• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Dream Joy C2
search
  • Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Dream Joy C2

Jałowiec łuskowaty, Juniperus squamata Dream Joy C2

17,90 zł
Brutto

Odmiana Dream Joy jest miniaturą odmiany Holger, o barwie srebrzysto niebieskiej, z kremowymi końcówkami jest ono typowo iglaste. Pięknie wyglądają młode przyrosty, występujące wiosną. Mają one kontrastowy, złocistożółty kolor.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec łuskowaty Dream Joy mały rozłożysty krzew ozdobny

Odmiana Dream Joy jest miniaturą odmiany Holger , charakteryzuje się małą a także krzaczastą formą. Cechuje ją niskie tempo wzrostu. Krzew wykazuje ulistnienie o barwie srebrzysto niebieskiej, z kremowymi końcówkami jest ono typowo iglaste. Pięknie wyglądają młode przyrosty, występujące wiosną. Mają one kontrastowy, złocistożółty kolor.

Swoim kształtem tworzy miniaturowy rozłożysty krzew. Igły tego krzewu cechują się zabarwieniem srebrzysto niebieskim z żółtym wiosennym przyrostem, są kłujące

To dość niewielka odmiana Jałowca, charakteryzująca się powolnym tempem wzrostu. Pędy krzewu są gęste i równomiernie rozłożone na boki. Stanowi wspaniałe urozmaicenie pośród krzewów czy roślinności, o mocno zielonym lub czerwonym zabarwieniu.

Jałowiec łuskowaty Dream Joy wymagania i uprawa

Krzew ten jest bardzo łatwy w uprawie, tak jak pozostałe jałowce łuskowate. Nie wymaga szczególnie dobrych warunków glebowych czy wilgotnościowych. Bardzo dobrze znosi również niskie temperatury otoczenia. Jest w pełni mrozoodporny. Szczególnie dobrze wzrasta w miejscach wystawionych na dosyć silną ekspozycję słoneczną.  W 10 roku wzrastania osiąga wysokość 0,4 m oraz szerokość 0,8 m. 

  • niewielkie wymagania glebowe
  • ziemia lekka i przepuszczalna
  • silne i przeciętne nasłonecznienie

Jałowiec łuskowaty Dream Joy zastosowanie

Ta odmiana Jałowca świetnie nadaje się do sadzenia w ogrodach skalnych, na skarpach i pomiędzy wyższymi partiami innych iglaków. Sprawdzi się zarówno w małych, przydomowych ogródkach, jak i jako urozmaicenie dużych przestrzeni. Polecana jest również do pojemników, dlatego pięknie ozdobi  tarasy czy balkony. Bardzo dobrze sprawdza się także umiejscowiona na cmentarzach. 

Jałowiec łuskowaty Dream Joy to rozłożysty niewielki krzew do ogrodu

To miniaturowa odmiana jałowca łuskowatego Dream Joy, charakteryzująca się powolnym wzrostem. Charakterystyczny jest dla niej lekko rozłożysty pokrój, małych jak na jałowca rozmiarów. Pędy krzewu są średniej długości i gęste. Igły mają kolor srebrzysto niebieski z kremowymi końcówkami i żółtym młodym przyrostem. Jałowiec ten pięknie prezentuje się w otoczeniu małych, jak i większych od siebie krzewów. Stanowi wspaniałe urozmaicenie pośród krzewów czy roślinności, o mocno zielonym lub żółtym czy czerwonym zabarwieniu.

Jedną z największych zalet tego krzewu jest właśnie intensywny kolor igieł i powolny wzrost. Piękny wieloletni i mrozoodporny krzew.

Jakie wymagania ma łuskowaty Dream Joy

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie ma szczególnych wymagań glebowych. Rośnie na bardzo przeciętnej glebie. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Jest jałowcem małych rozmiarów, po około 10 latach wzrostu,  osiąga wysokość 0,4 m przy szerokości 0,8 m. Jest to bardzo ciekawa odmiana jałowca łuskowatego do małych ogrodów oraz donic. Chętnie wybierana odmiana do ogrodu.

  • na stanowiska bardzo nasłonecznione

  • klimat suchy i gorący

  • nie lubi miejsc cienistych

  • bardzo dobrze rośnie niemal w każdej glebie - przeszkadza mu jedynie ciężkie i mokre podłoże

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce łuskowate nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. W przypadku Jałowca łuskowatego Dream Joy igływyjątkowo ładne w kolorze srebrzysto niebieskim z kremowymi końcówkami.

Nawożenia jałowca płożącego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec łuskowaty należy obcinać?

Jałowce łuskowatego Dream Joy nie trzeba obcinać, tworzy zwarte rozłożyste formy. Jałowiec Dream Joy rośnie wolno i rozrasta się do małych rozmiarów, dlatego cięcie nie jest potrzebne.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

 

Jałowiec łuskowaty Dream Joy gdzie go posadzić

Ten rodzaj jałowca najlepiej sprawdzi się w kompozycjach z innymi niskimi kolumnowymi iglakami, dobrze wygląda w kompozycji z zielonymi sosnami kosodrzewinami. Jałowiec Dream Joy świetnie sprawdzi się wykorzystany do wytwarzania kolorystycznych zestawień na skarpach. Doskonale nadaje się również do zastosowania w charakterze rośliny do uzupełnienia niższej warstwy kompozycji. Ponadto uświetni skalniaki, wrzosowiska. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach

Krzew ten szczególnie zalecany jest do średnich i dużych ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach. Bardzo dobrze sprawdzi się, zasadzony w celu zapełnienia przestrzeni ogrodowej w niższych partiach ogrodu, na wrzosowiskach.

BFC1-13487
Komentarze (0)