• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Brunnera wielkolistna, Brunnera Sea Heart C2
search
  • Brunnera wielkolistna, Brunnera Sea Heart C2

Brunnera wielkolistna, Brunnera Sea Heart C2

26,90 zł
Brutto

Brunnera Sea Heart to wieloletnia bylina do półcienia. Tworzy regularne kępy srebrnych liści, kwitnie wiosną, jej kwiaty przypominają niezapominajki. Roślina łatwa w uprawie, w pełni mrozoodporna.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Brunnera wielkolistna bylina o dekoracyjnych liściach

Brunnera wielkolistna to wyjątkowo interesująca bylina wieloletnia o dekoracyjnych liściach i uroczych błękitnych kwiatach. Naturalnie występuje na terenie Turcji i Kaukazu, świetna propozycja do zacienionych ogrodów

Brunnera Sea Heart bylina o srebrnych liściach

Brunnera Sea Heart  to odmiana o kępiastym pokroju i ciekawym ubarwieniu blaszek liściowych. Sercowate, srebrne liście z widocznym zielonym unerwieniem tworzą regularne, zwarte kępy. Między rozchodzącymi się nerwami, plamiki liści pokryte są białymi włoskami, dając niesamowity efekt w połączeniu z soczystą zielenią. Brunnera to bylina kwitnąca wiosną, jej niebieskie kwiaty pojawiają się już kwietniu. Bylina jest znana również jako niezapominajka kaukaska, ponieważ jej kwiaty przypominają niezapominajki. 

Sea Heart to silnie rosnąca odmiana, dorasta do 45 cm wysokości w czasie kwitnienia a rozrasta się na szerokość do 35 cm.

Jakie wymagania ma Brunnera wielkolistna?

  • stanowiska częściowo zacienione
  • próchnicza, średnio żyzna gleba
  • umiarkowanie wilgotne podłoże

Brunnera przy zapewnieniu odpowiednich warunków potrafi osiągać spore rozmiary. Powinna być sadzona w miejscach o rozproszonym świetle, w półcienistych częściach ogrodów. Bezpośrednie słońce może powodować brązowienie liści. Dobrze sobie radzi w próchniczych, żyznych ziemiach choć słabsze gleby nie będą dla brunnery problemem. Podłoże powinno być lekko wilgotne, pamiętajmy szczególnie o tym w czasie utrzymującej się suszy.

Pielęgnacja brunnery w ogrodzie

Brunnera to długowieczna bylina, która w uprawie nie sprawia większych problemów, a jej pielęgnacja nie różni się wiele od pozostałych bylin. 

Nawożenie brunnery rozpoczynam wraz z początkiem okresu wegetacyjnego, do dokarmiania używany nawozów ogrodniczych, częstotliwość ich stosowania zależy od rodzaju jaki wybierzemy. 

Brunnera to bylina, która dobrze się czuje w umiarkowanie wilgotnych podłożach, dlatego w czasie utrzymującej się suszy należy pamiętać o jej podlewaniu. Dobrze jest na bieżąco usuwać przekwitłe pędy aby roślina nie zaważyła nasion co może ją osłabiać. 

Czy brunnera jest mrozoodporna?

Oczywiście że tak, brunnera to gatunek wieloletni, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Nie wymaga okrycia, a jeśli zostawimy liście na zimę będą jej ochroną.

Brunnera wielkolistna - internetowa sprzedaż sadzonek

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce gdzie znajdziecie szeroki wybór roślin wieloletnich do Waszych wymarzonych ogrodów. Oferujemy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski

Sadzonki Brunnery sprzedajemy w doniczkach o pojemności 2 litrów, C2, wybieramy zawsze zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny

Brunnera Sea Heart - gdzie posadzić w ogrodzie? 

Brunnera wielkolistna to bylina idealna do wypełnienia przestrzeni między wysokimi drzewami czy większymi krzewami, panujący półcień na rabacie będzie korzystny dla ozdobnych liści byliny. 

Kępy brunnery mogą być sadzone w pobliżu zbiorników wodnych, nad brzegiem oczek wodnych. Odmiana Sea Heart dzięki kompaktowym rozmiarom może być sadzona jako obwódka zacienionych rabat czy wzdłuż ścieżek w północnych częściach ogrodu

Bannerę możemy łączyć w kompozycjach z innymi bylinami o ozdobnych liściach np żurawki, funkie. Srebrno-zielone liście bardzo ładnie będą się prezentować pośród kwitnących tawułek Arendsa, które również dobrze czują się w półcieniu.

9CA4-7345C

Zobacz także

Komentarze (0)