Barwinek pospolity, Vinca minor Illumination  C1
search
  • Barwinek pospolity, Vinca minor Illumination  C1
  • Barwinek pospolity, Vinca minor Illumination  C1
  • Barwinek pospolity, Vinca minor Illumination  C1

Barwinek pospolity, Vinca minor Illumination C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Barwinek pospolity Illumination to wieloletnia, zimozielona roślina płożąca. Charakteryzuje się gęstymi, dwukolorowymi liśćmi oraz kwiatami, które świetnie kontrastują.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Barwinek pospolity - roślina zimozielona, do cienia

Barwinek pospolity to zimozielona krzewinka o ścielących się długich pędach. Naturalnie występuje na obszarze Europy środkowej, można go również spotkać w dzikiej formie w Polsce na skraju lasów.

Barwinek wytwarza dwa rodzaje pędów płonne i kwiatowe. Letnie pędy płonne wyrastają latem, płożą się nisko na podłożu i ukorzeniają się w ziemi. Są one wiotkie i długie mogą mieć nawet do 0,5m długości.  Natomiast pędy kwiatowe są krótsze mają do 10-15cm długości. Wystają wiosną w miejscu zakorzeniania się pędów płonnych. Jak sama nazwa wskazuje są pędami, na których wyrastają kwiaty barwinka.

Barwinek to bardzo popularna roślina w ogrodnictwie ze względu na właściwości zadarniające terenu, bardzo szybko się rozrasta. Pędy barwinka licznie pokryte są owalnymi, zimozielonymi liśćmi. Dodatkowym walorem dekoracyjnym są kwiaty, które pojawiają się już od wiosny aż do jesieni. Najobficiej barwinek kwitnie od kwietnia do maja. Kolor kwiatów różni się w zależności od odmiany.

Barwinek pospolity Illumination - okrywowa roślina o złotych liściach!

Barwinek pospolity Illumination to zimozielona roślina płożąca. Charakteryzuje się gęstymi, dwukolorowymi liśćmi oraz kwiatami, które świetnie kontrastują.

Skórzaste liście w kolorze żółtym przyciągają uwagę ze względu na zielony margines. Barwinek to roślina długo kwitnąca. Od wiosny do jesieni pojawiają się kwiaty w kolorze fioletowo-niebieskim. Najobficiej kwitnie w maju i czerwcu, później pojawiają się pojedyncze kwiaty.

Barwinek  Illumination  - wymagania i uprawa

  • stanowisko półcieniste lub cieniste
  • gleba próchnicza, przeciętna
  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Barwinek pospolity jest to roślina, która nie ma wielu wymagań. Preferuje stanowiska cieniste. Doskonale sprawdzi się na problematyczne rabaty zlokalizowane w miejscu, gdzie przez większą część dnia nie docierają promienie słoneczne.

Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. Barwnikowi odpowiada zarówno odczyn zasadowy jaki i kwaśny.

Barwinek - zimowanie i odporność

Barwinek jest bardzo odporny na czynniki zewnętrzne - zanieczyszczenia miejskie oraz niską temperaturę.

Jest rośliną w pełni mrozoodporną i zimozieloną, jednak w przypadku bezśnieżnych i wietrznych zim może gubić liście, ale na wiosnę bardzo szybko się regeneruje. Jeśli wybierzemy dla barwinka miejsce zaciszne i osłonięte od silnego nasłonecznienia to zachowa liście.

Barwinek pospolity - pielęgnacja

Barwinek to roślina, która nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. W zupełności wystarczy jedna dawka nawozu wieloskładnikowego w sezonie. Barwinek nie wymaga regularnego cięcia. Jeśli chcemy możemy go przyciąć wczesną wiosną, usuwając uszkodzone pędy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki barwinka z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia, wysyłka zazwyczaj 24h!

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Barwinek pospolity - zastosowanie 

Barwinek z kolorowymi liśćmi ożywi ciemniejsze miejsca w ogrodzie, znajdzie wiele zastosowań w różnych aranżacjach.

Barwinek to idealna roślina zadarniająca, płożące się pędy pokryte liśćmi tworzą kolorowy dywan. To idealna roślina do sadzenia między drzewami, krzewami gdzie cień nie będzie problemem dla barwinka.

Warto wybrać odmianę Illumination nie tylko ze względu na niezwykle kolorowe liście ale również jako roślina okrywowa świetnie zabezpieczy wolne przestrzenie przed wyrastaniem chwastów.

Dodatkowo dobrze rośnie w pojemnikach i donicach - może rosnąć na balkonie, w formie wiszącej.

D6E8-27216
35 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)