• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Rdest himalajski, Persicaria amplexicaulis Fat Domino C2
search
  • Rdest himalajski, Persicaria amplexicaulis Fat Domino C2
  • Rdest himalajski, Persicaria amplexicaulis Fat Domino C2
  • Rdest himalajski, Persicaria amplexicaulis Fat Domino C2

Rdest himalajski, Persicaria amplexicaulis Fat Domino C2

26,90 zł
Brutto

Fat Domino to wieloletnia bylina, zachwyca pięknymi karminowymi kwiatami. Kwitnie bardzo długo, aż do późnej jesieni. Mało wymagająca, miododajna.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rdest himalajski Fat Domino - długo kwitnąca bylina

Rdest himalajski ‘Fat Domino’ to wieloletnia bylina, zachwyca pięknym i długim kwitnieniem a dodatkowo bardzo wytrzymała.

Kępiasta roślina o szerokich, lancetowatych, zielonych liściach. Bardzo szybko się rozrasta nawet do 90cm szerokości i 120cm wysokości w czasie kwitnienia.

Rdest Fat Domino kwitnie bardzo długo, od lata do późnej jesieni. W czasie kwitnienia z pośród gęstej kępy zielonych liści wyrastają długie pędy zakończone karminowymi kwiatostanami. Rdest zachwyca kwiatami przypominającymi szczotki do butelek aż do pierwszych przymrozków.

Rdest to roślina godna uwagi nie tylko na walory dekoracyjne ale również ze względu na niskie wymagania w uprawie. Również jest roślina pożyteczna, zaliczana do roślin miododajnych.

Rdest himalajski Fat Domino - wymagania

  • stanowisko słoneczne lub lekko zacienione
  • gleba średnio żyzna
  • podłoże przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne

Rdest Fat Domino to roślina o małych wymaganiach, która świetnie sobie poradzi na miejscu słonecznym jak i lekko zacienionym. Wystarczy zapewnić przepuszczalną, średnio żyzną glebę aby cieszyć się obfitym kwitnieniem.

Rdest himalajski Fat Domino- pielęgnacja

Rdest himalajski to roślina wieloletnia, w pełni mrozoodporna - nie wymaga okrycia na zimę.

Na wiosnę i w czasie kwitnienia warto zastosować nawóz wieloskładnikowy aby roślina mogła pięknie kwitnąć. Dobrze jest usuwać przekwitłe kwiatostany, wtedy zachowa piękny wygląd.

Dodatkową zaletą rdestu himalajskiego jest duża odporność na szkodnik - ślimaki omijają rdest z daleka.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rdestu z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o  pojemności 1,5 litra -C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Jak i gdzie wykorzystać Rdest Fat Domino?

Rdest Fat Domino sprawdzi się  w wielu aranżacjach, bardzo dobrze prezentuje się w ogrodach naturalistycznych, skalnych.

Rdest może być wykorzystany jako roślina zadarniająca, do wypełnienia wolnych przestrzeni. Intensywny kolor kwiatów ożywi ciemniejsze miejsca w ogrodzie, rdest z powodzeniem będzie rósł w półcieniu.

Rdest himalajski o tak pięknych kwiatach może być sadzony pojedynczo jak i w większej grupie, tworzy wówczas piękny obraz.

Jeśli szukasz rośliny wokół oczka wodnego lub strumyka to Fat Domino będzie się bardzo dobrze prezentował w takich miejscach, dodatkowo będzie miał wilgotne podłoże.

Dobrym towarzystwem dla Fat Domino będą inne byliny kwitnące czy trawy ozdobne np sesleria jesienna.

ADC6-173F1

Zobacz także

Komentarze (0)