Proso rózgowate, Panicum virgatum Squaw C2
search
  • Proso rózgowate, Panicum virgatum Squaw C2

Proso rózgowate, Panicum virgatum Squaw C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Proso rózgowate to wieloletnia, mrozoodporna trawa ozdobna. Zaliczana jest do średnio wysokich odmian, osiąga od 1 m do 1,2 m w wysokości w czasie kwitnienia. Tworzy gęste zwarte kępy zielonych liści, których końcówki latem nabierają czerwono-purpurowych kolorów.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Proso rózgowate Squaw - dekoracyjna trawa do ogrodu

Proso rózgowate to wieloletnia, mrozoodporna trawa ozdobna. Zaliczana jest do średnio wysokich odmian, osiąga od 1 m do 1,2 m w wysokości w czasie kwitnienia.

Tworzy gęste zwarte kępy zielonych liści, których końcówki latem nabierają czerwono-purpurowych kolorów. Liście wąskie, łukowato przewieszające się tworząc fontannowy wygląd. 

Proso zyskuje dodatkowe walory dekoracyjne od lipca kiedy to zakwita w różowo-czerwone zwarte kwiatostany z czasem wiechy stają się delikatne i brązowieją.

 

Proso rózgowate Squaw - wymagania 

  • stanowisko słoneczne

  • gleba żyzna, próchnicza, przepuszczalna 

  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Proso rózgowate jest rośliną o małych wymaganiach, wykazuje dużą tolerancję do miejsca w jakich rośnie. Najlepiej czuje się w miejscu słonecznym, w glebie przeciętnie żyznej.

 

Proso rózgowate Squaw - jak ciąć 

Cięcie zeszłorocznych liści przeprowadzamy w marcu. Cały chochoł ścinamy nisko nad ziemią i roślinę zasilamy nawozem wieloskładnikowym.

 

Proso rózgowate Squaw - co ile sadzić 

Proso Squaw może zostać wykorzystane jako pojedynczy akcent dekoracyjny, jednak posadzona w grupie   5 sadzonek na 1 mkw rabaty, stworzy wyjątkową kompozycję.

 

Proso rózgowate Squaw - jak zimuje 

Proso w naszym klimacie jest w pełni mrozoodporny. Jednak młode sadzonki należy zabezpieczyć na zimę.  Starsze egzemplarze nie wymagają okrycia, zimuje w karpie korzeniowej. 

Warto na zimę nadziemną część  trzcinnika związać w chochoł, zapobiegnie to złamaniu rośliny pod naporem śniegu. Tak przygotowana roślina będzie dużo estetyczniej wyglądać w ogrodzie niż pozostawiona luzem.

 

Proso rózgowate Squaw - wytrzymałość

Proso jest rośliną niezwykle odporną na trudne warunki wzrostu. Poradzi sobie z zanieczyszczeniami środowiska, odporna na szkodniki i choroby, w pełni mrozoodporna. Jest w stanie przetrwać krótkotrwałą suszę. 

 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Prosa z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Proso rózgowate Squaw - gdzie sadzić

Proso rózgowate  Squaw znajdzie szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Będzie pasować do ogrodów naturalistycznych, przydomowych ogrodów skalnych. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie tej trawy w towarzystwie innych traw ozdobnych czy na wrzosowiskach.

Trawa będzie się dobrze prezentować w otoczeniu zbiorników, oczek wodnych czy strumyków.

Proso nadaje się do sadzenia pojedynczo jak również w większej grupie. Posadzone po kilka sztuk tworzą barwną chmurę z kwiatostanów, które będą się mienić w promieniach słońca.

Jeśli nie masz miejsca w ogrodzie to nic straconego, ponieważ Proso rózgowate dobrze znoszą uprawę w pojemnikach, z powodzeniem może być sadzony w donicach czy ozdobnych skrzyniach i zdobić balkon czy taras. 

Ażurowe, pięknie wybarwione kwiatostany bardzo ładnie się zasuszają i mogą zdobić ogród całą zimę lub wykorzystać je do kompozycji bukietowych. 

 

Proso rózgowate SQUAW - kompozycje

Proso świetnie się wkomponuje w bylinowe rabaty kwitnące latem. Możesz do tego wykorzystać nasze propozycje np. gailardie, przetaczniki, rudbekia, floksy, sadziec, rozchodniki okazałe.

Trawa uzupełni przestrzenie pomiędzy krzewami liściastymi, sprawdź nasze propozycje np. berberysy, trzmielina oskrzydlona, 

05CB-331E1
40 Przedmioty
Komentarze (0)