• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Liliowiec, Hemerocallis Anzac C2
search
  • Liliowiec, Hemerocallis Anzac C2

Liliowiec, Hemerocallis Anzac C2

16,90 zł
Brutto

Anzac liliowiec o najpiękniejszych czerwonych, aksamitnych kwiatach. Wysoka odmiana liliowca, dorasta do 60cm. Kwitnie od maja do pierwszych przymrozków, wytwarza 150 kwiatów. Wieloletnia, kwitnąca bylina do ogrodu

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kwitnąca bylina całe lato

Liliowiec to wieloletnia bylina kwitnąca, tworząca kępy długich, równowąskich zielonych liści, spośród których wyrastają na sztywnych pędach atrakcyjne kwiaty. Liliowiec występuje naturalnie w rejonach wschodniej Azji, w naszych ogrodach bardzo cenna roślina dekoracyjna. 

Liliowiec kwitnie bardzo obficie całe lato, w pełni rozwinięty kwiat utrzymuje się jeden dzień. Dorosłe sadzonki potrafią wytworzyć ogromne ilości kwiatów

Liliowce ogrodowe to łatwe rośliny w uprawie, kwitną niezawodnie co roku. W naszym sklepie znajdziecie Państwo najpiękniejsze odmiany liliowców, zarówno karłowe jaki i wyższe propozycje. 

Wysoki, czerwony liliowiec

Najpiękniejszy czerwony liliowiec o dużych kwiatach to z pewnością odmiana Anzac.  Zachwyca intensywną bordowo-czerwoną barwą kwiatów z żółtą gardzielą. Dekoracyjne gęste zielone liście są ozdobą przez cały sezon, od lipca pomiędzy nimi wyrastają długie, sztywne pędy zakończone okazałymi kwiatami o średnicy nawet 18cm. Wysoki liliowiec, dorastający do 70cm, w czasie obfitego kwitnienia wytwarza do 150 czerwonych, aksamitnych kwiatów. Liliowiec to długo kwitnąca bylina, w drugiej połowie sierpnia powtarza kwitnienie

Liliowce uprawa

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Liliowiec to niezawodna, kwitnąca bylina do ogrodu, o niewielkich wymaganiach. Liliowce uwielbiają miejsca nasłonecznione, wówczas ich kwitnienie jest najintensywniejsze. W lekko zacienionym miejscu będa miały mniej kwaitów, roślina za to wytworzy więcej liści. Sadząc liliowce w swoim ogrodzie nie musimy specjalnie martwić się o ich podłoże. Poradzą sobie w przeciętnej glebie ogrodowej

Jak dbać o liliowce w ogrodzie?

Liliowiec to dekoracyjna bylina do ogrodu, która nie wymaga wiele zabiegów pielęgnacyjnych. 

Liliowiec kwitnie długo i obficie i choć nie potrzebuje bardzo żyznej gleby to warto regularnie dokarmiać roślinę składnikami odżywczymi. Nawożenie rozpoczynamy  wraz z początkiem sezonu wegetacyjnego i powtarzać z zależności od tego jaki stosujemy nawóz.

Czy przycinać liliowce? 

Liliowce są roślinami o bardzo atrakcyjnych kwiatach i długo dekoracyjnych liściach. 

Anzac to liliowiec powtarzający kwitnienie, dlatego dobrze jest regularnie usuwać przekwitłe kwiatostany. 

Późną jesienią, po pierwszych przymrozkach usuwamy kępę liści, liliowiec zimuje w ziemi a wiosną wypuszcza nowe zielone liście.

Mrozoodporny liliowiec

Liliowiec bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, jest w pełni mrozoodporny. Na zimę zamiera a wiosną wyrasta nowa roślina.

Liliowiec sprzedaż internetowa sadzonek

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce, w którym znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferujemy najpiękniejsze liliowce - odporne odmiany o pięknych kwiatach. 

Sadzonki liliowca sprzedajemy w doniczkach C2 o pojemności 2 litrów. Wysyłamy zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. Prowadzimy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Pamiętajmy, że liliowce to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, dlatego otrzymane rośliny w okresie jesienno-wiosennym mogę być pozbawione części nadziemnej. Jest to konieczne dla prawidłowego wzrostu rośliny.

Liliowce gdzie posadzić?

Liliowce to dekoracyjne byliny do ogrodu o zjawiskowych kwiatach i liściach, które zdobią ogród od wiosny do jesieni. Bardzo często sadzone na kwitnących rabatach w połączeniu z innymi bylinami czy trawami ozdobnymi.

Liliowiec Anzac o czerwonych kwiatach i wyższym wzroście, bardzo dobrze prezentował się jako środkowe piętro na rabatach w otoczeniu np. miskanta Gacillimus czy rozplenicy Hamlen. Liliowiec może być sadzony w pobliżu tawuł japońskich czy hortensji bukietowych.

Naturalistyczny ogród z liliowcami

Chcąc stworzyć naturalistyczny, sielski nastrój w swoim ogrodzie proponujemy rabatę wypełnioną kilkoma gatunkami kwitnących bylin całe lato. Łączymy wiele odmian liliowców z kolorowymi jeżówkami, żółtą rudbekią. Takie połączenie wniesie wiele kolorów, rośliny o długim kwitnieniu będą cieszyć oko aż do późnej jesieni.

059E-160C0

Zobacz także

Komentarze (0)