• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Gipsówka wiechowata, Gypsophila paniculata FLAMINGO C1,5
search
  • Gipsówka wiechowata, Gypsophila paniculata FLAMINGO C1,5
  • Gipsówka wiechowata, Gypsophila paniculata FLAMINGO C1,5

Gipsówka wiechowata, Gypsophila paniculata FLAMINGO C1,5

17,90 zł
Brutto

Gipsówka Flamingo to urocza, wieloletnia bylina o różowych, pełnych kwiatach, które stworzą, ażurową dekorację każdej słonecznej rabaty. Roślina mrozoodporna, łatwa w uprawie, idealna na słoneczne stanowiska.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Gipsówka wiechowata Flamingo - różowe pełne kwiaty 

Gipsówka wiechowata znana również pod nazwą łyszczec wiechowaty, naturalnie występuje na terenie Azji i Europy. Zachwyca obłokiem drobnych kwiatów, utrzymujących się od lata aż do jesieni. Bylina wieloletnia kochająca słoneczne miejsca a do tego nie sprawia większych problemów w uprawie.

Istnieje wiele odmian gipsówki wiechowatej, tym razem chcemy przedstawić wyjątkowo dekoracyjną odmianę Flamingo o intensywnie różowych, pełnych kwiatach.  

Gipsówka Flamingo to długo kwitnąca bylina o rozgałęzionym, lekko zaokrąglonym ale zwartym pokroju. Wzniesione pędy gęsto pokrywają się szaro-zielonymi podłużnymi liśćmi, które stanowią tło dla uroczych, licznych kwiatów. Gipsówka dorasta do 60 cm wysokości a w czasie kwitnienia nawet do 90 cm, rozrasta się na szerokość 60 cm 

Odmiana Flamingo w czerwcu tworzy koronkowe, widowiskowe kwiatostany, złożone z licznych drobnych kwiatuszków przypominając różyczki. Wyrazisty różowy kolor utrzymuje się długo a z czasem nieco blednie, przechodząc w jasny róż. Ażurowa forma kwitnienia wprowadza do ogrodu dużo lekkości i romantyczności. 

Gipsówka jest rośliną miododajną, przyciąga owady zapylające do ogrodu. Bardzo często wykorzystywana w nasadzeniach naturalistycznych, słonecznych rabat.

Gipsówka wiechowata -  wymagania

  • stanowisko słoneczne 
  • gleba przeciętna ogrodowa
  • umiarkowane podlewanie

Gipsówka to bylina kochająca słoneczne i suche miejsca. Wybierzmy dla niej nasłonecznionej części ogrodu a odwdzięczy się bardzo okazałym kwitnieniem. Gipsówka nie lubi zastoju wody, dlatego unikajmy ciężkich, gliniastych ziem. Wystarczy przeciętna ziemia ogrodowa. Bardzo dobrze jest wiosną stosować nawóz wieloskładnikowy, dostarczymy gipsówce odpowiednich składników odżywczych. 

Zimowanie gipsówki w ogrodzie. 

Gipsówka wiechowata to wieloletnia, odporna bylina do ogrodu. Po kwitnieniu nisko przycinamy roślinę nad ziemią, gipsówka zimuje w bryle korzeniowej, jest mrozoodporna

Gipsówka sprawdzi się na trudne, suche tereny jest w stanie przetrwać okresową suszę, Należy pamiętać, że świeżo posadzone rośliny potrzebują wilgoci aby, prawidłowo się ukorzenić. 

Różowa gipsówka w ogrodzie 

Gipsówka to dekoracyjna roślina, której nie może zabraknąć na słonecznej rabacie, jej delikatne kwiatostany świetnie wpisują się w romantyczne założenia ogrodu. Gipsówka może stworzyć tło dla niższych roślin o podobnych wymaganiach. Bardzo dobrze przed różową gipsówką posadzić jest szałwię, karłową odmianę werbeny Santos.

Bardzo często gipsówkę możemy podziwiać w kompozycjach florystycznych. Jako kwiat cięty długo zachowuje świeżość, chętnie gipsówkę wykorzystuje się w bukietach żywych i suszonych. 

Gipsówka Flamingo - sadzonka 

W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie duży wybór roślin do ogrodu, aby uzupełniać swoje zielone zakątki. 

Sadzonki Gipsówki wysyłamy w doniczkach o pojemności 1,5 litra C1,5, wybieramy zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny, by sprostać Waszym oczekiwaniom. 

Wysyłkę roślin prowadzimy od poniedziałku do piątku, zazwyczaj w ciągu 24h rośliny wyruszają w bezpieczną podróż.

B-017

Zobacz także

Komentarze (0)