Przyostnia włosowata, Muhlenbergia capillaris C2
search
 • Przyostnia włosowata, Muhlenbergia capillaris C2
 • Przyostnia włosowata, Muhlenbergia capillaris C2
 • Przyostnia włosowata, Muhlenbergia capillaris C2
 • Przyostnia włosowata, Muhlenbergia capillaris C2
 • Przyostnia włosowata, Muhlenbergia capillaris C2

Przyostnia włosowata, Muhlenbergia capillaris C2

16,90 zł
Brutto wiosna 2024

Najbardziej dekoracyjna staje się w okresie zakwitania, kiedy pojawiają się efektowne kwiatostany w różowo-fioletowym kolorze. Puchate wiechy osiągają długość ok 30-40 cm, tak okazałe kwiatostany sprawiają wrażenie jakby cała roślina była okryta różową mgiełką.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Przyostnia włosowata niezwykle dekoracyjna różowa trawa ozdobna 

Przyostnia włosowata to niezwykle efektowna trawa która przykuwa uwagę swym wyglądem. Trawa naturalnie pochodzi z terenów Północnej Ameryki.

Trawa o zwartym, wyprostowanym pokroju. Wąskie, sztywne ciemnozielone i rurkowate liście tworzą luźne kępy. Trawa dorasta do 50 cm wysokości a w okresie kwitnienia nawet do 90cm i średnicy ok 40 cm.

Najbardziej dekoracyjna staje się w okresie zakwitania, kiedy pojawiają się efektowne kwiatostany w różowo-fioletowym kolorze. Puchate wiechy osiągają długość ok 30-40 cm i szerokość 8-10 cm, tak okazałe kwiatostany sprawiają wrażenie jakby cała roślina była okryta różową mgiełką. Po 2-3 miesiącach kwiatostany przybierają - srebrno szarą barwę i pozostają całą zimę 

Przyostnia jest bardzo dekoracyjną odmianą traw ozdobnych, chętnie wykorzystywana  w ogrodnictwie nie tylko ze względu na cudne kwiatostany ale także łatwość uprawy.

Przyostnia włosowata - uprawa

Muhlenbergia nie jest wymagającą rośliną, należy jednak pamiętać, że bardzo źle znosi nadmierną wilgoć podłoża dlatego tak ważne jest drenowanie podłoża i zapewnienie przepuszczalnej ziemi. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, wtedy może pięknie rozwijać różowe wiechy. Przyostnia dobrze znosi, okresową suszę.

Trawa włosowata, różowa mgiełka, Przyostnia jest podobna do Ostnicy ale z różowymi kwiatami.

 • stanowisko słoneczne
 • gleba żyzna, próchnicza, dobrze przepuszczalna 
 • umiarkowane podlewanie

Jak sadzić trawę Przyostnia włosowata ?

Przyostnia nie toleruje zastojów wody, dlatego przed posadzeniem warto zadbać o miejsce, w którym będzie rosnąć. Należy przeprowadzić drenaż podłoża, nie jest to nic skomplikowanego. Wystarczy wykopany dołek, przed posadzeniem rośliny uzupełnić warstwą grubego żwiru ok 10-15cm. Taki zabieg zapobiegnie nadmiernemu gromadzeniu się wody w korzeniach trawy. 

Przyostnia jest niezwykle dekoracyjną rośliną i z powodzeniem może być sadzona pojedynczo. Jednak posadzona w grupie w czasie kwitnienia tworzy cudowny obraz. Zalecamy sadzenie 2-4 sztuk na 1 mkw.

Przyostnia włosowata jak zimuje

Przyostnia jest uznana za roślinę mrozoodporną, jednak nie lubi zbyt wilgotnego podłoża i zastoju wody. Dlatego należy zadbać o prawidłowy drenaż przed posadzeniem rośliny. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym należy zabezpieczyć roślinę przed gromadzącą się wodą, która może zniszczyć korzenie trawy. 

Przyostnia włosowata jak i kiedy ciąć  

Muhlenbergie różową trawe przycinamy wiosna na wysokości okolo 8-10 cm nad ziemią.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Przyostni z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 Gdzie sadzić i z czym łączyć Przyostnię włosowatą 

Przyostnia włosowata bez wątpienia jest jedną z najbardziej dekoracyjnych traw ozdobnych, dlatego jej zastosowanie w ogrodnictwie jest szerokie.

Trawa  chętnie wykorzystywana do ogrodów w stylu naturalistycznym, ogrodów przydomowych. Mimo efektownego kwitnienia nie jest przytłaczając wobec innych roślin, sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych ogrodach

Równie dobrze wpasuje się w rabaty bylinowe  i trawiaste nadając uroku i lekkość. Dzięki różowym puszystym kwiatostanem, stworzy niepowtarzalne kompozycje na wrzosowiskach czy skalniakach. Warto ją łączyć z kontrastowymi trawami i kolorowymi bylinami np. jeżówki, perovskia, szałwia

W okresie kwitnienia jest jedną z najładniejszych traw ozdobnych, może stanowić centralną ozdobę ogrodu. Świetnie sprawdzi się do zasłonięcia mało atrakcyjnych miejsc w ogrodzie.

Głównym atutem Przyostni włosowatej są jej niesamowite kwiatostany, chętnie wykorzystywane we florystyce

Muhlenbergia jest idealną trawą do uprawy w ozdobnych pojemnikach czy skrzyniach, tak posadzona może zdobić słoneczne balkony czy tarasy.

13D4-149E4
50 Przedmioty
Komentarze (0)