Ligustr pospolity, Ligustrum vulgare, p11
search
  • Ligustr pospolity, Ligustrum vulgare, p11
  • Ligustr pospolity, Ligustrum vulgare, p11
  • Ligustr pospolity, Ligustrum vulgare, p11

Ligustr pospolity, Ligustrum vulgare, p11

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Ligustr pospolity to jeden z najczęściej wykorzystywanych krzewów jako żywopłot. Rośnie średnio do 2-3 metrów wysokości, charakteryzuje się wyprostowanym pokrojem. Gęsto osadzone ciemnozielone liście tworzą tło dla małych kwiatów w rurkowatym kształcie, zebrane w wiechy zakwitają w czerwcu i lipcu na biały kolor.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ligustr pospolity uniwersalny i wytrzymały krzew na żywopłot

Ligustr pospolity to jeden z najczęściej wykorzystywanych krzewów jako żywopłot. Rośnie średnio do 2-3 metrów wysokości, charakteryzuje się wyprostowanym pokrojem. Gęsto osadzone ciemnozielone liście tworzą tło dla małych kwiatów w rurkowatym kształcie, zebrane w wiechy zakwitają w czerwcu i lipcu na biały kolor. Ligustr pospolity zawiązuje także w owoce, które w sierpniu przybierają czarną barwę. Owoce stanowią pokarm dla ptaków, natomiast dla ludzi są trujące. Idealna roślina na zielone, formowane żywopłoty, szpalery i obwódki rabat.

Ligustr pospolity zielony krzew liściasty do ogrodu

Ligustr pospolity jest krzewem liściastym o niewielkich wymaganiach. Jest odporny na czynniki zewnętrzne. Odporny na choroby i szkodniki. Rośnie bardzo szybko i łatwo daje się formować. Ligustr pospolity najlepszy krzew na żywopłot, szybko rośnie.

Ligustr pospolity jest odporny na mróz, dobrze znosi suszę oraz zanieczyszczenia powietrza. Świetnie nadaje się do formowania, dzięki czemu tak często jest wybierany na żywopłot. 

Ligustr wymagania i uprawa

  • stanowiska słoneczne, półcieniste 
  • przeciętna gleba ogrodowa

Ligustry to krzewy które nie sprawią problemu nawet początkującym ogrodnikom. Są to krzewy wytrzymałe, w pełni mrozoodporne w naszym klimacie.

Poradzą sobie w każdej glebie od piaszczystej, po gliniastą. Są tolerancyjne co do wilgotności podłoża, wytrzymają okresową suszę oraz mogą być sadzone na terenach wilgotnych. Dobrze się czuje w słońcu jaki i półcieniu.

Jak pielęgnować Ligustr pospolity ?

Ligustr jest rośliną o małych potrzebach pielęgnacyjnych, pozostawiony sam sobie bardzo dobrze rośnie. Jednak dla uzyskania gęstego, zawartego pokroju warto regularnie przycinać krzew. 

Zabieg przycinania ligustra wykonujemy w marcu, wybieramy ciepły, słoneczny dzień. Pędy zazwyczaj tniemy na wysokości 2-3 pąka, jeśli chcemy zachować wyższy krzew to cięcie przeprowadzamy wyżej.

Świeżo posadzone, młode sadzonki warto w zaraz po wsadzeniu bna wysokość 15cm, młoda roślina od początku zacznie rosnąć w gęsty krzew.

Usuwamy wszystkie uszkodzone, chore, słabe gałęzie i zasilamy krzew nawozem wieloskładnikowym.

Ligustr pospolity jakie sadzonki wysyłamy

Wysyłkę prowadzimy ze szkółki z Podkarpacia z wieloletnim doświadczeniem w produkcji roślin do ogrodu. Oferowane przez nas sadzonki ligustra wysyłamy w doniczkach o pojemności p11 - ok. 1 l. Sadzonki są przycięte i mają około 30 do 50cm.

Wysyłamy gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny. W ciągu sezonu przycinamy krzewy, jest to zabieg konieczny dla ich prawidłowego wzrostu.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. 

Paczki z roślinami wysyłamy prosto ze szkółki już w 24h na całą Polskę.

Gdzie posadzić Ligustr pospolity?

Ligustr doskonale sprawdzi się w ogrodzie przydomowym, jako żywopłot. Może rosnąć także w parkach czy przestrzeniach zieleni publicznej

Jest odporny na zanieczyszczenia, nadaje się do nasadzeń wzdłuż ruchliwych ciągów komunikacyjnych.

Od lat 50 tych sadzony był jako zieleń miejska. Dzięki szybkiemu wzrostowi i łatwości formowania ligustr jest uniwersalnym krzewem na żywopłot.

52E2-99004
300 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)