• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Miskant chiński, Miscanthus sinensis Adagio C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Adagio C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Adagio C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Adagio C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Adagio C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Adagio C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Adagio C2

19,90 zł
Brutto

Odmiana ‘Adagio’ to trawa silnie rosnąca w kępie, o wąskich liściach. Najlepiej wygląda posadzona w grupie. Jest bardzo ładną odmiana miskanta o kulistym pokroju.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Adagio’ to średniej wielkości trawa dekoracyjna 

Odmiana ‘Adagio’ to wieloletnia trawa mocno rosnąca w kulistną kępe, o wąskich liściach. 

‘Adagio’ to trawa osiągająca swym wzrostem 50-60 cm wysokości, jednak w czasie kwitnienia osiąga nawet do 1,2 m. ‘Adagio’ charakteryzuje się wąskimi liśćmi w kolorze szaro zielonym.

Jesienią zmieniają swą barwę na żółtą i pomarańczową. W sierpniu pojawiają się kłosy tworzące wiechy, które dodatkowo stanowią formę ozdobną. 

 

Miskant chiński ‘Adagio wymagania i uprawa

Trawa ta jest łatwa w uprawie. Miskanty aby dobrze rosnąć nie potrzebują zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Lubi stanowiska mocno nasłonecznioe. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, lekko wilgotnej ale zdrenowanej.

  • preferuje stanowiska słoneczne,
  • lubi rosnąć w glebach żyznych i umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie,
  • wczesną wiosną trzeba obciąć zaschnięte liście,
  • wymaga jednokrotnego lub dwukrotnego nawożenia,
  • w okresie wzrostu (maj-czerwiec) w trakcie ewentualnych suszy wymaga podlewania.

Odmiana jest odporna na działanie czynników miejskich, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w parkach i ogrodach miejskich. 

 

Miskant chiński Adagio przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

 Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naruralnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Co ile sadzić Miskant chiński Adagio?

Trawa ta jest bardzo zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 50-60 cm wysokości a w czasie kwitnienia nawet do 120 cm, dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 40 - 50 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłamy już w 24h prosto ze szkółki - lokalizacja: 30km od Rzeszów i 25km: Mielec.

Miskant chiński ‘Adagio’ zastosowanie, gdzie go najlepiej posadzić

Miscanthus sinensis odmiana Adagio jest wysoce odporna na warunki miejskie i lekkie zasolenie. Sprawdzi się zatem jako ozdoba w parkach zieleni, a także w ogrodach przydomowych. Może być także uprawiany w pojemnikach.

Sprawdzi się jako niski gęsty żywopłot, doskonale komponuje się z niskimi bylinami o ozdobnych kwiatach. 

Bardzo dobrze wygląda w niskich podłużnych donicach.

Ciekawym pomysłem jest posadzenie miskanta Adagio w mieszanej kompozycji z Żywotnikiem zachodnim Danica lub Sosną kosodrzewiną. Można wtedy zastosować nierównomierne rozmieszczenie w rabacie co  40- 50 cm.

Trawa świetnie sprawdzi się na wypełnienie rabat, a także jako forma dekoracji w pobliżu zbiorników wodnych. Odmiana ‘Adagio’ jest odporna na działanie czynników miejskich, dlatego sprawdzi się w parkach i ogrodach miejskich.

7D4B-1905E

Zobacz także

Komentarze (0)