Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra Stripe it Rich C1,5
search
  • Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra Stripe it Rich C1,5
  • Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra Stripe it Rich C1,5

Hakonechloa smukła, Hakonechloa macra Stripe it Rich C1,5

22,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

‘Stripe it Rich’ to trawa o bujnych, łukowato wygiętych, żółto zielonych liściach z podłużnymi pasami w kolorze żółtym. Trawa jest łatwa w uprawie, odporna na działanie wielu czynników zewnętrznych, w tym zanieczyszczenia powietrza, dlatego sprawdzi się jako nasadzenie miejskie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hakonechloa smukła ‘Stripe it Rich’ pasiasta trawa ozdobna o średniej wielkości

Jest przepiękną trawą ozdobną nazywana inaczej trawą bambusową

Hakonechloa ‘Stripe it Rich’ to trawa o bujnych, łukowato wygiętych, żółto zielonych liściach z podłużnymi pasami w kolorze białym. Trawa jest łatwa w uprawie, odporna na działanie wielu czynników zewnętrznych, w tym zanieczyszczenia powietrza, dlatego sprawdzi się jako nasadzenie miejskie. 

Trawa Hakonechloa charakteryzuje się przewieszonymi liśćmi, które swym pokrojem oraz wyglądem przypominają nieco liście bambusa. Odmiana ‘Stripe it Rich’ swym wzrostem osiąga 25-40cm wysokości i rozrasta się na około 25cm szerokości. Charakteryzuje się żółto zielonymi, łukowato wygiętymi liśćmi z widocznymi białym paskiem. We wrześniu pojawiają się kwiaty.

Hakonechloa trawa bambusowa pochodzi z Japonii.

Jakie wymagania ma Hakonechloa Stripe it Rich - trawa do cienia

Hakonechloa nazywana jest trawą leśną, najlepiej rośnie i czuje się na stanowiskach cienistych i półcienistych.

Nie lubi mocnego słońca, gdyż wtedy ma przypalone liście. Bardzo dobrym stanowiskiem dla trawy ozdobne Hakonechloa jest miejsce pod dużymi drzewami i krzewami gdzie światło jest rozproszone.

  • Preferuje stanowisko: półcieniste, cieniste
  • Rośnie w glebie: Przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej.
  • Odporna na działanie czynników miejskich. 

Jak przycinać Hakonechloa Strip It Rich ?

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście Hakonechloi zaraz nad ziemią. Zazwyczaj jest to koniec lutego lub początek marca.

Jeśli Hakonechloa rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta.

Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu Hakonechloa będzie miała więcej miejsca.

Nie usuwaj suchych liści tej trawy ozdobnej jesienią - chronią ją dodatkowo przed mrozem.

Co ile sadzić Hakonechloa Strip It Rich ?

Trawa ta jest bardzo zwartego pokroju, rozstawa w jakiej sadzimy zależy od naszych preferencji -  tego czy chcemy mieć bardzo gęsta rabatę czy wolimy jednak luźniejsze nasadzenia.

Najczęściej jednak poleca się sadzić Hakonechloa w rozstawie około 45 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Hakonechloa z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia - bezpieczna wysyłka

Gdzie posadzić Hakonechloa Strip It Rich ? Z czym komponować tą trawę ozdobną ?

Trawa znajdzie swoje zastosowanie jako roślina okrywowa, na obwódki, dobrze wygląda w pojemnikach zestawiona z iglakami na pniu w kontrastowym zielonym lub srebrnym kolorze.

Hakonechloa Strip It Rich jest idealną trawą do ogrodów skalnych oraz japońskich. Pięknie komponuje się z czerwonymi Żurawkami, ozdobnymi z dużych liści Rodgersja i Funkiami.

Można obsadzać nią wszelkie kamienne murki, skalniaki i skarpy.

4728-518FC
8 Przedmioty
Komentarze (0)