Jeżyna bezkolcowa, Rubus fruticosus  Gazda C2
search
  • Jeżyna bezkolcowa, Rubus fruticosus  Gazda C2
  • Jeżyna bezkolcowa, Rubus fruticosus  Gazda C2
  • Jeżyna bezkolcowa, Rubus fruticosus  Gazda C2

Jeżyna bezkolcowa, Rubus fruticosus Gazda C2

18,90 zł
Brutto wiosna 2024

Gazda to krzew charakteryzujący się niezbyt długimi pędami, które wykazują charakter pnący. Pędy są sztywne, liczne i łukowato wygięte, najlepiej wyprowadzać je np. na mur, czy rusztowanie. Nie są całkowicie pozbawione kolców, jednak nie mają ich wiele. Odmiana ta sprawdzi się w uprawach plantacyjnych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jeżyna bezkolcowa "Gazda" - krzew owocowy.

Gazda to krzew charakteryzujący się niezbyt długimi pędami, które wykazują charakter pnący. Pędy są sztywne, liczne i łukowato wygięte, najlepiej wyprowadzać je np. na mur, czy rusztowanie. Nie są całkowicie pozbawione kolców, jednak nie mają ich wiele. Odmiana ta sprawdzi się w uprawach plantacyjnych. Pierwsze owoce, pojawiają się na 2 letnim krzewie. "Gazda" owocuje od późnego lata - pod koniec sierpnia i we wrześniu. 

Jeżyna bezkolcowa "Gazda" - wymagania i uprawa.

Ta odmiana krzewu charakteryzuje się dużą plennością. Jest także wytrzymała na niskie temperatury otoczenia. Dobrze wzrasta w miejscach dobrze nasłonecznionych, jak również na dosyć żyznych glebach. Okres dojrzewania owoców trwa aż do przymrozków. Owoce tej odmiany jeżyny, są bardzo soczyste i błyszczące, niewielkie o przepysznym smaku. Są również bardzo wartościowe dla zdrowia, zawierają mnóstwo witamin, m.in. E i C. Nadają się nie tylko do spożycia na świeżo, ale także do mrożenia czy na soki, konfitury, wina lub galaretki

Wymagania glebowe:

  • żyzne gleby, preferuje podłoże lekko kwaśne

Wymagane nasłonecznienie: 

  • miejsca silnie nasłonecznione

Jeżyna bezkolcowa "Gazda" - gdzie zasadzić? 

Świetnie sprawdzi się zasadzona przy murze lub rusztowaniu, w celu podtrzymania pędów. Bardzo dobrze nadaje się do uprawy plantacyjnej.

 

D610-178DD
19 Przedmioty
Komentarze (0)