• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel White C1
search
  • Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel White C1
  • Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel White C1
  • Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel White C1

Sasanka zwyczajna, Pulsatilla vulgaris Pinwheel White C1

13,90 zł
Brutto

Sasanka zwyczajna to niska bylina kwitnąca wczesną wiosną. Pinwheel White odmiana sasanki o dużych białych kwiatach, dorasta do 30cm wysokości. Powtarza kwitnienie we wrześniu.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Sasanka zwyczajna Pinwheel White - sasanka biała

Sasanka zwyczajna to jedna z najpiękniejszych bylin zwiastujących nadejście wiosny. Zachwyca dekoracyjnymi kwiatami nie tylko wiosną ale również jesienią kiedy to powtarza kwitnienie

Niska bylina gdy tylko robi się cieplej z ziemi wypuszcza pierwsze owłosione pędy zakończone pąkiem kwiatowym. Sasanka tworzy gęste rozety pierzastych liści, pokrytych włoskami. Kępa szarozielonych liści się rozrasta do 30cm. Sasanka to urocza bylina kwitnąca wiosną, pierwsze kwiaty pojawiają się na przełomie marca i kwietnia, w zależności od rejonu Polski. 

Sasanka zwyczajna Pinwheel White to bylina wyróżniająca się dużymi, białymi kwiatami z żółtym środkiem. Początkowo jedwabiście dzwonkowate kwiaty, otwierają się ukazując środek pełen żółtych pręcików. W czasie przekwitania sasanka zawiązuje dekoracyjne, puszyste owocostany

Bylina mało wymagająca w uprawie, jest obowiązkowa na wiosennej rabacie. Kiedy jeszcze większość roślin jest uśpionych, sasanka zwiastuje koniec zimy.

Wymagania sasanki 

  • stanowisko słoneczne
  • przepuszczalne podłoże
  • lekka, przeciętna gleba ogrodnicza

Sasanka zwyczajna nie sprawia większych problemów w uprawie. Do  prawidłowego wzrostu potrzebuje słonecznego stanowiska. Jest tolerancyjna co do podłoża, najlepiej czuje się w lekkiej, przepuszczalnej glebie. 

Sasanka nie jest żarłoczną rośliną, jednak jak każda bylina kwitnąca dobrze reaguje na dostarczenie składników odżywczych. Nawożenie zaczynamy wczesną wiosną a jego częstotliwość zależy od nawozu jaki wybraliśmy.

Odporna bylina wieloletnia

Sasanka zwyczajna to wieloletnia bylina, która w odpowiednich warunkach rośnie zdrowo. Nie jest atakowana przez szkodniki i choroby. Bylina w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę. Sasanka to bylina, która bardzo dobrze znosi okresowe susze. 

Sasanka zwyczajna - wcześnie kwitnąca bylina do ogrodu

Sasanka zwyczajna to chętnie wybiera bylina do przydomowych ogrodów, ze względu na wczesny okres kwitnienia. Będzie zdobić każdą wiosenną rabatę, może być sadzona na skalniakach.

Sasanka nadaje się do sadzenia w pojemnikach i donicach jako uzupełnienie kompozycji. Będzie zdobić wczesną wiosną słoneczne ogrody i balkony. 

Byliny kwitnące wiosną

Jeśli chcemy stworzyć rabatę, która wniesie do ogrodu wiele koloru kiedy jeszcze inne rośliny są uśpione to posadzimy byliny kwitnące wiosną

Sasanka zwyczajna będzie pięknie będzie się prezentować z kwitnącą kępą żagwinów ogrodowych, czy gęsty kobiercami floksów szydlastych.

Sprzedaż wysyłkowa roślin

Ogrodowa Galeria to sklep z internetowy z wysyłką roślin do ogrodu. Sadzonki sasanek wysyłamy w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. 

Wysyłka roślin prowadzona jest od wtorku do czwartku, Oferujemy szybką i bezpieczną wysyłkę zdrowych i dobrze ukorzenionych roślin.

6405-840F4

Zobacz także

Komentarze (1)
Oceń