• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Barwinek pospolity, Vinca minor C1
search
  • Barwinek pospolity, Vinca minor C1

Barwinek pospolity, Vinca minor C1

12,90 zł
Brutto

Barwinek pospolity to dekoracyjna roślina okrywowa o zimozielonych liściach i niebieskich kwiatach. Barwinek kwitnie od wiosny do jesieni. Niska mrozoodporna i mało wymagająca roślina to cienistych miejsc w ogrodzie. Osiąga do 1m szerokości i dorasta do zaledwie 15-20cm wysokości. .

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Barwinek pospolity - zimozielony 

Barwinek pospolity zaliczany jest do krzewinek o ścielących się po ziemi pędach, pokrytych zimozielonymi liśćmi. Wieloletnia roślina wykorzystywana bardzo często do zadarniania cienistych miejsc w ogrodzie, szybko się rozrasta

Barwinek charakteryzuje się dwoma rodzajami pędów. Jedne to pędy płonne, które są długie i wiotkie, osiągają do 0,5 m długości i łatwo się ukorzeniają w ziemi. Drugie to pędy kwiatowe, jak sama nazwa wskazuje, na nich wyrastają niebieskie kwiaty barwinka. Pędy te są krótkie i wyrastają w miejscu zakorzenienia się pędów płonnych.

Barwinek pospolity to roślina okrywowa, dorasta zaledwie do 15-20cm wysokości, rozrasta się za to na znacznie większą szerokość nawet do 1m. Gęsto pokryty owalnymi, skórzastymi, zielonymi  liśćmi. Barwinek jest dekoracyjny nie tylko dzięki całorocznym liściom ale również niebieskim kwiatom, które pięknie wyglądają na zielonym tle. Kwiaty bardzo licznie pojawiają się wiosną, tworząc niebieski dywan. Barwinek kwitnie bardzo długo, aż do później jesieni, choć w drugiej połowie lata ilość kwiatów jest mniejsza. 

Barwinek pospolity - roślina okrywowa cieniolubna 

Barwinek pospolity to zdecydowanie roślina, stworzona do miejsc zacienionych. Bardzo dobrze radzi sobie w miejscach gdzie dociera mniejsza ilość promieni słonecznych. Dlatego barwinek to ciekawa propozycja rośliny okrywowej, która wypełni puste przestrzenie pod koronami drzew czy większymi krzewami. Ograniczona ilość promieni słonecznych dla barwinka nie będzie problem, kiedy inne rośliny mogły się źle czuć w takim miejscu. 

Barwinek pospolity - wymagania i uprawa

  • stanowisko zacienione, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa

Barwinek to roślina o małych wymaganiach w uprawie. Najlepiej czuje się w miejscach zacienionych lub półcienistych. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej, unikajmy terenów zalewowych i nadmiernie suchych. 

Barwinek nie jest roślina żarłoczną, jednak dobrze jest wiosną zasilić dawką nawozu wieloskładnikowym do roślin kwitnących. 

Barwinek to roślina w pełni mrozoodporna, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Jest w stanie wytrzymać okresy krótkotrwałej suszy.

Barwinek pospolity - sadzonki jakie wysyłamy

W naszym sklepie internetowym oferujemy sadzonki barwinka w doniczkach C1 o pojemności 1l. Sprzedawane przez nas sadzonki to zawsze gwarancja zdrowych, gęstych i dobrze ukorzenionych roślin. 

Pamiętajmy że rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego otrzymane sadzonki mogą się różnić od przedstawionych zdjęć.

Nasze paczki, starannie i sumiennie zabezpieczamy na czas transportu, aby dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie. Wysyłkę prowadzimy na terenie całej Polski, od poniedziałku do czwartku, najczęściej rośliny wysyłamy w ciągu 24 godzin

Barwinek pospolity - zastosowanie

Barwinek to wieloletnia i zimozielona roślina okrywowa, która bardzo często wykorzystywana jest do wypełniania pustych przestrzeni między innymi roślinami. Doskonale sprawdzi się w zacienionych miejscach w ogrodzie, gdzie nie docierają promienie słoneczne przez większość dnia. Barwinek dzięki temu że dość szybko się rozrasta może zastąpić ściółkowanie rabat korą czy kamieniem ozdobnym. 

Barwinek pospolity jest chętnie wybierany do zieleni miejskiej, ponieważ jest odporny na zanieczyszczenia środowiska - możemy go często spotkać w parkach w centrach miast. 

C477-829F1
Komentarze (0)