Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Sunspot C1,5
search
  • Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Sunspot C1,5

Trzmielina Fortunea, Euonymus fortunei Sunspot C1,5

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

‘Sunspot’ to niski, płożący, zimozielony krzew. Oryginalne ciemnozielone liście z złoto żółtym paskiem wzdłuż osi utrzymują się na krzewie cały rok.  Dodatkowo na zimę  zmieniają swą barwę na bardziej czerwoną.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Trzmielina Fortune'a - zimozielony krzew liściasty

Trzmielina Fortune’a to grupa zimozielonych krzewów liściastych. Krzewy bardzo ciekawe ze względu na swój pokrój, choć z wyglądu może przypominać pnącze zaliczana jest to krzewów liściastych

Trzmielina  Fortune’a wytwarza długie, płożące lub wspinające się pędy. Swoim rozmiarem może osiągnąć od 2-5m długości, w zależności od odmiany. Może być wykorzystywana jako roślina okrywowa, potrafi się wspinać na podpory za pomocą elastycznych pędów

Trzmielina  Fortune’a to krzew niewątpliwie ozdobny z zimozielonych, skórzastych liściach. Kolor ulistnienia zależny jest od odmiany. Dodatkowo liście Trzmieliny na jesień i zimę się przebarwiają i zdobią ogród cały rok. 

Trzmielina Fortune’a ‘Sunspot’ - płożąca krzewinka do ogrodu

Trzmielina Fortune’a ‘Sunspot’  to niska krzewinka. Może tworzyć kobierce dorastające do 0,2-0,3m wysokości. Jej rozłożyste pędy mogą osiągnąć nawet do 2m długości. Potrafi się wspinać na podpory. 

Sunspot jak pozostałe odmiany Trzmieliny Fortune'a to roślina o zimozielonych liściach. Ta odmiana charakteryzuje się skórzastymi barwnymi liśćmi. Oryginalne ciemnozielone liście z złoto żółtym paskiem wzdłuż osi utrzymują się na krzewie cały rok.  Dodatkowo na zimę  zmieniają swą barwę na bardziej czerwoną.

Trzmielina Fortunea Sunspot - wymagania i uprawa

  • stanowisko słoneczne lub półcieniste

  • przeciętna gleba ogrodnicza

  • umiarkowane podlewanie

Trzmielina Fortunea to mało wymagający rośliny wieloletnie. Najlepiej będzie się czuć pod koronami drzew gdzie słońce będzie rozproszone. Posadzenie Trzmieliny na słonecznym stanowisku nie będzie dla niej problemem. Krzew jest bardzo tolerancyjny względem podłoża, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej.

 

Trzmielina Fortunea - podlewanie

Roślina wymaga umiarkowanego podlewania, poradzi sobie z krótkotrwałą suszą. Bardzo ważne jest regularne podlewanie świeżo posadzonych krzewów.

Trzmielina Fortunea to roślina zimozielona, dlatego ważne jest podlewanie w okresie późno jesiennym aby zapewnić odpowiednią wilgoć na zimę. 

Trzmielina Fortunea - nawożenie

Wystarczy na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy

 Trzmielina Fortunea - wytrzymałość

Trzmielina jest odporna na działanie zanieczyszczeń powietrza, dlatego doskonale sprawdzi się jako nasadzenie miejskie. Roślina w pełni mrozoodporna.

Trzmielina Fortunea - cięcie

Trzmielina Fortunea bardzo dobrze reagują na przycinanie i formowanie. Cięcie przeprowadzamy początkiem marca, usuwamy martwe, chore pędy. Przycinamy nadmiernie wybujałe części. Cięcie spowoduje, że roślina wypuści nowe pędy co zagęści krzew.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Trzmieliny  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 0,5 litrów - C 0,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Trzmielina Fortune’a Sunspot - jak możesz wykorzystać w ogrodzie? 

Krzew ozdobny doskonale sprawdzi się w ogrodach przydomowych, na rabatach, np. jako roślina okrywowa. Wypełni przestrzenie między krzewami liściastymi np. hortensji bukietowej. Bardzo ładnie żółty środek liści będzie kontrastował z zielonymi cisami czy innymi krzewami iglastymi. Aby uzyskać efekt rośliny okrywowej zalecamy 3-4szt na 1 mkw rabaty.

Trzmieliny Fortune'a to rośliny bardzo dobrze znoszące cięcie, dlatego świetnie nadają się do formowania. 

Dobrze rośnie także w pojemnikach - może stanowić dekorację na balkonie lub tarasie. Jest odporna na zanieczyszczenia środowiska, dlatego bardzo chętnie wykorzystywana jest w zieleni miejskiej. Z powodzeniem może być sadzona wzdłuż ogrodzeń przy ulicach.

F1EA-879A0
10 Przedmioty
Komentarze (0)