• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Irga, Cotoneaster Major C2
search
  • Irga, Cotoneaster Major C2

Irga, Cotoneaster Major C2

16,90 zł
Brutto


Irga Major jest krzewem dekoracyjnym, okrywowym. Idealnie sprawdzi się na zielone kobierce, dodatkowo jest rośliną zimozieloną - pełni funkcję dekoracyjną również w okresie zimy. Kwitnie w maju obficie, drobnymi białymi kwiatami o przyjemnym zapachu.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Irga Major płożący zimozielony krzew liściasty

Krzewy należą do grupy jednych z najczęściej wybieranych roślin do ogrodu, ze względu na łatwą formę uprawy oraz funkcję dekoracyjną. Irga Major jest krzewem dekoracyjnym, okrywowym. Idealnie sprawdzi się na zielone kobierce, dodatkowo jest rośliną zimozieloną - pełni funkcję dekoracyjną również w okresie zimy.

Kwitnie w maju obficie, drobnymi białymi kwiatami o przyjemnym zapachu. Owoce są kuliste, pomarańczowo czerwone, bardzo liczne na krzewie irgii. Dojrzewają w sierpniu i pozostają na krzewie przez całą zimę. Ptaki lubią owoce irgi.

Jakie wymagania ma Irga Major?

Odmiana Irgi Major to krzew płożący nisko po ziemi, swym wzrostem osiąga maksymalnie 0,15 m wysokości i około 1,5 m średnicy. Charakteryzuje się długimi, lekko kładzącymi pędami leżącymi na ziemi. Pędy gęsto pokryte niewielkimi, błyszczącymi liśćmi w kolorze ciemnozielonym

Liście Irgi są zimozielone, dzięki czemu będą stanowić ozdobę w ogrodzie również zimą. W okresie zakwitania, na przełomie maja i czerwca obficie pojawiają się białe kwiaty, które doskonale wyglądają w połączeniu z ciemnozielonymi liśćmi. 

Irga jest krzewem odpornym na wiele czynników zewnętrznych, w tym także na niską temperaturę oraz zanieczyszczenia środowiska

Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej, jednak preferuje lekkie i przepuszczalne podłoża. Irga Major jest krzewem niezwykle łatwym w uprawie, toleruje wszystkie rodzaje gleb.

Nie ma specjalnych wymagań co do stanowiska - rośnie na stanowisku nasłonecznionym, półcienistym oraz całkowicie zacienionym. Jest odporna na działanie zanieczyszczeń miejskich oraz potrafi przetrwać niskie temperatury. Irga Major odporna jest na choroby i szkodniki.

  • gleba lekka, przepuszczalna wszystkie rodzaje
  • miejsce lekko cieniste i cieniste oraz nasłonecznione

Jak i kiedy ciąć irgę Major?

Irge tak jak każdy płożący krzew ozdobny można ciąć i formować. Irga rośnie dość mocno i w momencie kiedy niektóre pędy zaczynają nam przeszkadzać, wchodzić w niepożądane miejsca możemy je skracać. 

Cięcie można wykonywać począwszy od wiosny aż do jesieni. Cięcie irgi dobrze wpływa na krzewienie i rozrastanie się. Cięcie wykonuje się ostrym sekatorem, przycinamy pędy do żądanej długości, irga łatwo regeneruje i  nawet mocne cięcie jej nie zaszkodzi.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki irgi z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłka realizowana na teren całej Polski już w 24h.

Gdzie posadzić Irgę Major?

Krzew Irgi jest rośliną zimozieloną, co oznacza, że będzie stanowić formę ozdoby również zimą. Jest to roślina karłowa - nie osiąga sporych rozmiarów, dlatego sprawdzi się zarówno w niewielkim ogrodzie, jak i tym o dużej przestrzeni

Posiada długie pędy płożące po ziemi, dlatego świetnie sprawdzi się jako roślina okrywowa. Można z powodzeniem obsadzać nią skarpy oraz miejsca trudno dostępne - nie trzeba jej specjalnie pielęgnować.

Posadzona przy murku ciekawie przez niego przerasta i jej pędy zwisają w dół. Jest odporna na zanieczyszczenia miejskie - przepięknie będzie prezentować się w parkach i ogrodach miejskich. Nadaje się do nasadzeń umacniających grunt, dobrze obrasta zbiorniki wodne.

7A1D-64389
Komentarze (0)