• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Bylica Schmidta Artemisia schmidtiana Silver Mound C2
search
  • Bylica Schmidta Artemisia schmidtiana Silver Mound C2

Bylica Schmidta Artemisia schmidtiana Silver Mound C2

15,50 zł
Brutto

Bylica Schmidta Silver Mound to niska bylina, tworzy srebrzyste kopuły o aksamitnych, powycinanych liściach. Bylina idealna na słoneczne i suche miejsca, odporna na mróz i choroby. Propozycja na skalniaki i do sadzenia w donicach.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Bylica Schmidta Silver Mound - byliny na słoneczne i suche miejsca 

Bylica Schmidta, to świetna propozycja byliny na słoneczne i suche miejsca, jest mało wymagająca i bardzo często wybierana do ogrodów. Wieloletnia bylina tworząca srebrzyste poduchy

Bylica Silver Mound to niska bylina o kępiastym pokroju, dorasta do 25-30 wyosości, rozrastając się na szerokość 40cm, w przeciwieństwie do gatunku nie jest rośliną ekspansywną. Charakteryzuje się srebrzysto-zielonymi pierzastymi, ostro powycinanymi liśćmi, podobnymi do kopru ogrodowego. Tworzy gęste aksamitne kopuły o jedwabistym połysku, który nadaje im miękkości. Bylica jest byliną kwitnącą, pod koniec lipca, wytwarza żółte drobne kwiaty, które utrzymują się do sierpnia.

Bylica Silver Mound uprawa

  • miejsce słoneczne
  • średnio żyzna gleba
  • przepuszczalne, lekkie podłoże

Bylica Silver Mound to bylina mało wymagająca, bardzo dobra bylina do sadzenia w miejscach słonecznych. Rośnie w średnio żyznych glebach, ważne aby podłoże było przepuszczalne bez zastojów wody. 

Wytrzymała bylina do ogrodu

Bylica Silver Mound to świetna roślina dla osób, które zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Jest to wytrzymała bylina do ogrodu, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, jest odporna na trudne warunki. Bardzo dobrze będzie rosnąć w mało żyznych glebach na słonecznych stanowiskach. 

Bylica Silver Mound - sadzonki 

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór bylin, ziół i  innych roślin ozdobnych do ogrodu. Jako producenci roślin oferujemy sadzonki w dobrych cenach.

Bylica  Schmidta wysyłana jest  w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5, gwarantujemy zdrowe, gęste i ukorzenione rośliny. 

Rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego mogą różnić się od przedstawionych zdjęć. Byliny to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, późną jesienią pozbawione są części nadziemnej jest to przygotowanie do zimowania aby na wiosnę mogły wypuścić nowe pędy z ziemi.

Srebrne poduchy na rabacie

Bylica Silver Mound tworzy srebrzyste poduchy, które znajdą zastosowanie w wielu ogrodach, bardzo dobrze sprawdzą się w rustykalnych jak i nowoczesnych nasadzeniach.

Ze względu na swoje wymagania, bylica to odpowiednia bylina na skalniaki, bardzo ładnie prezentuje się pomiędzy kamieniami, przy murkach. Bylica będzie pięknym wypełnieniem słonecznych, kwitnących rabat. Srebrzyste kopuły będą dobrym towarzystwem dla kolorowych jeżówek, goździków postrzępionych czy werbeny Santos. 

Bylica to niska bylina może być uzupełnieniem kompozycji w donicach na słonecznych balkonach czy tarasach.

5BD3-476F4
Komentarze (0)