Barwinek pospolity, Vinca minor Ralph Shugert C1
search
  • Barwinek pospolity, Vinca minor Ralph Shugert C1
  • Barwinek pospolity, Vinca minor Ralph Shugert C1

Barwinek pospolity, Vinca minor Ralph Shugert C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana ‘Ralph Shugert’ to roślina okrywowa - zimozielona. Charakteryzuje się ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi z białym, nieregularnym brzegiem. Swym wzrostem osiąga około 10-30 cm wysokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Barwinek pospolity - roślina zimozielona, do cienia

Barwinek pospolity to wieloletnia roślina o płożących pędach, pokrytych zimozielonymi liśćmi. W ogrodach bardzo często występuje jako roślina zadarniająca, szybko wypełnia puste przestrzenie. Eliptyczne liście gęsto pokrywają pędy, a pośród nich od wiosny pojawiają się liczne, niebieskie kwiaty.

Barwinek to roślina o dwóch rodzajach pędów płonnych i kwiatowych. Pędy płonne wyrastają latem, ścielą się nisko i ukorzeniają się w ziemi. Są elastyczne i dość długie, mogą osiągnąć do 0,5m długości. Pędy kwiatowe natomiast są krótsze mają do 10-15 cm długości, wyrastają one wiosną w miejscu zakorzeniania się pędów płonnych. Są to pędy na których wyrastają kwiaty. 

Barwinek pospolity ‘Ralph Shugert’ - Byliny ogrodowe

Odmiana ‘Ralph Shugert’ to roślina okrywowa - zimozielona. Charakteryzuje się ciemnozielonymi, błyszczącymi liśćmi z białym, nieregularnym brzegiem. Swym wzrostem osiąga około 10-30 cm wysokości. To roślina płożąca, która rozrasta się na szerokość nawet do 80 cm. Pędy po zetknięciu z ziemią ukorzeniają się, więc bylina bardzo szybko i łatwo może rozrastać się na większe szerokości

Od kwietnia do września Barwinek pospolity zakwita w niebieskie kwiaty, które ładnie prezentują się na tle liści. 

Powiem Ci jak uprawiać Barwinka:

  • stanowisko zacienione, półcieniste
  • gleba przeciętna ogrodowa

Barwinek pospolity jest to roślina, mało wymagająca. Bardzo dobrze czuje się w zacienionych miejscach, gdzie inne rośliny mogłyby mieć problem z prawidłowym wzrostem. Przy sadzeniu barwinka nie musisz się martwić o specjalne podłoże, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. 

Barwinek pospolity - pielęgnacja

Barwinek to roślina, której nie musimy poświęcać wiele czasu, zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się do minimum. Warto na wiosnę zasilić barwinka wieloskładnikowym nawozem, jego kwitnienie będzie efektywniejsze a liście pięknie wybarwione. 

Nie musisz się martwić o skomplikowane przycinanie barwina, ponieważ ta roślina tego nie wymaga. Po zimie możesz usunąć tylko uszkodzone pędy.  

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki barwinka z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, wynika to z różnego czasu wegetacji rośliny.

Gdzie najlepiej posadzić Barwinek pospolity?

Barwinek pospolity to jedna z najpiękniejszych roślin zadarniających.  Dlatego bardzo często wykorzystywany jest do wypełniania przestrzeni między krzewami czy drzewami.

Posadzony w większej grupie tworzy zwarty dywan z zimozielonych liści dodatkowo zdobiony pojawiającymi się kwiatami.

Barwinek świetnie nadaje się obsadzania skarp, przestrzeni między kamieniami. Można go sadzić jako obwódki rabat, wzdłuż ścieżek.

Wijące się pędy barwinka urozmaicą niejedną kompozycję bylinową, dodatkowo zabezpieczą przed wyrastaniem chwastów.

Barwinka można wykorzystać do dekoracji tarasu czy balkonu, jego pędy pokryte liśćmi i kwiatami będą zwisać z donic czy pojemników ozdobnych

C60E-118D4
4 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)