Sosna kosodrzewina, Pinus mugo pumilio C2
search
  • Sosna kosodrzewina, Pinus mugo pumilio C2
  • Sosna kosodrzewina, Pinus mugo pumilio C2
  • Sosna kosodrzewina, Pinus mugo pumilio C2
  • Sosna kosodrzewina, Pinus mugo pumilio C2

Sosna kosodrzewina, Pinus mugo pumilio C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Sosna kosodrzewina to klasyk każdego ogrodu. Średniej wysokości, rozłożysty krzew o dość powolnym wzroście. Pochodzi z górskich terenów i jest bardzo odporna na wszystkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Ma krótkie, nieco zróżnicowane igły, sztywne mocno zielone

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Sosna kosodrzewina, Pinus mugo pumilio

Sosna kosodrzewina to klasyk każdego ogrodu. Średniej wysokości, rozłożysty krzew o dość powolnym wzroście. Pochodzi z górskich terenów i jest bardzo odporna na wszystkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Ma krótkie, nieco zróżnicowane igły, sztywne mocno zielone. Rozrasta się dobrze i łatwo rośnie. Krzew do wielu zastosowań.

Sosna kosodrzewina, Pinus mugo pumilio to krzew do każdego ogrodu

Igły sosny kosodrzewiny, sosny górskiej są krótkie, sztywne i mocno zielone. Dobrze rozrasta się w każdej glebie ogrodowej. 

Sosna kosodrzewina w 10 roku wzrastania, osiąga wysokość około 1 - 1,5 m oraz podobnej szerokość. Jest idealna odmianą do małych i średnich ogrodów, bardzo dobrze prezentuje się posadzony w grupach po kilka sztuk.

Sosna kosodrzewina, Pinus mugo pumilio jakie ma wymagania i jak uprawiać

Sosna górska, kosodrzewina ta jest łatwa w uprawie, nie wymaga bowiem szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Efektywnie wzrasta i rozwija się w miejscach o dosyć dużym nasłonecznieniu i w suchym podłożu.

Sosna kosodrzewina cechuje duża tolerancja w stosunku do niskich temperatur otoczenia. Pochodzi z terenów górskich, jest zupełnie mrozoodporna i odporna na choroby i szkodniki.

  • niskie wymagania glebowe
  • przepuszczalna i lekka gleba
  • miejsca o dobrym nasłonecznione
  • lekko kwaśne podłoże

Nawożenie i pielęgnacja sosny kosodrzewiny, sosny górskiej

Sosna kosodrzewina nie jest wymagająca, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia sosny i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenie sosny górskiej zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu sosen - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy Sosnę kosodrzewinę należy obcinać?

Sosny górskie można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy sosny rozrastają się na boki i cięcie dobrze wpływa na zagęszczenie.

Najlepiej usuwać nie rozwinięte do końca wiosenne przyrosty, zazwyczaj najlepiej skracać o ⅓.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Sosny z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Sosna górska, Sosna kosodrzewina gdzie najlepiej posadzić

Świetnie sprawdzi się w otoczeniu innych krzewów i traw ozdobnych. Ze względu na swoją barwę, wyróżnia się spośród odmian krzewów, o kolorze czerwonym czy srebrnym i pięknie prezentuje się na ich tle. 

Ten rodzaj Sosny najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych, skarpach. Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się w donicach na tarasie.

Odmiana ta szczególnie polecana jest jako element barwnych kompozycji. Świetnie nadaje się także do skalniaków czy też do małych, przydomowych ogrodów. Ze względu na swoją barwę, stanowi wspaniałe urozmaicenie wśród krzewów o barwie mocno czerwonej, np. Berberys Admiration lub Kiścień Zeblid.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach i wrzosowiskach.

13C6-305F7
70 Przedmioty
Komentarze (0)