• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Salvia nemorosa, Szałwia omszona OSTFRIESLAND C1
search
  • Salvia nemorosa, Szałwia omszona OSTFRIESLAND C1

Salvia nemorosa, Szałwia omszona OSTFRIESLAND C1

13,90 zł
Brutto

Szałwia omszona to średniej wielkości bylina o niezwykle dekoracyjnych fioletowo purpurowych kwiatach. Podkwiatki przyciągają pszczoły i motyle. Roślina jest łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań. Odmiana ta tworzy wzniesioną, zbitą kępę o długim okresie kwitnienia.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Bylina o ozdobnych kwiatach Szałwia omszona Ostfriesland

Atrakcyjna, równa i kępiasta bylina o wzniesionym pokroju. Wyróżnia się niepowtarzalnym fioletowo purpurowym kolorem kwiatów oraz długim okresem kwitnienia

Pomarszczone, aromatyczne, podłużne liście w zielonym kolorze oraz licznie rozgałęzione pędy tworzą świetne tło dla fioletowo purpurowych długich kwiatostanów. Swoje kwitnienie rozpoczyna już w maju. A przycięcie po kwitnieniu pozwoli na ponowne pojawienie się kwiatów

Dorasta do 30 cm wysokości i 30cm szerokości, w trakcie kwitnienia osiąga wysokość 50cm. Jest rośliną miododajną i przyciągającą również motyle, a do tego nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Można ją wykorzystać zarówno na rabatach jaki i sadzić w donicach.  

Liście są jasnozielone, lekko pomarszczone i posiadają bardzo aromatyczny zapach.

Odmiana Ostfriesland jest szczególnie bardzo miododajna i określana mianem raju dla pszczół i motyli. Motyle wręcz obsiadają tą szałwię w trakcie kwitnienia.

 

Dowiedz się jak dbać o Szałwię Ostfriesland

Słoneczne miejsce zapewni najlepsze kwitnienie, w półcieniu będzie ono słabsze. Szałwia lubi miejsca suche, przepuszczalne, źle reaguje na nadmiar wody. Może rosnąć w podłożu pół na pół ziemia ze żwirkiem.

Szałwia jest bylina i dobrze znosi niskie temperatury. Po przekwitnięciu kwiatostanów zaleca się ich wycięcie, co pobudzi szałwię do ponownego obfitego kwitnienia.

Pamiętaj aby na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy z dużą zawartością fosforu i potasu na lepsze i dłuższe kwitnienie.

Szałwie łatwo rosną na lekkich glebach, ważne by było to miejsce dość suche; szałwia nie lubi mokrego podłoża.

  • stanowisko słoneczne

  • gleba przeciętna ogrodowa, przepuszczalna 

  • umiarkowane podlewanie

Co zrobić z szałwią przed zimą?

Po przymrozkach późną jesienią, kiedy wszystkie części nadziemne szałwii zaschną należy wszystkie obciąć usunąć. Szałwia zimuje w bryle korzeniowej i wiosną kiedy nadejdą ciepłe dni pojawią się nowe listki. 

Jeśli nie zdążysz posprzątać resztek liści jesienią - nie martw się! Zrób to niezwłocznie wiosną aby nowe listki mogły swobodnie się rozrastać.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Szałwii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będą z niego piękne okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h. 

Gdzie posadzić Szałwię omszoną Ostfriesland? 

Szałwia omszona znajdzie swoje zastosowanie na rabatach. Sprawdzi się posadzona pojedynczo lub w grupie. Dobrze rośnie w pojemnikach w kompozycji z innymi roślinami, na przykład niskie iglaki; sosny, cyprysy.

Świetnie będzie wyglądać wzdłuż chodników posadzona jako obwódka. Z powodzeniem szałwię można łączyć z innymi roślinami, które dobrze się czują w pełnym słońcu np. lawenda, perowskia i sosnami. Posadzona w towarzystwie traw ozdobnych stworzy niepowtarzalne kompozycje.

Idealna odmiana do kompozycji z trawami, bylinami w ogrodzie nowoczesnym, śródziemnomorskim i wiejskim.

EDFA-33590
Komentarze (0)