Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Light Pink C2
search
  • Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Light Pink C2
  • Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Light Pink C2

Floks wiechowaty, Płomyk, Phlox Flame Light Pink C2

18,50 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Light Pink - piękny floks z grupy Flame o kompaktowym rozmiarze, dorasta do 50cm wysokości o różowych kwiatach z jasnym środkiem. Kwiaty pachnące, miododajne. Tworzy gęste kępy o ogromnej ilości kwiatostanów. Propozycja na słoneczne miejsca.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Floks wiechowaty - długo kwitnące kwiaty do ogrodu

Floks wiechowaty to długo kwitnąca, wieloletnia bylina do ogrodu. Pochodzi z terenów wschodniej Ameryki Północnej. Istnieje wiele gatunków tych obficie kwitnących kwiatów, Floks wiechowaty w przeciwieństwie do floksa szydlastego jest wyższy a na szczytach pędów tworzy kwiatostany zebrane z licznych kwiatów. W naszym sklepie oferujemy najciekawsze odmiany floksa wiechowatego

Floks wiechowaty, Płomyk Flame Light Pink - pachnący, kwiat dla zapylaczy - miododajny.

Floks wiechowaty to bylina o dekoracyjnych kwiatach tworzących gęste kwiatostany. Jest łatwy w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie na wielu stanowiskach w ogrodzie. 

Seria FLAME to najniższa grupa floksów, dostęnych na polski rynku. Pięknie się krzewią i tworzą gęste kępki.Roślina dorasta do 0,5 m wysokości w trakcie kwitnienia

Charakteryzuje się jasno różowymi kwiatami z białym wyraźnym oczkiem o okrągłym zarysie, które tworzą przepiękne kwiatostany znajdujące się na ulistnionych pędach. Kwiaty utrzymują się od lipca do września.

Floks wiechowaty, Płomyk Flame Light Pink - wymagania i pielęgnacja

  • nasłonecznione stanowisko
  • żyzna, umiarkowanie wilgotna gleba

Floks wiechowaty to bylina kwitnąca, która potrzebuje dużej ilość promieni słonecznych, dlatego powinien być sadzony  w miejscach nasłonecznionych. Najlepiej czuje się w glebach żyznych, próchnicznych, lekko wilgotnych. 

Floks wiechowaty - pielęgnacja

W pielęgnacji floksa wiechowatego warto zadbać o wilgotność i nawożenie podłoża. Byliny te najlepiej kwitną w pełnym słońcu, gdzie wilgoć może szybko parować. Dlatego dobrze jest ściółkować floksy, w ten sposób dłużej utrzymamy wilgoć. 

Floks wiechowaty Light Pink wytwarza ogromną ilość intensywnie różowych kwiatów stąd jego zapotrzebowanie na składniki jest dość duże. Warto regularnie wykonywać nawożenie, które rozpoczynamy w okolicach wiosny, kiedy roślina startuje z okresem wegetacyjnym. Częstotliwość nawożenia zależy od nawozu jaki stosujemy. 

Kwitnienie floksa jest długie, aby utrzymać atrakcyjny wygląd rośliny, w czasie kwitnienia należy usuwać przekwitłe kwiatostany. Dzięki temu floks będzie kwitł do jesieni. 

Na zimę ścinamy byliny, nisko nad ziemią dzięki temu nie rozwija się w nich choroby grzybowe. Floks zimuje w bryle korzeniowej na wiosnę wyrośnie od nowa,

Odporne rośliny do ogrodu

Seria Floksów Flame wyróżnia się najwyższą odpornością pośród floksów na mączniaka prawdziwego. Rośliny te są odporne na niskie temperatury, w pełni mrozoodporne

Płomyk wiechowaty Flame Light Pink - zastosowanie 

Floks wiechowaty to bardzo dekoracyjna propozycja na słoneczne, kwitnące rabaty. Bardzo dobrze współgra z innymi kwitnącymi roślinami np. rozchodniki Carl czy pysznogłówka Squaw. Floks o kompaktowym rozmiarze może być wykorzystany jako wyższa obwódka rabat, czy być sadzony wzdłuż ścieżek. 

Różowe kwiaty na wzniesionych pędach mogą być tłem dla niższych traw ozdobnych np kostrzewa sina. Wyrazisty kolor kwiatów będzie ładnie wyglądał pośród kremowych kwiatów rozplennicy Little Bunny.

Jeśli chcemy stworzyć ogród w stylu angielskim czy wiejskim to floks wiechowaty i jego gęste kwiaty to element obowiązkowy.

Floks wiechowaty o różowych kwiatach - sadzonki

Sadzonki floksa wiechowatego wysyłamy w doniczkach o pojemności 2 litrów C2, wybieramy dla Was zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny, które są wyhodowane i pielęgnowane z miłością.

Rośliny wysyłamy w doniczkach, odpowiednio zabezpieczonych w kartonach. Wysyłkę realizujemy zazwyczaj w ciągu 24 godz na terenie całej Polski.

7373-14308
20 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)