Ożanka właściwa, Teucrium chamaedrys, C1,5
search
  • Ożanka właściwa, Teucrium chamaedrys, C1,5

Ożanka właściwa, Teucrium chamaedrys, C1,5

15,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Ożanka właściwa to wieloletnia bylina o zimozielonych liściach i purpurowo-różowych kwiatach. Cenna bylina miododajna, idealna na suche i ubogie gleby. Dorasta do 25cm, wykorzystywana do zadarniania powierzchni.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ożanka właściwa - bylina miododajna

Ożanka właściwa to wieloletnia bylina o zimozielonych liściach i purpurowo-różowych kwiatach. Cenna bylina miododajna, odporna na trudne warunki znajdzie zastosowanie w wielu ogrodach.

Niska krzewinka, dorasta do 25cm wysokości, rozrasta się na większe szerokość na pomocą podziemnych rozłogów. Często stosowana jako roślina okrywowa, do zadarniania większych przestrzeni. Tworzy gęste i zwarte kępy ciemnozielonych liści z karbowanym brzegiem. 

Bylina długo kwitnąca, od lipca do września wytwarza różowe kwiaty zebrane w grona. Ożanka kwitnie całe lato, jej intensywne kwitnienie jest atrakcyjne dla motyli, pszczół i innych owadów zapylających. 

Byliny na suche i nieurodzajne gleby 

  • miejsce słoneczne
  • średnio żyzna gleba
  • przepuszczalne, lekkie podłoże

Szukasz byliny na suche i nieurodzajne gleby, które będą kwitnąć? Ożanka właściwa to roślina dla CIebie!

Ożanka to bylina światłolubna, powinna być sadzona w nasłonecznionych miejscach, wówczas jej kwitnienie jest najintensywniejsze. Nie wymaga żyznych, urodzajnych gleb, lubi podłoże suche, dobrze przepuszczalne. 

Uprawa ożanki właściwej 

Ożanka nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, bardzo dobrze znosi okresy suszy. Bylina odporna na mróz a także na choroby i szkodniki. Idealna roślina dla początkujących ogrodników, niezwykle wytrzymała na trudne warunki

Przycinanie ożanki

Ożanka jest to bylina zimozielona, nie zrzuca liści na zimę. Kwitnie niezawodnie co roku, jednak aby poprawić jej kondycję dobrze jest wykonać przycięcie.

Po zimie, w okolicy drugiej połowy marca przycinamy całą kępę, skracając pędy ożanki o około połowę długości. Ożanka będzie miała zwarty pokrój a jej kwitnienie będzie efektywniejsze

Kolejne cięcie przeprowadzamy po kwitnieniu, dzięki temu ożanka się zagęści i wypuści nowe pędy. 

Ożanka właściwa - sadzonki 

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór bylin, ziół i  innych roślin ozdobnych do ogrodu. Jako producenci roślin oferujemy sadzonki w dobrych cenach. Ożanka właściwa wysyłana jest  w doniczkach o pojemności 1,5 litra- C1,5, gwarantujemy zdrowe, gęste i ukorzenione rośliny. 

Rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego mogą różnić się od przedstawionych zdjęć. Byliny to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, późną jesienią pozbawione są części nadziemnej jest to przygotowanie do zimowania aby na wiosnę mogły wypuścić nowe pędy z ziemi.

Ożanka właściwa zastosowanie 

Ożanka właściwa może być wykorzystana do zadarniania większych, słonecznych powierzchni. Nadaje się na skalniaki czy wrzosowiska, może być sadzona zamiast lawendy

Sadzona w większych grupach, tworzy zimozielone dywany a w lecie pokrywa się różowymi kwiatami i staje się magnesem dla pszczół. Pięknie prezentuje się jako niska obwódka rabat, wzdłuż żwirowych ścieżek. 

Zaleca się sadzenie ożanki w ilości od 5 do 9 sztuk na 1 m kw, w zależności jaki chcemy uzyskać efekt.

74D5-17999
20 Przedmioty
Komentarze (0)