• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis acutiflora Overdam C2 20-25
search
  • Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis acutiflora Overdam C2 20-25

Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis acutiflora Overdam C2 20-25

18,90 zł
Brutto

Trzcinnik ostrokwiatowy Overdam to trawa wieloletnia rosnąca w dużych kępach. Jest rośliną bardzo efektowną, łatwą w uprawie. Overdam to trawa dorastająca do 1 m wysokości. Posiada łukowato wygięte, wąskie liście w jasno zielonym kolorze, z bladożółtym brzegiem - z czasem staje się biały.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Trzcinnik ostrokwiatowy Overdam - Trawa ozdobna do ogrodu 

Trzcinnik ostrokwiatowy to trawa wieloletnia rosnąca w dużych kępach. Jest rośliną bardzo efektowną, łatwą w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. 

‘Overdam’ to trawa dorastająca do 1 m wysokości. Posiada łukowato wygięte, wąskie liście w jasno zielonym kolorze, z bladożółtym brzegiem - z czasem staje się biały.

W czerwcu pojawiają się wiechowate kwiatostany w purpurowym kolorze, później zmieniają swą barwę na srebrzysto szarą. Utrzymują się do sierpnia jednak często pozostają dekoracyjne również jesienią, a nawet zimą. 

 

Trzcinnik ostrokwiatowy Overdam- wymagania 

  • stanowisko słoneczne

  • gleba żyzna, próchnicza, dobrze zdrenowana 

  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Trzcinnik jest rośliną o małych wymaganiach, wykazuje dużą tolerancję do miejsca w jakich rośnie. Najlepiej czuje się w miejscu słonecznym, w glebie przeciętnie żyznej. 

 

Trzcinnik ostrokwiatowy Overdam - jak pielęgnować, jak przycinać 

Trzcinnik ostrokwiatowy zaliczany jest do traw zimnolubnych. Cięcie zeszłorocznych liści przeprowadzamy końcem lutego - początkiem marca. Cały chochoł ścinamy nisko nad ziemią i roślinę zasilamy nawozem wieloskładnikowym. Jest to trawa wcześnie rozpoczynająca swój okres wegetacyjny. W przeciwieństwie do innych traw np. miskantów czy rozplenic japońskich Trzcinnik ostrokwiatowy szybko wypuszcza pierwsze zielone liście

 

Trzcinnik ostrokwiatowy Overdam - co ile sadzić 

Odmiana Overdam bardzo dobrze prezentuje się posadzona w jednorodnej grupie. Jego kolumnowy pokrój pozwala na stworzenie z niego szpaleru, zaleca odległość to co 50-60 cm. Można go również wykorzystać do urozmaicenia bylinowych i trawiastych rabat po 2-3 sadzonki.

 

Trzcinnik ostrokwiatowy Overdam- jak zimuje 

Trzcinniki w naszym klimacie są w pełni mrozoodporne. Zimuje w karpie korzeniowej, nie potrzebuje zabezpieczenia na zimę. Warto na zimę nadziemną część  trzcinnika związać w chochoł, zapobiegnie to złamaniu rośliny pod naporem śniegu. Tak przygotowana roślina będzie dużo estetyczniej wyglądać w ogrodzie niż pozostawiona luzem.

 

Trzcinnik ostrokwiatowy Overdam - wytrzymałość

Trzcinnik jest rośliną nie zwykle odporną na trudne warunki wzrostu. Poradzi sobie z zanieczyszczeniami środowiska, odporna na szkodniki i choroby, w pełni mrozoodporna. Jest w stanie przetrwać krótkotrwałą suszę. 

 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Trzcinnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Trzcinnik Overdam - zastosowanie

Ze względu na swój bardzo efektowny, widowiskowy pokrój trzcinnik Overdam znajdzie szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Będzie pasował do założeń naturalistycznych, przydomowych ogrodów czy ogrodów w stylu japońskim. Jego wygląd wpasuje się także do nowoczesnych ogrodów. Dobrym pomysłem jest sadzenie go w towarzystwie innych traw ozdobnych czy na wrzosowiskach.

Trzcinnik jest ozdobną trawą o charakterystycznym pionowym pokroju co pozwala wykorzystać roślinę do nasadzeń wzdłuż ścieżek czy wąskich przestrzeni. 

Trzcinnik jest rośliną bardzo wytrzymałą, dlatego chętnie jest wykorzystywany w przestrzeni miejskiej, w parkach czy na osiedlach. 

Dobrze znosi uprawę w pojemnikach, z powodzeniem może być sadzony w donicach czy ozdobnych skrzyniach i zdobić balkon czy taras. Pionowe kwiatostany bardzo ładnie się zasuszają i mogą zdobić ogród całą zimę lub wykorzystać je do kompozycji bukietowych. 

 

Trzcinnik Overdam - kompozycje

Trzcinnik świetnie uzupełnił aranżacje bylinowe, ze względu na swój dość kolumnowy pokrój. Naszymi propozycjami na bylinowe towarzystwo Trzcinnika mogą być np. jeżówki, werbena, rudbekia, rozchodniki, kocimiętka, perowskia

 

D470-30159
Komentarze (0)