• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Giraffe C2

19,90 zł
Brutto

Odmiana Miskanta ‘Giraffe’ to dekoracyjna trawa charakterystyczna ze względu na kolorowe liście. Rośnie w kępie, jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie na wielu stanowiskach w ogrodzie.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Giraffe’ wysoka i wieloletnia trawa ozdobna do ogrodu

Odmiana Miskanta ‘Giraffe’ to dekoracyjna trawa charakterystyczna ze względu na kolorowe liście. Rośnie w kępie, jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie na wielu stanowiskach w ogrodzie. 

‘Giraffe’ to odmiana Miskanta o sztywnych źdźbłach z żółtymi paskami. Końce źdźbeł mają lekko przewieszający pokrój, dzięki czemu delikatnie falują na wietrze. Trawa rośnie w kępie i osiąga około 180 cm wysokości

W okresie jesiennym pojawiają się jasno brązowe kwiatostany, które świetnie komponują się z liśćmi. Miskant chiński ‘Giraffe’ utrzymuje kwiatostany aż do wiosny. 

 

Powiem Ci jak uprawiać Miskant chiński Giraffe  

Miskant chiński jest trawą łatwą w uprawie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Miskant rośnie w gęstej kępie, która dodatkowo z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Należy również do traw dość szybko rozrastających się, ale jego zaletą jest fakt, że nie rozrasta się w niekontrolowany sposób. 

Miskant chiński Giraffe  uprawa

Rośnie w glebie:

  • wilgotnej i żyznej, 

Preferuje stanowisko:

  • - nasłonecznione i lekko zacienione. 

Kiedy Miskant rozrośnie się do gęstej kępy nie wymaga okrycia na zimę.

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskantów w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

 

Miskant chiński przycinanie

 

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

 

Jak szybko rośnie Miskant chiński Giraffe ?

 

Miskant chiński w sprzyjających warunkach rośnie szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Giraffe potrafi w ciągu roku osiągnąć 180 cm wysokości samych liści, a gdy kwitnie dorasta do 200 cm. Młode sadzonki w ciągu pierwszego roku od posadzenia nie będą zbyt gęste.

Objętości nabiera z wiekem. Miskant chiński Giraffe już w 2 roku od posadzenia nabiera dużej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w rzędzie.

 

Czy Miskant chiński Giraffe jest ekspansywny ?

 

Miskant chiński Gracillimus nie jest trawąekspansywną. Rozrasta się w gęstą, sporej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz posadzić go wzdłuż chodnika bez obaw, że zniszczy kostkę i płyty, z którego jest wykonany.

 

Co ile sadzić Miskant chiński Giraffe ?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70 - 80 cm.

 

Jakie rośliny wysyłamy

 

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Miskant chiński ‘Giraffe’?

Miskant ‘Giraffe’ świetnie sprawdzi się w pobliżu oczek i zbiorników wodnych. Może rosnąć również w pobliżu altan, świetnie prezentuje się na rabatach. Dobrze czuje się posadzony w pojemniku, dlatego może tworzyć formę dekoracji na balkon lub taras.

Miskant ten jest najczęściej wybierany do ogrodów ze względu na wyjątkowo dekoracyjny wygląd. Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Miskant ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówkawerbenaostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabate ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałegomiskant Krater przepięknie wybrawia się jesienią na kolor czerwony.

0B7F-48763
Komentarze (0)