• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żurawka, Heuchera Marvelous Marble Silver C1
search
  • Żurawka, Heuchera Marvelous Marble Silver C1
  • Żurawka, Heuchera Marvelous Marble Silver C1

Żurawka, Heuchera Marvelous Marble Silver C1

15,90 zł
Brutto

Marvelous Marble Silver to wieloletnia odmiana żurawki, o wyjątkowo pięknych zielono-seredrzytch liściach z widocznym unerwieniem. Żurawka to idealna roślina do zacienionych części ogrodu. Bardzo dobrze rośnie w donicach.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żurawka - bylina do zacienionych miejsc w ogrodzie

Żurawka Heuchera to roślina, która z sezonu na sezon jest coraz częściej spotykana w naszych ogrodach. Swoją popularność zawdzięcza walorom dekoracyjnym ale również tym, że bardzo dobrze rośnie w miejscach zacienionych.

Żurawki to byliny wieloletnie, naturalnie występują w górskich i leśnych terenach Ameryki Środkowej i Północnej. Tworzą gęste kępy kolorowych, powcinanych liści. Roślina bardzo wcześnie wypuszcza nowe liście tworząc barwne dywany. 

Żurawka to również bylina kwitnąca, która wypuszcza wzniesione pędy zakończone dzwonkowatymi kwiatuszkami. Delikatne kwiaty bardzo dobrze wyglądają na tyle wyrazistych liści, utrzymują się długo aż do późnej jesieni

Na rynku istnieje wiele odmian żurawek, różniących się kolorem i rozmiarem. Bardzo dobrze wyglądają wspólnie, sadzone w większych grupach. Żurawki nie osiągają dużych rozmiarów, dlatego nadają się do sadzenie w doniczkach

Żurawka Marvelous Marble Silver

Marvelous Marble Silver to wyjątkowo piękna odmiana, która zmienia kolor liści w zależności od pory roku. Żurawka tworzy okazałą kępę, która osiąga do 40 cm szerokości i 30 cm wysokości

Żurawka wypuszcza młode, srebrzysto-fioletowe liście, które z czasem robią się zielone. Oryginalnie powycinane liście, wyróżniają się widocznym czerwono-fioletowym unerwieniem. 

W czasie kwitnienia od czerwca do lipca pojawiają się kremowo-białe kwiaty, które utrzymują się do później jesieni dodając uroku całości.

Jakie wymagania ma żurawka w ogrodzie?

  • miejsce półcieniste
  • gleba próchnicza, lekko żyzna
  • podłoże przepuszczalne, wilgotne

Jeśli szukamy rośliny, która będzie dobrze się czuła w mniej nasłonecznionych miejscach to warto wybrać żurawkę. W przeciwieństwie do popularnych roślin lubi ona stanowiska zacienione

Odpowiednia będzie przepuszczalna, próchnicza gleba, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. 

Należy pamiętać o regularnym podlewaniu żurawek, w szczególności w czasie długotrwałej suszy. 

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki żurawki  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będą z niego piękne okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Żurawka - gdzie i z czym sadzimy?

Potrzebujesz rośliny, która poradzi sobie w miejscu o gdzie panuje półcień? To żurawka będzie idealna! Możemy ją sadzić pod koronami drzew czy wyższymi krzewami. 

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom sprawdzi się jako obwódka rabat. Żurawki dobrze wyglądają sadzone wspólnie, mają gęste liście które wypełnią wolna przestrzeń.

Jeśli chcemy zagospodarować półcienistą rabatę to możemy do tego wykorzystać rośliny o podobnych wymaganiach jak żurawiki, sprawdź nasze propozycje

C2F2-69842

Zobacz także

Komentarze (0)