• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Black Beauty C2
search
  • Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Black Beauty C2

Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Black Beauty C2

19,90 zł
Brutto

Odmiana Rozplenicy ‘Black Beauty’ to trawa silnie rosnąca, o dekoracyjnych liściach i kwiatostanach. Charakteryzuje się fontannowym pokrojem, jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rozplenica japońska ‘Black Beauty’ przepiękna wieloletnia trawa o czarnych kwiatach

Odmiana Rozplenicy ‘Black Beauty’ to trawa silnie rosnąca, o dekoracyjnych liściach i kwiatostanach. Charakteryzuje się fontannowym pokrojem, jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Rozplenica ‘Black Beauty’ to trawa o lśniących liściach w kolorze zielonym, o fontannowym pokroju, swym wzrostem osiąga do 100 cm wysokości i nawet do 1,5 m szerokości. Pod koniec sierpnia Rozplenica zakwita w dekoracyjne kwiatostany, które dodatkowo stanowią formę dekoracji. W okresie jesiennym liście zmieniają swą barwę na pomarańczowo-żółtą. W czasie kwitnienia rozplenica Black Beauty osiąga 150cm wysokości. Tworzy regularne kuliste kępy o niezwykle puszystym wyglądzie.

Jakie wymagania ma Rozplenica japońska ‘Black Beauty’

Jest rośliną mało wymagająca co do gleby, może rosnąć w większości ogrodów. .

Jest bardzo odporna na choroby i szkodniki. Rozplenica japońska Red Head jest mrozoodporną odmianą.

Preferuje stanowisko:

  • słoneczne

Rośnie w glebie: 

  • żyznej i dość wilgotnej

Dobrze rośnie w miejscu ciepłym i osłoniętym od wiatru. Roślina jest mrozoodporna, jednak młode, małe sadzonki warto okryć w bezśnieżne i wietrzne zimy.  

Pamiętaj, że Rozplenica japońska Black Beauty najlepiej czuje się w miejscach o wilgotnej glebie, poradzi sobie w suchszych miejscach.

Przed zima warto związać kępe trawy w chochoł.

Czym wiązać trawy? Najlepiej sznurkiem z naturalnego materiału np. konopie lub sizal.

Jak przycinać Rozplenice japońską Black Beauty?

W okresie późno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście Rozplenicy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli Rozplenica rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta.

Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz Rozplenicy więcej miejsca.

Co ile sadzić Rozplenice japońską Black Beauty ?

Trawa ta jest bardzo szerokiego i kulistego pokroju, rozstawa w jakiej sadzimy zależy od naszych preferencji -  ale ze względu, iż jest trawą dość szeroką poleca się sadzić w rozstawie około 100 - 120 cm.

 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki rozplenicy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Lokalizacja naszej szkółki to 30km od: Rzeszów i 25km od: Mielec.

Gdzie posadzić Rozplenicę japońską ‘Black Beauty’? Z czym komponować trawę ozdobną ?

Odmiana tej trawy ozdobnej uważana jest za jedną z najładniejszych i bardzo efektowną. Jej puszty kulisty pokrój w czasie kwitnienia mocno przyciąga wzrok. Swoje zastosowanie znajdzie w dużym ogrodzie na rabatach, jak również w pojemnikach.

Fantastycznie wyglądają w połączeniu z innymi trawami, można zestawić z trawami o innym pokroju i wielkości.

Najlepiej prezentuje się posadzona po kilka lub kilkanaście sztuk. Dobrze sprawdzi się również w kompozycji z innymi trawami, bylinami  i kwiatami ogrodowymi. 

Trawa doskonale sprawdzi się w ogrodach urządzonych w stylu japońskim i naturalistycznym ze względu na swoje spore i imponujące rozmiary.

Świetnie sprawdzi się również jako nasadzenie miejskie w ogrodach i parkach.

DC52-58829
Komentarze (0)