Jeżyna bezkolcowa, Rubus fruticosus  Gazda C2
search
  • Jeżyna bezkolcowa, Rubus fruticosus  Gazda C2
  • Jeżyna bezkolcowa, Rubus fruticosus  Gazda C2
  • Jeżyna bezkolcowa, Rubus fruticosus  Gazda C2

Jeżyna bezkolcowa, Rubus fruticosus Gazda C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Gazda to krzew charakteryzujący się niezbyt długimi pędami, które wykazują charakter pnący. Pędy są sztywne, liczne i łukowato wygięte, najlepiej wyprowadzać je np. na mur, czy rusztowanie. Nie są całkowicie pozbawione kolców, jednak nie mają ich wiele. Odmiana ta sprawdzi się w uprawach plantacyjnych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jeżyna bezkolcowa "Gazda" - krzew owocowy.

Gazda to krzew charakteryzujący się niezbyt długimi pędami, które wykazują charakter pnący. Pędy są sztywne, liczne i łukowato wygięte, najlepiej wyprowadzać je np. na mur, czy rusztowanie. Nie są całkowicie pozbawione kolców, jednak nie mają ich wiele. Odmiana ta sprawdzi się w uprawach plantacyjnych. Pierwsze owoce, pojawiają się na 2 letnim krzewie. "Gazda" owocuje od późnego lata - pod koniec sierpnia i we wrześniu. 

Jeżyna bezkolcowa "Gazda" - wymagania i uprawa.

Ta odmiana krzewu charakteryzuje się dużą plennością. Jest także wytrzymała na niskie temperatury otoczenia. Dobrze wzrasta w miejscach dobrze nasłonecznionych, jak również na dosyć żyznych glebach. Okres dojrzewania owoców trwa aż do przymrozków. Owoce tej odmiany jeżyny, są bardzo soczyste i błyszczące, niewielkie o przepysznym smaku. Są również bardzo wartościowe dla zdrowia, zawierają mnóstwo witamin, m.in. E i C. Nadają się nie tylko do spożycia na świeżo, ale także do mrożenia czy na soki, konfitury, wina lub galaretki

Wymagania glebowe:

  • żyzne gleby, preferuje podłoże lekko kwaśne

Wymagane nasłonecznienie: 

  • miejsca silnie nasłonecznione

Jeżyna bezkolcowa "Gazda" - gdzie zasadzić? 

Świetnie sprawdzi się zasadzona przy murze lub rusztowaniu, w celu podtrzymania pędów. Bardzo dobrze nadaje się do uprawy plantacyjnej.

 

D610-178DD
19 Przedmioty
Komentarze (0)