• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Modrzewnica pospolita, Andromeda polifolia Blue Ice C1,5
search
  • Modrzewnica pospolita, Andromeda polifolia Blue Ice C1,5
  • Modrzewnica pospolita, Andromeda polifolia Blue Ice C1,5
  • Modrzewnica pospolita, Andromeda polifolia Blue Ice C1,5
  • Modrzewnica pospolita, Andromeda polifolia Blue Ice C1,5
  • Modrzewnica pospolita, Andromeda polifolia Blue Ice C1,5

Modrzewnica pospolita, Andromeda polifolia Blue Ice C1,5

16,90 zł
Brutto

Modrzewnica to niewielkich rozmiarów krzewinka - dorasta średnio do 20 cm wysokości Rosnąca w kępie o lancetowatych liściach w niebiesko-srebrzystej barwie. W maju pojawiają się różowe kwiaty.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Modrzewnica pospolita ‘Blue Ice’ - oszroniona i srebrna przez cały rok

Modrzewnica pospolita (Andromeda polifolia) to niewielkich rozmiarów, wieloletnia krzewinka, należąca do roślin wrzosowatych. Pierwotnie wywodzi się z północnych rejonów Azji, Europy i Ameryki Północnej. 

Roślina dorasta średnio do 20 cm wysokości, ale rozrasta się na większe szerokości - ok. 40 cm. Rosnąca w zwartej, gęstej kępie o lancetowatych liściach w niebiesko-srebrzystej barwie, których nie gubi zimą.

Modrzewnica pospolita posiada zebrane po kilka sztuk dzwonkowate kwiaty w jasnoróżowym kolorze, które zakwitają wiosną na przełomie kwietnia i maja. W czasie kwitnienia wygląda jak różowa poducha. Jest to roślina dekoracyjna zarówno ze względu na kwiaty, jak i liście. 

Powiem Ci jak uprawiać Modrzewnice pospolita ‘Blue Ice’ - uprawa 

  • nasłonecznione lub półcieniste, 
  • gleba próchnicza, kwaśna
  • podłoże wilgotne

Modrzewnica jak inne rośliny wrzosowate do prawidłowego wzrostu potrzebuje kwaśnej gleby. Modrzewnica w naturalnych warunkach rośnie na torfowiskach i bagnach, dlatego bardzo dobrze się czuje w wilgotnym podłożu. Odpowiada jej stanowisko słoneczne jak i półcieniste. 

Modrzewnica Blue Ice -podlewanie 

Łacińska nazwa Modrzewnicy nawiązuje do etiopskiej królewny Andromedy, która przez artystów była przedstawiana ze stopami zanurzonymi w wodzie, podobnie Blue Ice lubi wilgotne podłoże.

Krzew nie lubi przesuszania, warto o tym pamiętać sadząc roślinę w pełnym słońcu. Szczególnie ważne jest regularne podlewanie świeżo posadzonych krzewów. Podłoże wokół Kiścieni dobrze jest ściółkować, pomoże to utrzymać wilgoć.

Modrzewnica pospolita - ściółkowanie 

Rośliny wrzosowate mają płytki system korzeniowy, dlatego warto ściółkować glebę wokół nich. Do ściółkowania możemy użyć np. kory drzew iglastych, igliwia, trocin. Zabieg ten zabezpieczy korzenie przed nadmierną utratą wilgoci, mrozem. Wyściółkowane podłoże utrudni zachwaszczanie rośliny.

Modrzewnica pospolita - pielęgnacja 

Modrzewnica nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy po przekwitnięciu usunąć suche kwiatostany

Do zasilenia modrzewnicy dobrze jest stosować gotowe nawozy do roślin kwasolubnych czy rododendronów.

Modrzewnica Blue Ice - zimowanie

Modrzewnica jest rośliną w pełni mrozoodporną nie wymagającą okrycia.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Modrzewnicy z naszej szkółki na Podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litrów- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Gdzie posadzić Modrzewnicę pospolitą ‘Blue Ice’ aby zachwycała ?

Modrzewnica znajdzie swoje zastosowanie na wrzosowiskach, alpinariach, na rabatach - świetnie prezentuje się posadzona w grupie w (odstępach 40x40cm)

Podkreśla kolor zielonych iglaków i kwitnących wiosną różaneczników. Świetnie wygląda w połączeniu z wrzoścami, pierisami. W zimie niezwykle odznacza się na tle roślin w stonowanych barwach, dzięki swoim srebrnym kolorom.

8597-227C0

Zobacz także

Komentarze (0)