Krwiściąg Menziesa, Sanguisorba menziesii C2
search
  • Krwiściąg Menziesa, Sanguisorba menziesii C2
  • Krwiściąg Menziesa, Sanguisorba menziesii C2
  • Krwiściąg Menziesa, Sanguisorba menziesii C2

Krwiściąg Menziesa, Sanguisorba menziesii C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Krwiściąg Menziesa to długo kwitnąca bylina, o gęstych ciemnoczerwonych kwiatach. Dorasta do 80cm, kwitnie aż  do jesieni. Idealna na łąki kwietne i założenia naturalistyczne. Bylina łatwa w uprawie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Krwiściąg Menziesa - długo kwitnące byliny

Długo kwitnące byliny na rabatach są chętnie wybierane do przydomowych ogrodów, cieszą oko aż do późnej jesieni. Krwiściąg Menziesa jest to wieloletnia bylina o ciekawym i interesującym wyglądzie a przy tym odporna na trudne warunki. Wciąż jeszcze rzadko spotykany na rabatach, poznaj wymagania krwiściągu i ciesz się do jesieni jego pięknym wyglądem.

Bylina o luźnym pokroju, wyraziste kwiaty są dobrze widoczne na tle liści. Charakteryzuje się gęstymi, ciemno czerwonymi kwiatostanami rosnącymi na wysokich łodygach - z tego względu roślina prezentuje się bardzo efektownie. Krwiściąg to wysoka bylina, a w czasie kwitnienia dorasta do 80cm wysokości. Wytwarza regularnie ogromną ilość kwiatów od czerwca aż do końca września.

Jakie wymagania ma Krwiściąg

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa

Krwiściąg to bylina o ozdobnych kwiatach i niewielkich wymaganiach. Może być sadzony zarówno w miejscach słonecznych jak i półcienistych. Krwiściąg bardzo dobrze radzi sobie w przeciętnych gleba ogrodowych. 

Wytrzymała bylina do ogrodu.

Krwiściąg Menziesa to wytrzymała bylina do ogrodu a przy tym oszałamiająco wygląda w czasie długiego kwitnienia. Bylina odporna na okresową suszę i doskonale zimuje w naszym klimacie. Nie wymaga okrycia na zimę, w pełni mrozoodporna

Krwiściąg to przepiękne byliny o długim i intensywnym kwitnieniu Regularne stosowanie nawozu dostarczy do roślin odpowiednią ilość składników odżywczych. Pierwsze nawożenie wykonujemy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, częstotliwość zależ od rodzaju nawozu jaki wybierzemy.

Bylina kwitnie długo aby utrzymać atrakcyjny wygląd, w czasie kwitnienia należy usuwać przekwitłe kwiatostany. Dzięki temu krwiściąg będzie kwitł do jesieni. 

Przed zimą byliny ścinamy nisko nad ziemią dzięki temu nie rozwija się w nich choroby grzybowe. Krwiściąg zimuje w bryle korzeniowej na wiosnę wyrośnie od nowa.

Krwiściąg Menziesa sadzonki 

Sklep Ogrodowa Galeria oferuje sprzedaż wysyłkową roślin do ogrodu. Produkcją i pielęgnacją roślin zajmujemy się od lat, zawsze wybieramy dla Państwa zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. 

Krwiściąg Menziesa wysyłamy w doniczkach o pojemności 2 litrów, C2, oferujemy duże sadzonki i najlepsze ceny. Wysyłka na terenie Polski, od poniedziałku do czwartku. 

Gdzie posadzić Krwiściąg Menziesa?

Krwiściąg Menziesa pięknie prezentuje się posadzony w większych grupach, jego delikatne kwiaty tworzą czerwoną chmurę unosząc się na cienkich pędach. 

Będzie się dobrze prezentował jako wypełnienie kwietnych rabat, którym nada lekkości. Kołyszące się na wietrze pędy wprowadzają dynamikę do ogrodu, a przez pojawiające się prześwity będą wpadać promienie letniego słońca.

Obecnie bardzo modne są nasadzenia naturalistyczne czy zakładania łąk kwietnych na których krwiściąg będzie się pięknie prezentował. W jego towarzystwem może być werbena patagońska, odętka czy ostróżka ogrodowa.

2DBD-61880
19 Przedmioty
Komentarze (0)