• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żurawka, Heuchera Electra C1
search
  • Żurawka, Heuchera Electra C1

Żurawka, Heuchera Electra C1

15,90 zł
Brutto

Electra to odmiana o ciepłych zielono-żółtych liściach z kontrastującym czerwonym unerwieniem. Tworzy zwartą kępę dorastająca do 20cm wysokości i 35cm szerokości. Żurawka to bylina do cienia.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żurawka - piękna bylina do cienia

Żurawki to grupa roślin, która zyskuje dużą popularność, ponieważ to idealne rośliny do miejsc zacienionych dodatkowo nie wymagają wiele uwagi.

Żurawka to roślina wieloletnia, częściowo zimozielona zaliczana do rodziny skalnicowatych. Pierwotnie pochodzi z lasów i górskich terenów Ameryki Środkowej i Północnej. Wyróżniamy wiele odmian żurawek różniących się od siebie kolorem i wielkością.

Znakiem rozpoznawczym żurawki są jej liście kolorowe liście, które już wczesną wiosną zdobią ogród. Ułożone w zwarte kępy pięknie pofalowane liście nadają roślinie niezwykłego wyglądu. Żurawka nie tylko zachwyca niepowtarzalnymi liśćmi, dodatkowo w okresie od kwietnia do czerwca pojawiają się delikatne dzwonkowate kwiatuszki. Wzniesione kwiatostany nadają zwiewności i utrzymują się aż do jesieni.

Warto zdecydować się na żurawkę nie tylko ze względu na jej dekoracyjność ale również małe wymagania, jej dużą zaletą jest to że nadaje się do cienia. Bardzo dobrze sprawdza się także w uprawie pojemnikowej.

Żurawka Electra - odmiana o żółtych liściach

Electra to odmiana o ciepłych zielono-żółtych liściach z kontrastującym czerwonym unerwieniem. Tworzy zwartą kępę dorastająca do 20cm wysokości i 35cm szerokości. W czerwcu pojawiają się białe kwiaty. Na jesień liście nabierają ciepłego odcieniu brązu, tworząc kolorowy dywan.

Wspaniale ożywi ciemniejsze miejsca w ogrodzie, posadzona w większej grupie stworzy żółty dywan.

Żurawka - wymagania

  • stanowisko półcieniste
  • gleba próchnicza, średnio żyzna
  • podłoże przepuszczalne, wilgotne

Żurawka Eelectra to roślina idealna do sadzenia w lekkim cieniu, w miejscach bezpośrednio słonecznych na liściach mogą pojawiać się plamy,

Warto pamiętać, że żurawka lubi mieć wilgotne podłoże, ponieważ ma płytki system korzeniowy.

Przy zapewnienie żurawce jej minimalnych wymagań czyli lekko zacienionego miejsca i wilgotnego podłoża jej uprawa nie będzie stanowiła problemu.

Warto zastosować nawóz wieloskładnikowy, wówczas liście ładnie się wybarwiają.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Żurawek z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Jak można wykorzystać Żurawkę?

Żurawka znajdzie wiele zastosowań w ogrodzie i nie tylko. Pięknie wybarwione liście ożywią ciemniejsze miejsca w ogrodzie.

Bardzo dobrze nadają się do uprawy w donicach i pojemnikach, mogą być dekoracją balkonów i tarasów.

Najlepiej prezentują się sadzone w większej grupie łączona z innymi odmianami. Odmiana Electra bardzo dobrze prezentuje się z żurawką o ciemnych liściach Forever Purple. Szeroki wybór kolorów i form żurawek pozwala stworzyć oryginalne kompozycje.

Żurawki dobrze radzą sobie w cieniu, możemy je łączyć z innymi roślinami o podobnych wymaganiach np. funkie, brunnera.

142A-881A2

Zobacz także

Komentarze (0)