Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Soleil dOr C5
search
  • Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Soleil dOr C5
  • Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Soleil dOr C5
  • Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Soleil dOr C5
  • Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Soleil dOr C5

Ognik szkarłatny, Pyracantha coccinea Soleil dOr C5

42,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Charakteryzuje się ciernistymi pędami z zimozielonymi liśćmi. W maju, krzew obficie pokrywa się białymi kwiatami. Pod konie lata krzew wytwarza  w  jaskrawo żółtym kolorze owoce.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ognik szkarłatny - dekoracyjny, wieloletni krzew ozdobny. 

Ognik szkarłatny (Pyracantha coccinea) to wieloletni krzew ozdobny zaliczany do rodziny różowatych. Pochodzi z rejonów południowej Europy i południowo-zachodniej Azji. 

Ognik to zimozielony krzew liściasty o gęstym, nieregularnym pokroju. Pędy sztywne, pokryte kolcami, lekko przewieszające się. Liście Ognika są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Cierniste krzewy dorastają zazwyczaj do 1-2,5m wysokości i 1,5m szerokości - ich rozmiary różnią się w zależności od odmiany. 

Ognik jest krzewem kwitnącym, jego drobne ale liczne białe kwiaty pokrywają pędy od maja do lipca. Kwiaty zebrane w baldachogrona są miododajne i przyciągają pożyteczne owady. 

Dodatkową i największą ozdobą Ognika są jego kuliste owoce, które zawiązuje późnym latem. Ich kolor może się różnić w zależności od odmiany, od żółtego po czerwony. Owoce Ognika są ozdobą krzewu zimą o ile nie zostaną zjedzone przez ptaki - dla ludzi te owoce są trujące. 

Ognik ‘Soleil d’Or’ - kwitnący krzew o żółtych owocach

Krzew kwitnący szeroko rosnący o lekko wyprostowanym pokroju. Swym wzrostem osiąga do 1,5 m wysokości. Charakteryzuje się ciernistymi pędami z zimozielonymi liśćmi.

W maju, krzew obficie pokrywa się białymi kwiatami. Pod koniec lata krzew wytwarza  w  jaskrawo żółtym kolorze owoce, które utrzymują się aż do grudnia stanowiąc dekorację w ogrodzie. 

Ognik szkarłatny - uprawa 

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • gleba piaszczysto-gliniasta, przeciętna ogrodowa
  • umiarkowane podlewanie 

Najlepiej ognik szkarłatny czuje się w miejscach słonecznych ale osłoniętych od wiatru. Jego wymagania glebowe nie są duże, z powodzeniem będzie rósł w przeciętnej glebie ogrodniczej.

Ognik szkarłatny - podlewanie 

Ognik szkarłatny bardzo dobrze radzi sobie z suszą, posadzony w glebie wilgotnej nie wymaga częstego podlewania. Natomiast późną jesienią dobrze jest nawodnić podłoże, ponieważ jest to roślina zimozielona może być narażona na suszę fizjologiczną.

Świeżo posadzone krzewy należy początkowo regularnie podlewać, aby mogły się dobrze ukorzenić. 

Ognik szkarłatny - cięcie

Ognik nie wymaga regularnego przycinania. Jedynie na wiosnę przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne. Usuwamy chore, przemarznięte, uszkodzone, martwe gałązki. Usuwamy nadmiernie wybujałe pędy

Zbyt mocne przycięcie może spowodować słabsze kwitnienie i owocowanie ognika, ponieważ krzew kwitnie na pędach zeszłorocznych.

Ognik szkarłatny - zimowanie

Młode egzemplarza mogą wymagać okrycia w wietrzne i bezśnieżne zimy. Jednak z wiekiem nabierają odporności. 

Jakie rośliny wysyłamy

Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Sprawdź gdzie posadzić Ognik Soleil d’Or

Odmiana ‘Red Column’ znajdzie swoje zastosowanie praktycznie w każdym ogrodzie. Sprawdzi się w kompozycji z innymi krzewami i drzewami ozdobnymi. Nadaje się na dekoracyjne żywopłoty

Jest odporny na zanieczyszczenia miejskie, dlatego może pełnić funkcję ozdobną w parkach i ogrodach miejskich. Można sadzić go w donicach na tarasie lub balkonie.

C132-83130
95 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)