• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Dąbrówka rozłogowa, Ajuga reptans Burgundy Glow C1
search
  • Dąbrówka rozłogowa, Ajuga reptans Burgundy Glow C1

Dąbrówka rozłogowa, Ajuga reptans Burgundy Glow C1

12,90 zł
Brutto

Dąbrówka rozłogowa Burgundy Glow dekoracyjna odmiana o różnokolorowych liściach z kremowo białym brzegiem. Świetna roślina zadarniająca, tworzy kolorowe dywany. W czasie kwietnia osiąga 20 cm wysokości. Bylina do półcienistych miejsc o małych wymaganiach, mrozoodporna.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dąbrówka rozłogowa - bylina zadarniająca 

Dąbrówka rozłogowa jest wieloletnią, silnie rozrastającą się rośliną okrywową. Chętnie wykorzystywana do zadarniania wolnych przestrzeni, bardzo dobrze czuje się w zacienionych miejscach

Dąbrówka rozłogowa tworzy kobierce z dekoracyjnych liści, które zwieńczone są pojawiającymi się w maju kwiatami. Nadziemne pędy bardzo łatwo się ukorzeniają tworząc zawartą kolorową darń. Wybór dąbrówek jest duży, pośród nich możemy znaleźć wyjątkowo dekoracyjne odmiany. Sprawdź nasze propozycje. 

Dąbrówka rozłogowa Burgundy Glow - odmiana o kolorowych liściach

Dąbrówka rozłogowa Burgundy Glow wyróżnia się pośród innych odmian, wyjątkowo dekoracyjnymi liśćmi. Charakteryzuje się nieco wolniejszym wzrostem w porównaniu z innymi odmianami jednak jej liście posiadają niepowtarzalne różnobarwne ulistnienie. Dąbrówka tworzy niskie kępy dorastające do 10 cm wysokości spośród których wyrastają pędy z fioletowo niebieskimi kwiatostanami, wówczas roślina osiąga ok 20cm. 

Dekoracyjne rozety składają się liści, których kolor zależny jest od fazy rozwoju. Młode przyrosty są w purpurowo-fioletowym kolorze z różowym obrzeżeniem a w miarę rozwoju przechodzą w jasno różowe i zielono-oliwkowe odcienie. Na starszych liściach brzeg staje się wyraźnie kremowy.

Jakie wymagania ma dąbrówka rozłogowa? 

  • stanowisko o rozproszonym świetle, lekko zacienione
  • przeciętna gleba ogrodowa

Dąbrówka rozłogowa nie jest roślina wymagającą w uprawie, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. Sprzyjają jej ziemie próchnicze, średnio wilgotne. Dąbrówka najlepiej czuje się w miejscach lekko zacienionych o rozproszonym świetle. Odmiana Burgundy Glow o kolorowych liściach, których barwa się zmienia potrzebuje promieni słonecznych, jednak nie powinno to być bezpośrednie słońce. Dlatego ta odmiana świetnie nadaje się do sadzenia pod drzewami.

Dąbrówka rozłogowa - bylina łatwa w uprawie

Dąbrówka nie wymaga od nas wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jest odporna na większość szkodników i choroby. Jest rośliną półzimozieloną - zachowuje liście w łagodne zimy.

Dąbrówka rozłogowa bardzo dobrze znosi niskie temperatury, nie wymaga okrycia na zimę jednak aby zachowała liście w bezśnieżne zimy możemy ją przykryć iglastymi gałązkami.  

Nawożenie roślin to ważny element ich pielęgnacji. Dąbrówkę rozłogową nawozimy w czasie rozpoczęcia sezony wegetacyjnego, w okolicach wczesnej wiosny. Powtarzalność nawożenia zależy od nawozu jaki stosujemy,  zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Jakie rośliny wysyłamy?

Dąbrówki rozłogowe to cenne rośliny okrywowe, chętnie wybierane do naszych ogrodów. W naszym sklepie sadzonki dąbrówki sprzedajemy w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Wybieramy dla Państwa zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki, które są gwarancją przyjęcia do gruntu. 

Nasze paczki zawsze starannie pakujemy aby dotarły do Państwa ogrodów w jak najlepszym stanie. Zapewniamy bezpieczną i szybką dostawę.

Dąbrówka rozłogowa - zastosowanie

Dąbrówka rozłogowa dekoracyjna roślina, która stworzy wyjątkowo dekoracyjne gęste dywany. Odmiana o kolorowych liściach to świetna propozycja do wypełnienia pustych przestrzeni pod drzewami czy wysokimi krzewami, panuje tam lekki półcień który dąbrówki lubią najbardziej. 

Dąbrówka może być uzupełnieniem lekko zacienionych rabat, które nie są pozbawione promieni słonecznych. Jak najbardziej sprawdzi się do obsadzania ścieżek, czy brzegów oczek wodnych.

EFFE-8792C

Zobacz także

Komentarze (0)