Czyściec wełnisty, Stachys byzantina C1,5
search
  • Czyściec wełnisty, Stachys byzantina C1,5
  • Czyściec wełnisty, Stachys byzantina C1,5
  • Czyściec wełnisty, Stachys byzantina C1,5

Czyściec wełnisty, Stachys byzantina C1,5

14,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Czyściec wełnisty to wieloletnia bylina o aksamitnych srebrno-zielonych liściach i fioletowych kwiatach. Poradzi sobie w trudnych warunkach, szybko się rozrasta tworząc miękki dywan. Kwitnąca bylina o małych wymaganiach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Czyściec wełnisty, niska bylina o ozdobnych liściach

Czyściec wełnisty stachys byzantina to wieloletnia bylina, która poradzi sobie w trudnych warunkach, charakteryzuje się oryginalnym ulistnieniem.

Niska bylina o płożących się pędach pokrytych jajowatymi, srebrzysto-zielonymi liśćmi. Tworzy imponujący, aksamitny dywan z zimozielonych liści, które są miękkie w dotyku. Czyściec szybko się rozrasta na boki, to dekoracyjna roślina okrywowa, osiąga do 60 cm szerokości a w czasie kwietnia dorasta do 45 cm wysokości

Czyściec wełnisty zachwyca dekoracyjnymi liśćmi cały rok a dodatkowo latem pojawiają się fioletowe kwiatostany. Od czerwca na wzniesionych pędach pojawiają się fioletowo-purpurowe kwiaty zebrane w kłosy.

Czyściec wełnisty, mało wymagająca bylina do ogrodu

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodnicza, piaszczysto-gliniasta
  • przepuszczalne podłoże

Czyściec wełnisty to ozdobna bylina o małych wymaganiach. Może być sadzony w miejscach słonecznych jaki półcienistych. Poradzi sobie w przeciętnej glebie, będzie rósł nawet w suchych i piaszczystych ziemiach. Lubi dobrze przepuszczalne podłoże, unikajmy terenów mokrych i zalewowych.

Odporna bylina na trudne warunki.

Czyściec wełnisty to szybko rosnąca bylina do zadarniania terenu, poradzi sobie w trudnych warunkach. Bardzo dobrze znosi suszę, grube i owłosione liście magazynują wodę, dlatego czyściec nie wymaga regularnego podlewania i dobrze sobie radzi w suchych ziemiach. Roślina w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrycia na zimę.

Czyściec wełnisty uprawa

Czyściec wełnisty to propozycja byliny dla początkujących ogrodników, nie wymaga wiele pracy z naszej strony. Pielęgnacja ogranicza się do usuwania przekwitłych kwiatostanów, czyściec będzie się ładnie krzewił i zachowamy atrakcyjny wygląd. 

Czyściec wełnisty sadzonki 

Ogrodowa Galeria to sklep internetowy z dużym wyborem roślin do ogrodu. Od lat zajmujemy się produkcją roślin, oferujemy najlepsze ceny, wysyłka prosto od producenta.

Czyściec wełnisty - sadzonki  w doniczce o pojemności 1,5 litra C1,5 duża, zdrowa sadzonka. Rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku w odpowiednio zabezpieczonych kartonach. Wysyłka na terenie całej Polski

Czyściec wełnisty kompozycje

Czyściec wełnisty za względu na dekoracyjne liści i na szybko rozrastające się pędy, najczęściej wykorzystywany jest do zadarniania wolnych przestrzeni w suchych i słonecznych miejscach. Możemy go spotkać na rabatach, skarpach czy skalniakach. Bardzo ładnie prezentuje się jako obwódki rabat, sadzony wzdłuż żwirowych ścieżek, Czyściec jak najbardziej nadaje się do sadzenia w donicach, będzie uzupełnieniem pojemnikach aranżacji na słonecznych balkonach.

Czyściec bardzo często pełni funkcję uzupełnienia kwietnych rabat, przy jego użyciu możemy tworzyć kompozycje w stylu naturalistycznym jak i nowoczesnym. 

Jest cenną i chętnie wykorzystywaną byliną w nasadzeniach szaro-zielona barwa liści uzupełni się z kolorowymi kwiatami jak różowy goździk postrzępiony, szałwia, werbena Santos, przetacznik Royal Candle czy penstemon Carillo Red.

W obecnych czasach coraz popularniejsze stają się zielone dachy, do ich obsadzania używa się roślin odpornych na suszę, czyściec sprawdzi się bardzo dobrze w taki warunkach, może być sadzony z rojnikami czy rozchodnikami.

95D5-3583E
17 Przedmioty
Komentarze (0)