• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Kiwi, Actinidia arguta Dr Szymanowski C2
search
  • Kiwi, Actinidia arguta Dr Szymanowski C2

Kiwi, Actinidia arguta Dr Szymanowski C2

27,90 zł
Brutto

 

 

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kiwi "Dr Szymanowski" - krzew owocowy o walorach dekoracyjnych.

Dekoracyjna odmiana krzewu, ze względu na swoje przebarwiające się latem na biały i różowy kolor liście. W przypadku tej odmiany kiwi, wymagany jest męski zapylacz. 

Kiwi "Dr Szymanowski" - wymagania i uprawa.

Krzew dobrze znosi niskie temperatury otoczenia. Jednak w pierwszych latach życia, wymaga odrobinę większej troski w zakresie ochrony przed mrozem. Odmiana męska wymaga nieznacznie większego zabezpieczenia przed niskimi temperaturami. Wymaga raczej żyznych i wilgotnych gleb, ze względu na swój bujnie rozrastający się system korzeniowy. Korzenie tej odmiany kiwi, słabo tolerują w swoim otoczeniu chwasty. Należy przed zasadzeniem postarać się o odpowiednie zdrenowanie gleby. Krzew jest dosyć wrażliwy na nadmiar wody. Najlepiej wzrasta w miejscach o średnim nasłonecznieniu. "Dr Szymanowski" wydaje małe, ale bardzo smaczne, słodkie i aromatyczne owoce (wielkości około 2cm). 

Wymagania glebowe:

  • dosyć duże

Wymagane nasłonecznienie:

  • miejsca o średnim poziomie nasłonecznienia, nie wystawione na zbytnią ekspozycję słoneczną wiosną

Kiwi "Dr Szymanowski" - gdzie zasadzić?

Odmiana ta najlepiej nadaje się do zasadzenia w sposób podobny do zasadzania winorośli. Uprawiana na potrzeby własne, najlepiej sprawdzi się umiejscowiona przy siatkach, ścianach budynków, ale również przy pergolach oraz trejażach

PN-020
Komentarze (0)