Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Orange Glow C5
search
  • Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Orange Glow C5
  • Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Orange Glow C5
  • Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Orange Glow C5
  • Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Orange Glow C5

Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Orange Glow C5

42,90 zł
Brutto

‘Orange Glow’ to kwitnący krzew,  osiąga nawet do 2,5 m wysokości. W maju krzew obsypuje się białymi kwiatami. Pod koniec lata krzew zawiązuje mnóstwo czerwono-pomarańczowych owoców.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ognik szkarłatny - kwitnący krzew ozdobny

Ognik szkarłatny (Pyracantha coccinea) to wieloletni krzew ozdobny zaliczany do rodziny różowatych. Pochodzi z rejonów południowej Europy i południowo-zachodniej Azji. 

OgnikI to zimozielone krzewy liściaste o gęstym, nieregularnym pokroju. Pędy sztywne, pokryte kolcami, lekko przewieszające się. Liście ogników są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Cierniste krzewy dorastają zazwyczaj do 1-2,5m wysokości i 1,5m szerokości - ich rozmiary różnią się w zależności od odmiany. 

Ogniki to krzewy kwitnące, ich drobne ale liczne białe kwiaty pokrywają pędy od maja do lipca. Kwiaty zebrane w baldachogrona są miododajne i przyciągają pożyteczne owady. 

Dodatkową i największą ozdobą ogników są ich kuliste owoce, które zawiązują późnym latem. Ich kolor może się różnić w zależności od odmiany, od żółtego po czerwony. Owoce ogników są ozdobą krzewu zimą o ile nie zostaną zjedzone przez ptaki - dla ludzi te owoce są trujące. 

Ognik szkarłatny ‘Orange Glow’ - zimozielony krzew kwitnący do ogrodu

‘Orange Glow’ to kwitnący krzew ciernisty o wyprostowanym i luźnym pokroju. Swym wzrostem osiąga nawet do 2,5 m wysokości. Sztywne pędy pokryte są skórzastymi, błyszczącymi liśćmi w kolorze zielonym.

W maju krzew obsypuje się białymi kwiatami, które tworzą ozdobne liczne kwiatostany. Pod koniec lata krzew zawiązuje mnóstwo czerwono-pomarańczowych owoców w kulistym kształcie, stanowią niezwykły element dekoracyjny. 

Ognik szkarłatny - uprawa 

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • gleba piaszczysto-gliniasta, przeciętna ogrodowa
  • umiarkowane podlewanie 

Najlepiej ogniki szkarłatne czują się w miejscach słonecznych ale osłoniętych od wiatru. Ich wymagania glebowe nie są duże, z powodzeniem będą rosły w przeciętnej glebie ogrodniczej.

Ognik szkarłatny - podlewanie 

Ognik szkarłatny bardzo dobrze radzi sobie z suszą, posadzony w glebie wilgotnej nie wymaga częstego podlewania. Natomiast późną jesienią dobrze jest nawodnić podłoże, ponieważ jest to roślina zimozielona może być narażona na suszę fizjologiczną.

Świeżo posadzone krzewy należy początkowo regularnie podlewać, aby mogły się dobrze ukorzenić. 

Ognik szkarłatny - cięcie

Ognik nie wymaga regularnego przycinania. Jedynie na wiosnę przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne. Usuwamy chore, przemarznięte, uszkodzone, martwe gałązki. Usuwamy nadmiernie wybujałe pędy.

Zbyt mocne przycięcie może spowodować słabsze kwitnienie i owocowanie ognika, ponieważ krzew kwitnie na pędach zeszłorocznych.

Ognik szkarłatny - zimowanie

Młode egzemplarza mogą wymagać okrycia w wietrzne i bezśnieżne zimy. Jednak z wiekiem nabierają odporności. 

Jakie rośliny wysyłamy

Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Sprawdź gdzie możesz posadzić Ognika Orange Glow

Krzew swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach przydomowych, w kompozycji z innymi krzewami i drzewami ozdobnymi. Bardzo dobrze wygląda w towarzystwie traw ozdobnych czy kwitnących bylin np. jeżówki, werbena, krwawnik

Jest odporny na działanie zanieczyszczeń miejskich, dlatego sprawdzi się w parkach i ogrodach miejskich.

Ognik nadaje się na formowane kwitnące żywopłoty.

9D4F-6287B
50 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)