach, a jej kolor świetnie rozjaśnia iglaki np. jałowce płożące. Dobrze wygląda z innymi krzewami ozdobnymi np. berberysy, pęcherznica. Posadzenie kilku odmian Tawuły japońskiej w jednej grupie da efekt puchatego, kolorowego dywanu.

Może być wykorzystana także do umacniania skarp. Z powodzeniem może być uprawiana w pojemnikach i donicach

Ze względu na swoją wytrzymałość może być wykorzystywana w przestrzeni miejskiej na osiedlach, w parkach. 

C105-3467F

Zobacz także

Komentarze (0)