Miskant chiński, Miscanthus sinensis Strictus C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Strictus C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Strictus C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Strictus C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Strictus ta charakteryzuje się zielonymi liśćmi o widocznych plamach w kolorze żółtym. Trawa rośnie w kępie, jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Strictus’ wieloletnia trawa o dekoracyjnych liściach

Odmiana Miskanta chińskiego ‘Strictus’ charakteryzuje się zielonymi liśćmi o widocznych plamach w kolorze żółtym. Trawa rośnie w kępie, jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. 

Miskant chiński to trawa o wyprostowanym pokroju i wzniesionych liściach, rosnąca w kępie. Odmiana ‘Strictus’ charakteryzuje się poprzecznie znajdującymi się plamami w kolorze żółtym, które świetnie wyróżniają się na zielonych liściach. Trawa swym wzrostem osiąga od 1,5 do nawet 2 m wysokości. W okresie jesiennym pojawiają się wiechy. 

 

Powiem Ci jakie wymagania ma Miskant chiński ‘Strictus’

Trawy ozdobne są łatwe w uprawie (oprócz pojedynczych gatunków) i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Miskant rośnie w gęstej kępie, która dodatkowo z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Należy również do traw dość szybko rozrastających się, ale jego zaletą jest fakt, że nie rozrasta się w niekontrolowany sposób. 

Miskant chiński Strictus uprawa

Rośnie w glebie:

  • wilgotnej i żyznej, 

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione i lekko zacienione. 

Miskant  ten nie wymaga okrycia na zimę.

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskantów w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

Trawa dobrze znosi mróz, jest odporna na działanie zanieczyszczeń miejskich. 

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy.

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

 

Jak szybko rośnie Miskant chiński Strictus ?

Miskant chiński Strictus rośnie łatwo i szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Strictus potrafi w ciągu roku osiągnąć 150 cm wysokości samych liści, a gdy kwitnie dorasta do 200 cm. Młode sadzonki w ciągu pierwszego roku od posadzenia nie będą zbyt gęste.

Objętości nabiera z wiekem. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w rzędzie i w grupach po kilka kilkanaście sztuk.

Czy Miskant chiński Strictus jest ekspansywny ?

Miskant chiński Strictus nie jest trawą ekspansywną. Rozrasta się w gęstą, średniej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz posadzić go wzdłuż chodnika bez obaw, że zniszczy kostkę i płyty, z którego jest wykonany. 

Co ile sadzić Miskant chiński Strictus?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70 - 80 cm. Jeśli chcesz posadzić luźniejszy rząd możesz posadzić go co 1m.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłamy już w 24h dobrze zapakowane paczki.

Gdzie posadzić Miskant chiński ‘Strictus’?

Miskant swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie. Przepięknie wypełni rabaty, może pełnić rolę obwódki. Sprawdzi się posadzony pojedynczo, jako solitera, a także w kompozycji z innymi trawami lub krzewami ozdobnymi.

Miskant Strictus pięknie wygląda nad brzegiem oczka wodnego, niewielkiego stawu. Nadaje się na ciekawy średniej wielkości żywopłot, który rozjaśni przestrzeń na tle ciemno zielonego tła.

Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówka, werbena, ostróżka.A3FE-8012B
19 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)