Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Purpurea C2
search
  • Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Purpurea C2
  • Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Purpurea C2
  • Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Purpurea C2
  • Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Purpurea C2

Krzewuszka cudowna, Weigela florida Nana Purpurea C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana ‘Nana Purpurea’ to niski krzew o brązowo-czerwonych liściach i różowych kwiatach, które doskonale prezentują się w połączeniu z barwą liści. Krzew jest łatwy w uprawie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krzewuszka cudowna - krzew długo kwitnący

Krzewuszka cudowna to wieloletni krzew, cieszący się dużą popularnością wśród ogrodników. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych a pięknie zdobi ogród przez długi czas. Krzewuszka pochodzi z terenów Dalekiego Wschodu, naturalnie rośnie w Chinach, Japonii, czy na Półwyspie Koreańskim. Stworzono wiele odmian o przepięknych kwiatach ale również o ciekawym ulistnieniu

Krzewuszka ma wyprostowany i lekko rozłożysty pokrój może osiągnąć 2-3 m wysokości. Jednak występują też niższe odmiany, idealne do mniejszych ogrodów. Pędy krzewuszki są delikatnie łukowato wygięte, Na wiosnę pokrywają się barwnymi liśćmi, ich wygląd różni się w zależności od odmiany. Krzew od maja obficie kwitnie, kolor podłużnych dzwoneczków może być biały, różowy, czerwony, zależy jaką mamy odmianę. Często powtarza kwitnienie na jesień. 

 

Krzewuszka Nana Purpurea - ozdobny kwitnący krzew o czekoladowych liściach

Nana Purpurea to niska odmiana Krzewuszki, dorasta do 1,2 m wysokości oraz podobnej szerokości. Jest krzewem o luźnym pokroju, z wyprostowanymi pędami.

Niezwykle dekoracyjne liście, które w czasie okresu wegetacji zmieniają kolor. Młode liście są w kolorze purpurowym, później stają się czekoladowe. Tak wybarwione tło jest idealne dla kwiatów, które obficie pojawiają się na przełomie czerwca i lipca. Nana Purpurea zakwita mnóstwem ciemnoróżowych trąbek z jaśniejszym środkiem. 

 

Krzewuszka - uprawa

  •  stanowisko słoneczne, półcieniste
  • gleba przeciętna ogrodowa,
  • podłoże od kwaśnego po słabo zasadowe 
  • umiarkowane podlewanie

Krzewuszka jest bardzo prostym i tolerancyjnym krzewem w uprawie. Stanowisko może być słoneczne, wtedy będzie bujnie kwitnąć, w lekko ocienionym miejscu również sobie poradzi. Wymagania glebowe nie są wygórowane, przeciętnie żyzna gleba będzie odpowiednia. Najlepiej aby podłoże było przepuszczalne i średnio wilgotne. 

 

Krzewuszka - podlewanie

Świeżo posadzone sadzonki potrzebują regularnego podlewania aby móc w pełni się ukorzenić. Ważne w czasie wzrostu i kwitnienia krzewu utrzymywać stałą wilgoć podłoża. Egzemplarze posadzone w pełnym słońcu lub w pojemnikach mogą potrzebować więcej wody. 

 

Krzewuszka - nawożenie 

Krzewuszka jest krzewem kwitnącym dlatego jej nawożenie jest istotnym elementem pielęgnacji. Do nawożenia najlepiej stosować wieloskładnikowe mieszanki lub kompost. 

 

Krzewuszka - zimowanie

Krzewuszki są zaliczane do roślin mrozoodpornych. Jednak wietrzne bezśnieżne zimy mogą uszkodzić młode pędy. Dlatego warto wybrać miejsca osłonięte od wiatru. Dużą zaletą krzewuszek jest ich szybka regeneracja po przemarznięciu - wystarczy przyciąć dany pęd a krzew odpuści od nowa.

Młode krzewy warto okryć w bezśnieżne zimy.

 

Krzewuszka - cięcie

Krzewuszki dobrze znoszą przycinanie. Jednak cięcie przeprowadzamy umiarkowanie po przekwitnięciu, skracamy o 1/3 długości pędu. Pamiętaj, że Krzewuszka kwitnie na pędach zeszłorocznych. 

Na wiosnę usuwamy tylko pędy przemarznięte, chore czy uschnięte.  

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Krzewuszki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Krzewuszkę cudowną ‘Nana Purpurea’?

Odmiana ‘Nana Purpurea’ znajdzie swoje zastosowanie w ogrodzie. Świetnie będzie prezentować się w kolorystycznych kompozycjach, a także posadzona pojedynczo lub w grupie. Krzew może być sadzony również w parku lub ogrodzie miejskim.

 

Z czym łączyć Krzewuszkę Nana Purpurea?

Odmiana o tak wybarwionych liściach będzie współgrała z krzewami o żółtym zabarwieniu np. berberys Tiny Gold, pęcherznica Luteus, tawuła Goldmound, ligustr Vicaryi

Nana Purpurea będzie dobrze wyglądać w wspólnych nasadzeniach z dereniem Sibirica Variegata czy wierzbą Hakuro-nishiki.
8D54-70477
26 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)