Sadziec, Euphatorium Baby Joe C2
search
  • Sadziec, Euphatorium Baby Joe C2
  • Sadziec, Euphatorium Baby Joe C2
  • Sadziec, Euphatorium Baby Joe C2
  • Sadziec, Euphatorium Baby Joe C2
  • Sadziec, Euphatorium Baby Joe C2

Sadziec, Euphatorium Baby Joe C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Sadziec Baby Joe to wieloletnia, wysoka bylina kwitnąca. Tworzy różowo-purpurowe miododajne kwiaty, dorasta do 80cm wysokości. Bardzo ładnie wygląda w pobliżu oczek wodnych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wysoka bylina kwitnąca latem Sadziec Baby Joe

Sadziec Baby Joe to atrakcyjna wysoka bylina kwitnąca latem o dekoracyjnych pędach i dużych kwiatostanach przyciągających motyle i pszczoły. 

Wyróżnia się bardzo obfitym kwitnieniem i zwartym pokrojem, dorasta do 80cm wysokości.  Sadziec Baby Joe wytwarza purpurowo-czerwone pędy, które pokryte są ciemnozielonymi, lancetowatymi, ostro zakończonymi liśćmi o nieregularnych, ząbkowanych brzegach.  

Sadziec Baby Joe to miododajna i intensywnie kwitnąca bylina od lipca do września. Sztywne pędy pokryte są pięknymi, puszystymi kwiatostanami, które zbudowane są różowo-fioletowych drobnych kwiatów. Sadziec Baby Joe jest chętnie wybierany do ogrodów ze względów dekoracyjnych jak i na łatwość w uprawie. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały, pędy nie pokładają się po deszczu czy podczas wiatru.

Co lubi sadziec Baby Joe

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodnicza
  • umiarkowanie lekko wilgotne podłoże

Sadziec to mało kłopotliwa roślina w uprawie. Lubi rosnąć w słonecznych miejscach o lekko wilgotnym podłożu. Nie jest wybredny co do gleby, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. 

Sadziec Baby Joe - jak pielęgnować w ogrodzie?

Sadziec Baby Joe wytwarza ogromną ilość purpurowo-różowych kwiatów stąd jego zapotrzebowanie na składniki jest dość duże. Warto regularnie wykonywać nawożenie, które rozpoczynamy w okolicach wiosny, kiedy roślina startuje z okresem wegetacyjnym. Częstotliwość nawożenia zależy od nawozu jaki stosujemy. 

Należy pamiętać o regularnym podlewaniu sadzonek, szczególnie świeżo posadzonych egzemplarzy. Dobrze jest ściółkować podłoże bylin, w ten sposób zapobiegniemy parowaniu wody z podłoża. 

Czy sadziec jest mrozoodporny? 

Sadziec Baby Joe to mrozoodporna bylina, nie wymaga okrycia na zimę. Późną jesienią ścinamy nisko nad ziemią wszystkie pędy, bylina zimująca w bryle korzeniowej. Niezawodnie co roku sadziec wypuszcza nowe pędy. 

Sadziec Baby Joe sadzonki

Ogrodowa Galeria to sklep z internetowy z wysyłką roślin do ogrodu. Sadziec Baby Joe wysyłamy w doniczkach C2 o pojemności 2 litrów.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. W czasie sezonu rośliny są odpowiednio przycinane, jest to zabieg konieczny aby zagęścić roślinę i pobudzić do obfitego kwitnienia.

Gdzie i z czym sadzić Sadziec Baby Joe? 

Sadziec Baby Joe to wysoka bylina dekoracyjna, która uzupełni kompozycje rabatowe. Świetnie będzie wyglądać jako wyższe piętro dla niższych roślin. 

Pędy sadziecca są sztywne, nie pokładają się dlatego to świetna propozycja do sadzenia wzdłuż ogrodzeń, na tle trawnika. 

Sadziec Baby Joe może być wykorzystany w nasadzeniach naturalistycznych, bardzo dobrze wygląda w pobliżu zbiorników wodnych, nad oczkami wodnymi.

96EB-11103
92 Przedmioty
Komentarze (0)