• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Jałowiec pośredni, Juniperus media Goldkissen C2
search
  • Jałowiec pośredni, Juniperus media Goldkissen C2
  • Jałowiec pośredni, Juniperus media Goldkissen C2
  • Jałowiec pośredni, Juniperus media Goldkissen C2

Jałowiec pośredni, Juniperus media Goldkissen C2

19,90 zł
Brutto

Jałowce pośrednie charakteryzuje się gałęziami ułożonymi kaskadowo, które delikatnie opadają w dół. Pędy pokryte srebrzysto zielonymi igłami, a nowo zakwitające występują w kolorze żółtym.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec pośredni Goldkissen większy klasyk

Gęsty krzew iglasty o rozłożystym pokroju i umiarkowanym wzroście. Odmiana Goldkissen podobnie jak pozostałe Jałowce pośrednie charakteryzuje się gałęziami ułożonymi kaskadowo, które delikatnie opadają w dół. Pędy pokryte srebrzysto zielonymi igłami, a nowo zakwitające występują w kolorze żółtym. 

 

Jałowiec pośredni Goldkissen to krzew do większych ogrodów

Pędy tego Jałowca są wałeczkowate z igłami i łuskami, ułożone są promieniście - ma bardzo równy pokrój, kaskadowy. Wiosną krzew posiada ubarwienie srebrzysto zielone z lekkim złocistożółte nalotem, a nowo rozwinięte igły są soczyście żółte. Rozrasta się równomiernie i kształtnie.

Jałowiec pośredni w początkowym etapie rozwoju rozrasta się bardziej na szerokość - ok. 2 m średnicy, a z czasem nabiera również wyższego wzrostu. Rośnie na wysokość około 1m. 

Jałowiec pośredni Goldkissen wymagania i uprawa

Odmiana ta jest łatwa w uprawie, nie wymaga bowiem szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Efektywnie wzrasta i rozwija się w miejscach o dosyć dużym nasłonecznieniu, nie powinno jednak być ono przesadnie intensywne, ponieważ możliwe jest wówczas uszkodzenie krzewu przez słońce. 

Goldkissen cechuje duża tolerancja w stosunku do niskich temperatur otoczenia, jest w pełni mrozoodporna. Rośnie szybko i łatwo zarasta duże powierzchnie w ogrodach i na skarpach.

  • niskie wymagania glebowe
  • przepuszczalna i lekka gleba
  • miejsca o dobrym nasłonecznione
  • lekko kwaśne podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce płożące nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca pośredniego Goldkissen igły są intensywnie zielono żółte.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec płożącego należy obcinać?

Jałowce płożące można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy jałowca Goldkissen rozrastają się dość mocno i zazwyczaj cięcia wymagają kilkuletnie okazy.

Jałowiec pośredni Goldkissen posadzony w ogrodzie o niewielkich rozmiarach lub na rabatach z ograniczona przestrzenia potrzebuje przycięcia już po paru latach. Skracamy wtedy główne przewodniki pędów, jałowiec zaczyna się wtedy zagęszczać a nie wypuszcza pędów na długość.

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

 

Jałowiec pośredni Goldkissen gdzie go najlepiej posadzić

Świetnie sprawdzi się w otoczeniu innych krzewów, drzew czy traw. Ze względu na swoją barwę, wyróżnia się spośród odmian krzewów, o kolorze ciemno zielonym czy srebrnym i pięknie prezentuje się na ich tle. Może również sam być tłem dla mniejszych krzewów o kontrastowym kolorze.

Ten rodzaj Jałowca najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych, skarpach. Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się w zieleni miejskiej.

Odmiana ta szczególnie polecana jest jako element barwnych kompozycji. Świetnie nadaje się także do dużych skalniaków czy też do nasadzeń barierowych. Ze względu na swoją barwę, stanowi wspaniałe urozmaicenie wśród krzewów o barwie mocno zielonej i srebrnej np. Żywotnik Smaragd czy Jałowiec skalny Blue Arrow.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach i dużych wrzosowiskach.

7795-93301
Komentarze (0)