Kocimiętka Fassena, Nepeta x faassenii Purrsian Blue C1,5
search
  • Kocimiętka Fassena, Nepeta x faassenii Purrsian Blue C1,5
  • Kocimiętka Fassena, Nepeta x faassenii Purrsian Blue C1,5

Kocimiętka Fassena, Nepeta x faassenii Purrsian Blue C1,5

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Kocimiętka Purrsian Blue to wieloletnia bylina, wyjątkowa odmiana o sztywnych pędach i obfitym kwitnieniu. Niska odmiana kocimiętki, dorasta do 45cm. Zachwyca gęstymi fioletowo-niebieskimi kwiatami. Mrozoodporna roślina do ogrodu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kocimiętka Faassena Purrsian Blue - niska i zwarta odmiana

Kocimiętka Purrsian Blue to wieloletnia bylina o zwartym, kępiastym pokroju. Sztywne pędy są gęsto pokryte szaro-zielonymi liśćmi.  Roślina o długim okresie kwitnienia od wiosny do późnej jesieni.

Purrsian Blue to cenna odmiana pośród kocimiętek. Charakteryzuje się bardzo sztywną budowa, jej pędy nie pokładają się pod ciężarem licznych kwiatów. Roślina o kompaktowych rozmiarach, w czasie kwitnienia dorasta do 45 cm wysokości i rozrasta się na szerokość 75cm.  Ze względu na niewielkie rozmiary może być sadzona w doniczkach

Kocimiętka Fassenna jest to bylina o obfitym kwitnieniu. W maju na szczytach pędów pojawiają się piękne, gęste kwiatostany w niebiesko-fioletowym kolorze. Roślina bardzo długo zdobi ogród. 

Kocimiętka ma bardzo cenne właściwości - jest ziołem i  odstrasza nielubiane owady (mszyce, komary i karaluchy).

Bylina ta jest roślina bardzo miododajną przyciąga pszczoły i motyle przez cały okres kwitnienia - od maja do września.

Kocimiętka Fassenna - wymagania

  • miejsce słoneczne i ciepłe 
  • przeciętna gleba ogrodnicza
  • podłoże suche, przepuszczalne 

Kocimiętka Fassenna tak jak pozostałe odmiany to roślina łatwa w uprawie, nie sprawia problemu nawet początkującym ogrodnikom. Najlepiej czuje się w miejscach ciepłych, suchych, wtedy ich kwitnienie jest najintensywniejsze.  Nie jest rośliną mającą wygórowane wymagania co do gleby, wystarczy przeciętna gleba ogrodowa. Ważne aby unikać ciężkich, mokrych terenów. 

Kocimiętka Fassenna -  wytrzymała kwitnąca bylina do ogrodu

Kocimiętka to roślina wieloletnia, która nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Odmiana w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Jest to roślina odporna na choroby i szkodniki.

Jak przycinać i dbać o kocimiętkę?

Kocimiętka to roślina powtarzająca kwitnienie, dlatego ważne aby przyciąć całą kępę po pierwszym kwitnieniu. Przycinamy nisko całą roślinę ok 10 cm nad ziemią. Bylina dzięki temu zagęści się i zakwitnie w drugiej połowie lata. 

Pamiętaj na wiosnę o stosowaniu nawozu wieloskładnikowego.

Oferowane sadzonki Kocimiętki Fassenna

W sklepie Ogrodowa Galeria sprzedajemy rośliny z naszej szkółki na podkarpaciu. Rośliny wysyłane są w doniczkach, zawsze wybieramy zdrowe i gęste sadzonki. 

Sadzonki Kocimiętki sprzedajemy w doniczkach C1,5 o pojemności 1,5 litra. Zapewniamy bezpieczną i szybką  wysyłkę

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Kocimiętka Fassenna - roślina do ogrodu

Kocimiętka Fassenna to bylina, która znajdzie zastosowanie w każdym ogrodzie.. Sprawdzi się posadzona pojedynczo lub w grupie. Ze względu na swoje rozmiary bardzo dobrze sprawdzi się do sadzenia w donicach. Kocimiętka będzie zdobić słoneczne, południowe balkony i tarasy

Świetnie będzie wyglądać wzdłuż chodników czy jako obwódka. Z powodzeniem kocimiętkę można łączyć z innymi roślinami, które dobrze się czują w pełnym słońcu np. lawenda, perowskia. Posadzona w towarzystwie traw ozdobnych stworzy niepowtarzalne kompozycje.

Kocimiętka jest ziołem, które odstrasza komary i inne nie lubiane przez ludzi owady. Posadź ją blisko tarasu lub w donicach to skutecznie je odstrasza.

848D-49040
28 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)