Turzyca morrowa, Carex morrowii  Ice Dance C2
search
  • Turzyca morrowa, Carex morrowii  Ice Dance C2

Turzyca morrowa, Carex morrowii Ice Dance C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Długowieczna trawa ozdobna tworzy gęste zwarte kępy dorastające do 30-40-cm wysokości oraz podobnej szerokości. Turzyce Ice Dance zdobią wąskie, lekko wygięte liście o białych brzegach - roślina dekoracyjna również w okresie zimowym.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Turzyca morrowa ICE DANCE - zimozielona wieloletnia trawa

Niesamowicie barwna i lubiana przez ogrodników odmiana Turzycy morrowa ze względu na dekoracyjne liście i łatwość uprawy. Sprawdzi się w każdym ogrodzie.

Długowieczna trawa ozdobna tworzy gęste zwarte kępy dorastające do 30-40-cm wysokości oraz podobnej szerokości.

Turzyce Ice Dance zdobią wąskie, lekko wygięte liście o białych brzegach - roślina dekoracyjna również w okresie zimowym. W okresie kwitnienia zachwyca żółtymi, dość sporymi pręcikami. 

Ice Dance jest podobna do odmiany Variegata, jednak oferowana przez nas odmiana posiada szerszy biały brzeg liścia co nadaje jej więcej uroku.

Jak pielęgnować Turzyce The Beatles?

  • stanowisko półcieniste, cieniste
  • gleba próchnicza, przepuszczalna
  • umiarkowane podlewanie 

Turzyca Ice Dance najlepiej rośnie w glebie próchniczej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Miejsce, w którym chcemy posadzić warto dobrze zdrenować. Unikaj gleb zbyt piaszczystych.

Najlepiej rośnie na stanowiskach cienistych i półcienistych, idealnie nada się więc w miejsca gdzie gorzej rośnie większość roślin. Preferuje stanowiska osłonięte od wiatru, szczególnie zimą. Poradzi sobie również w miejscu słonecznym ale należy trawie zapewnić stale wilgotne podłoże.

Jest to trawa zimozielona w związku z tym może być wrażliwa na mróz w bezśnieżne i wietrzne zimy. Aby ograniczyć do minimum skutki suszy fizjologicznej warto zabezpieczyć kępy roślin gałązkami jedliny lub lekko zakopczykować ziemią ewentualnie korą sosnową.

Jest rośliną całkowicie mrozoodporną

Rozstaw i ekspansywność Turzycy Ice Dance?

Ta odmiana Turzycy rozrasta się dość szybko, za pomocą podziemnych długich rozłogów. Jest rośliną umiarkowanie ekspansywną. 

Zaleca się sadzić średnio 5 sztuk trawy na 1mkw oczywiście w zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt.

Rozmnażanie Turzycy Ice Dance

Trawa z łatwością możesz rozmnożyć na wiosnę. Dobrze znosi przesadzanie i podział, ponieważ szybko się regeneruje i rozrasta.

Jak zadbać o Turzycę Ice Dance po zimie?

Wiosną warto przyciąć przemarznięte lub podeschnięte liście. Jeśli trawa po zimie wygląda nieatrakcyjnie można ją przyciąć nad ziemią.

Warto na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy, aby wzmocnić roślinę i pobudzić ją do szybszego wzrostu.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki turzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przeprowadzamy cięcie pielęgnacyjne - sadzonki są gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 Sprzedaż wysyłkowa pięknych sadzonek dostępna już w 24h.

 

Gdzie posadzić Turzycę morrowa ICE DANCE?

Trawy ozdobne doskonale prezentują się w każdym ogrodzie. W sąsiedztwie innych roślin i krzewów ozdobnych. Odmiana Ice Dance bardzo dobrze będzie wyglądać wzdłuż murków, czy jako obwódki rabat. Możesz wykorzystać tą odmianę do uzupełnienia skalnych ogrodów lub sadzić przy zbiornikach wodnych. Posadzona w donicach czy też skrzyniach ozdobnych urozmaici nie jeden zacieniony taras lub balkon. 

Z czym łączyć Turzycę Ice Dance?

Zimozielona trawa będzie świetnie wyglądać sadzona pod koronami drzew liściastych, wykorzystaj ją do wypełnienia przestrzeni wokół ozdobnych krzewów liściastych

Turzyca Ice Dance stworzy ciekawe kompozycje z funkiami czy zimozielonymi różanecznikami

D8DA-479C5
127 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)