Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Limeglow C2
search
  • Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Limeglow C2

Jałowiec płożący, Juniperus horizontalis Limeglow C2

22,90 zł
Brutto wiosna 2024

Limeglow to odmiana, charakteryzująca się dosyć wolnym wzrostem. Cechuje ją rozłożysty pokrój.  Pędy tego Jałowca są wałeczkowate, ułożone w kształcie promieni - w środku krzewu tworzą one niewielkie zagłębienie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec płożący Limeglow to małych rozmiarów 

Limeglow to odmiana, charakteryzująca się dosyć wolnym wzrostem. Cechuje ją rozłożysty pokrój. 

Pędy tego Jałowca są wałeczkowate, ułożone w kształcie promieni - w środku krzewu tworzą one niewielkie zagłębienie. Wiosną krzew posiada złocistożółte zabarwienie, z upływem czasu wykazuje ono tendencję do zmieniania barwy na zieloną. 

Rozeta tego jałowca rozrasta się promieniście i równomiernie.

Jakie wymagania ma Jałowiec płożący Limeglow

Odmiana ta jest stosunkowo łatwa w uprawie, nie wymaga bowiem szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Efektywnie wzrasta i rozwija się w miejscach o dosyć dużym nasłonecznieniu, nie powinno jednak być ono przesadnie intensywne, ponieważ możliwe jest wówczas uszkodzenie krzewu przez słońce. 

Limeglow cechuje duża tolerancja w stosunku do niskich temperatur otoczenia. Jałowiec ten po 10 latach wzrastania, osiąga wysokość w granicach 0,3 m oraz 0,8 m szerokości. Odmianę Limeglow cechuje także duża mrozoodporność.

  • niskie wymagania glebowe
  • przepuszczalna i lekka gleba
  • miejsca o średnim nasłonecznione
  • lekko kwaśne podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca płożącego Limeglow igły żółto zielone.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec płożącego należy obcinać?

Jałowce płożące można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca Limeglow rozrastają się dość słabo i zazwyczaj nie jest potrzebne cięcie. 

Jałowiec płożący Limeglow rośnie dość wolno i rozrasta się równomiernie, dlatego zbyt mocne cięcie nie jest potrzebne i nie jest zalecane.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Jałowiec płożący Limeglow gdzie go posadzić

Ten rodzaj Jałowca najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych; na skalniak.

Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się w donicach na tarasie.

Odmiana ta szczególnie polecana jest jako element barwnych kompozycji. Świetnie nadaje się także do skalniaków czy też do małych, przydomowych ogrodów. Ze względu na swoją barwę, stanowi wspaniałe urozmaicenie wśród drzewek i krzewów o barwie mocno zielonej lub srebrzystej. 

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach i wrzosowiskach.

AAD3-3494A
30 Przedmioty
Komentarze (0)